Primavera taze makarnayı hak ediyor – Haberler

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Bu hafta sonu sana kendi makarnanı yapmanı söylüyorum ve bu siparişin bazılarında göz devirmelere, iç çekmelere ve protestolara yol açacağını anlıyorum. Taze makarna çok acı verici görünüyor.

Ama hepsi bu değil. Melissa Clark'ın un, yumurta, yumurta sarısı ve biraz zeytinyağını birleştirerek elinizle ve bıçakla şeritler halinde açabileceğiniz elastik, zengin, harika bir hamur oluşturduğu tarifini yapmak çocuk oyuncağı. En fazla bir saatlik bir iş bu ve Kuşkonmazlı ve Bezelyeli Pasta Primavera'sında (yukarıda) kullanıldığında inanılmaz verimler sağlıyor. Kurdelelerin yumuşak çiğnenebilirliği, hafifçe pişirilmiş sebzelerin pek de gevrek olmayan kıvamıyla tezat oluşturuyor mu? Mükemmellik.

Önerilen tarif

Kuşkonmaz ve bezelye ile Makarna Primavera

Tarifi görüntüle →

Hamurun biraz dinlenmeye ihtiyacı var. Taze makarna oyununda anlık bir tatmin yoktur. Buna göre plan yapın: sebzelerinizi almak için pazarda bir sabah, ardından öğle yemeği (yumurta salatalı sandviçler!), hamuru ilk kez yoğurmak, biraz kestirmek, erişteleri yuvarlamak ve kesmek, bir süre dışarıda, ımm bir şeyler yapmak esnek ve keyifli, ardından örneğin Amazon Prime'daki “Road House” filminin gösterimi öncesinde akşam yemeğini hazırlayıp yemek. Hafta sonları harikadır.

Tekrar kuşkonmaz yemek çok güzel. Bunu Melissa'nın makarnasında ve ayrıca Yotam Ottolenghi'nin miso ve zeytinli ızgara kuşkonmazında seviyorum. Susan Spungen'in kuşkonmaz ve rokalı pizza için harika bir tarifi var. Kay Chun kuşkonmazı tofu ve bol miktarda karabiberle karıştırıyor.

Kendim için sapları sıcak fırında kızartıyorum ve üzerine hollandaise sosu gezdirip yengeç kekleriyle servis ediyorum. (Hollandaise sorun mu çıkarıyor? Mikserinizin kasesine bir miktar kaynar su dökün ve birkaç dakika bekletin, ardından süzün, iyice kurulayın ve yumurta sarısını, limon suyunu ve üzerine gezdirilmiş tereyağını ekleyin. Önceden ısıtılmış kavanoz işinizi görecektir.) Artık berbat sos yemediğimden beri bunu yapıyorum!) Bu, özellikle daha sonra kullanmak üzere dondurulacak fazladan yengeç kekleri yaparsanız, tekrar tekrar tekrarlanabilecek bir hafta sonu yemeğidir.

Bu hafta sonu pişirilecek diğer şeyler: bezelye ve turpla kızartılmış somon; sebze ve bezelye ile pişmiş risotto; bahar sebzeli kremalı tavuk.

Haberler Yemek Pişirme'de sizi bekleyen binlerce fikir daha var. Ancak bunları okumak için bir aboneliğe ihtiyacınız olacak. Abonelikler çalışmalarımızı destekliyor ve devam etmesini sağlıyor. Henüz kaydolmadıysanız bugün kaydolmayı düşünür müsünüz? Teşekkürler.

Teknoloji kafanızı karıştırıyorsa lütfen bizimle iletişime geçin. Bu tarayıcılar sadık değil. Sadece şunu yazın: Cookingcare@Haber. Birisi sana geri dönecek, söz veriyorum. Birine şikayette bulunmak veya iltifat etmek istiyorsanız bana yazın. Her mektuba cevap veremiyorum. Ama aldığım her mesajı okuyorum: foodeditor@Haber.

Baş kahramanın arı beslemesi ve mükemmel bir mutfağa sahip olması dışında yemekle pek ilgisi yok ama prodüksiyonu kısmen kendi yapsa da Fisher Stevens'ın yıldız futbolcu David Beckham'ı konu alan belgesel dizisi “Beckham”ı beğendim. -üretilen oldu. Beckham'ın kendi şirketi tarafından yapıldı ve hikayesinin bir kısmını gözden kaçırmış olabilir.

İşte The New Yorker'dan Lauren Collins, Fransa'nın şu anda en popüler restoranı olan, Toulouse'un güneydoğusundaki Narbonne'da yiyebildiğin kadar yiyebileceğin bir büfe olan Les Grands Buffet'ı tartışıyor.

Sadie Stein geçen ay Haberler için Tana French'in yeni romanı “Avcı” hakkında yazmıştı. Okumak için sabırsızlanıyorum ama kitabın ön bölümü olan 2021'deki The Searcher'a bu hafta başladım. Sen de aynısını yapabilirsin.

Sonuçta bugün 1973'te ölen yabancı sanatçı Henry Darger'ın doğum günü. Modern Sanat Müzesi'nin web sitesinde bir düzineden fazla eseri sergileniyor ve makarna hamurunuz dinlenirken bunlar üzerinde düşünmeye değer. Pazar görüşürüz.