Pratik Mükemmel Kurabiyeyi Yaratır – Haberler

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Bugün (yukarıda) kurabiye yaparsanız – ki yapmalısınız – harika olmalılar. Ancak bugün kurabiye pişirirseniz ve bunu gelecek hafta sonu, ondan sonraki hafta sonu ve ondan sonraki hafta sonu tekrar yaparsanız, harika olacaklar, şimdiye kadarki en iyi kurabiyeler olacak. Bu, dövüş sanatçılarının kata dediği, tekrarlamayı mükemmellikle ödüllendiren bir dizi kalıpla ilgili bir uygulama meselesidir.

Aynı şey pizza hamuru için de geçerli; tava pizzası, Napoliten pizzası veya Chicago meyhane tarzı pizza olsun. Pizza patronu Anthony Falco bir keresinde bana, “Ellerinizi unun içinde tutmalısınız” demişti; bu, her zaman pizza hamuru hazırlamanız, onun özelliklerine uyum sağlamanız ve bu uygulamayı sürdürmeniz gerektiğini hatırlatıyordu.

Bu muhtemelen reçel ve kek yapımı, makarna yapımı ve yumurtaların tavlanması için de geçerlidir. Bu kesinlikle hollandaise sosu yapmak için geçerlidir. Aslında herhangi bir pişirme tekniğinin düzenli olarak tekrarlanması sizi daha iyi ve daha özgüvenli bir aşçı yapacaktır.

O halde bu kurabiyelerle başlayalım. Bu öğleden sonra akşam yemeği için onları hazırlayın (soğan soslu domuz pirzolası düşünüyorum) ve nereye gittiğinizi görün. Pratik yapmak eğlenceli, değil mi?

Önerilen tarif

Çok amaçlı çerezler

Tarifi görüntüle →

Haftanın geri kalanına gelince. …

Pazartesi

Melissa Clark'ın karnabahar shawarma tarifini kesinlikle seviyorum. Çiseleyen keskin tahinin yanı sıra bol miktarda doğranmış domates ve salatalık altında hafif ve lezzetlidir. Ben yemeği sıcak pide, bol zeytin ve humusla servis ediyorum.

Salı

Uzun zamandır pikadillo pişiriyorum ama asla yavaş tencerede pişirmiyorum. Sarah DiGregorio'nun popüler Küba yemeğinin yeni tarifi talimatları veriyor, bu yüzden onu bütün öğleden sonra makinede çalıştırıyorum, tatlı ve tuzlu bir tat için sonuna doğru kuru üzüm ve zeytin ekliyorum.

Çarşamba

Mazemen, et suyu içermeyen ve yoğun lezzetli soslu bir Japon ramen yemeğidir. Hetty Lui McKinnon, hafta içi yemek pişirmek için mükemmel olan, mantar ve tofu içeren baharatlı bir versiyon yarattı. Yemek vegan ama karışıma rafadan yumurta ekleyeceğim. Ben vegan değilim.

Perşembe

Julia Moskin'in Mark Usewicz'in bitkisel tereyağlı tavada kızartılmış balık filetosu tarifinden uyarlaması, ezber bozan bir tarif; balık hazırlamayı en küçük, en az havalandırılan mutfağa bile getiren bir tarif. Filetolar çok kalın olmadığı sürece piyasadaki en taze balıklarla yemeği hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Cuma

Ardından hafta sonunuza Farideh Sadeghin'in Güney Amerika'nın harika yemeklerinden biri olan boğulmuş tavuk için yeni tarifiyle başlayabilirsiniz. Bunu Craig Claiborne gibi yapabilir ve soğan ve mantar ekleyebilirsiniz, ancak her durumda, düşük, yavaş pişirmenin müjdesi, maksimum duman elde etmenin anahtarıdır.

Haberler Cooking'de binlerce tarif daha sizi bekliyor. Bunları okumak için aboneliğe ihtiyacınız var. Abonelikler çalışmalarımızı destekliyor ve devam etmesini sağlıyor. Henüz çıkarmadıysanız bugün bunu yapmayı düşünür müsünüz? Çok teşekkür ederim.

Kendinizi teknolojik bir uçta sıkışmış halde bulursanız yardım için yazın. Cookingcare@Haber adresindeyiz. Birinin sana geri döneceğine söz veriyorum. Veya merhaba demek, ne yapmaya çalıştığımı anlatmak veya çalışkan meslektaşlarıma iltifat etmek isterseniz bana yazabilirsiniz. Foodeditor@Haber adresindeyim. Her mektuba cevap veremiyorum ama aldığım her mektubu okuyorum.

Aslında bunun mantı ya da lahanayla hiçbir ilgisi yok ama Joumana Khatib geçen hafta Rüzgar Gibi Oku Haberler Kitap İncelemesi haber bültenini devraldı ve çok güzel bir haber yayınladı: onun yardımı olmadan asla bulamayacağım iki roman. Peşin ödeme yapmak için!