Pandeminin Okullar Üzerindeki Etkisinde Yeni Büküm: Kamuflajda İkameler

CaKiR

Global Mod
Global Mod
ESTANCIA, NM — Yakın bir sabah üçüncü sınıf bir sınıftan gelen küçük seslerin korosu, Estancia İlköğretim Okulu’nun en son koronavirüs dalgalanmasından sonra normallik hissini sürdürmekte ne kadar ilerlediğinin sinyalini verdi.

Estancia, NM’nin küçük, uzak topluluğundaki öğrenciler coşkuyla bir kelime dersiyle meşgul oldular, “bossy r” ile sözcüklerin yanı sıra eşsesli ve eş sesli sözcükleri telaffuz edip beyaz tahtalarda hecelediler.

Ancak Albuquerque’nin yaklaşık bir saat dışında olan bölgenin daha ne kadar gitmesi gerektiğine dair bir işaret de vardı. Sınıfta dolaşan ve öğrencileri kelimeleri cümle içinde kullanmaya çağıran öğretmen kamuflaj giydi. Bir öğrenci, “Yedeğim dişli giyiyor” yanıtını verdi.

“Evet,” dedi Yarbay Susana Corona gülümseyerek. “Müfettiş üniformamı giymeme izin veriyor. Bir çift bot giyiyorum.”

Soldan: Albay Corona, Brig. General Jamison Herrera ve Personel Çavuş. New Mexico Ulusal Muhafızlarından Rainah Myers-Garcia.

Geçen ay boyunca, New Mexico Ulusal Muhafızlarında düzinelerce asker, havacı ve kadın eyalet genelindeki sınıflara yerleştirildi. pandemi ile ilgili personel sıkıntısına yardımcı olmak için. Vali Michelle Lujan Grisham, kendisi de dahil olmak üzere sivil devlet çalışanlarını yedek öğretmen olarak gönüllü olarak görevlendirdi.

New Mexico, Ulusal Muhafız birliklerini sınıflara yerleştiren tek eyalet oldu. Ancak sonbahardan bu yana, ülkenin dört bir yanındaki bölgeler sınıfları geçici olarak devralmak için herhangi bir nitelikli yetişkini işe almaya başladığında, diğer bazı eyaletler üniformalı personele yöneldi. Massachusetts’teki Ulusal Muhafız üyeleri okul otobüslerini kullandı ve geçen ay Oklahoma’daki bir şehirde polis memurları yedek olarak görev yaptı.

Üniformalı memurların sınıflardaki sahneleri karışık tepkilere neden oldu. Bazı öğretmenler bunu mesleklerine karşı hafif bir şey olarak ve düşük öğretmen maaşı gibi uzun süredir devam eden sorunlarla mücadele etmekten kaçınmanın bir yolu olarak görüyor. Diğer eleştirmenler, okullara daha fazla üniformalı memur yerleştirmenin, tarihsel olarak kolluk kuvvetleriyle düşmanca deneyimler yaşayan öğrenci topluluklarında endişe yaratabileceğinden endişe duyuyorlar.

New Mexico Ulusal Muhafız üyeleri, personel sıkıntısına yardımcı olmak için eyalet genelindeki sınıflara yerleştirildi.

Öğrenciler Albay Corona notlarını değiştirdikten sonra bıraktılar.

Scarlett Tourville, üçüncü sınıf öğrencisi, yardım istiyor.

Fakat New Mexico eyalet milislerinin varlığı – bunların üyeleri sel, don ve yangınlara da yardım etmek için eğitilmiş. denizaşırı savaş misyonları olarak – okullar tarafından büyük ölçüde iyileşmeye yönelik karmaşık ama kritik bir adım olarak benimsendi. Öğretmenler, birinin dediği gibi “ekstra bedenler” için şükranlarını dile getirdiler. Öğrenciler çoğunlukla etkilenmedi, ancak Albay Corona’nın sınıfındaki üçüncü sınıf öğrencisi Scarlett Tourville’in dediği gibi, “Bu normal değil.”

Müfettişlere, gardiyanların ve kadınların normal kıyafet mi yoksa görev üniforması mı giydirme seçeneği verildi; çoğu, ikincisini seçerken Estancia Belediye Okul Bölgesi müdürü Cindy L. Sims’e katıldı. Dr. Sims, “Çocukların onun burada olduğunu bilmelerini, neden burada olduğunu bilmelerini istedim” dedi. “Güç ve topluluk görmelerini istedim.”

Dr. Sims için, Albay Corona’nın varlığı ölümle yaralanmış bir kampüse yeni bir soluk getirdi. Sadece Aralık ayında Dr. Sims, Covid-19’dan ölen yedi kişinin cenazesine katıldı. Bunlar arasında: okulda hastalığa yakalanan ve onu eve götüren bir personelin kocası ve geride birinci, yedinci ve on ikinci sınıf öğrencisi bırakan bir baba. Noel’den bir hafta önce bölge, iki öğrencinin babası ve büyükannesi için lise spor salonunda çifte cenaze töreni düzenledi.

Cindy L. Sims, Estancia Belediyesi Okul Bölgesi müfettişi, bir öğrenci için bir kapı açıyor.

“Herkesin kalbinin kırıldığı bir zamanda okula gitmeye çalışmak çok zordu” dedi Dr. Sims. “Misyonumuz umudu canlı tutmak ve Ulusal Muhafız bunu yapmamıza yardım ediyor.”

New Mexico Muhafızları’nda bir istihbarat subayı olan Albay Corona, Hava Kuvvetleri’ndeki 10 yıllık aktif görev süresi boyunca bir dizi eyalet ve ülkeye konuşlandırıldı. Görevlerinden birinin bir ders planı, ıslak uykular ve kuru silme işaretleri ile silahlanmayı gerektireceğini asla düşünmemişti.

Ama geçen yıl kendi dördüncü sınıf öğrencisinin öğretmeninden bir ekran aracılığıyla öğrenmeye çalışmasını izlemeyi de hayal etmedi.

“Bir ihtiyaç olduğunda her zaman hazır olmalısınız,” dedi, “servis çağrısı olduğunda.”

Belen Lisesi’nde personel sıkıntısı keskin bir şekilde hissedildi.

Kapıları Açık Tutmak

Personel eksikliği, okul bölgelerinde gezinmenin önündeki en son engeldir üçüncü yılına girmek üzere olan bir salgın.

Coronavirüs ile ilgili hastalıklar, karantinalar ve işle ilgili stres birçok ilçeyi sert vurdu. Ancak ülkenin eğitim liderleri, pandeminin en az on yıl süren eğilimleri hızlandırdığını söylüyor.

Ülkenin en büyük öğretmenler birliği olan Ulusal Eğitim Derneği, bu ay yayınlanan bir ankette, eğitimcilerin yüzde 55’inin mesleği planladıklarından daha erken bırakmayı düşündüklerini ortaya çıkardı, bu oran Ağustos’ta yüzde 37’ydi. Üyelerin dörtte üçü, yaygın devamsızlıkların meslektaşlarının yerine geçmelerini veya başka görevler üstlenmelerini gerektirdiğini söyledi ve yüzde 80’i doldurulmayan iş ilanlarının daha fazla iş yükümlülüğüne yol açtığını bildirdi.

Birliğin başkanı Becky Pringle, “Kriz, şimdi kullanmamız gereken kelimedir,” dedi ve muhafızların askere alınmasını bir “geçici önlem” olarak nitelendirdi.

“Çocukların önüne bir yetişkin koymanın hak ettikleri eğitimi almayacağını biliyoruz,” diye ekledi.

Albuquerque’nin bir saatten daha az güneyindeki bir çiftçi topluluğunda, Belen Lisesinde, personel sıkıntısı keskin bir şekilde hissedildi.

Sonbaharda, Belen Lisesi yarım düzine kadar öğretmen eksiğindeydi.

Lise geçen baharda yüz yüze eğitim için yeniden açıldı. Ancak sonbaharda, yarım düzine öğretmen kadar kısaydı. Bir gün 10 öğretmen dışarıdaydı ve oditoryumda altı sınıf daha yığılmıştı. Müdür Eliseo Aguirre, bir öğretmenin Covid’den ölümünün öğretmen ve yedek başvuruları üzerinde caydırıcı bir etkisi olduğuna inandığını söyledi.

Birinci Sınıf Havacı Jennifer Marquez Belen Lisesi’nde yedek öğretmen olarak görev yapıyor.

Airman First Class Jennifer Marquez’in geçen ay gelişi bir “nimet” dedi Bay Aguirre. Geçen Çarşamba günü, iki hafta içinde üçüncü dersi olan bir İspanyolca dersini işliyordu.

“Geri dönmesi gerektiğine dair emir alana kadar onu her gün kullanacağız,” dedi Bay Aguirre, “umarım yıl sonuna kadar olmaz.”

Belen’de birinci sınıf öğrencisi olan Veronica Pería da onu gördüğüne sevindi. Geçen sömestr notlarının düştüğünü, öğretmenlerinin yokluğunda ve rastgele personelin sınıflarına girip çıkarken tutarsız öğretime yol açtığını söyledi. Bayan Marquez’in sözlerini doldurmasıyla ilgili olarak “Bir video veya başka bir şey izlemekten daha iyi” dedi. “Gidip yardım isteyebileceğim birinin olması güzel.”

Birinci sınıf öğrencisi Veronica Pería, öğretmenleri yokken notlarının geçen dönem düştüğünü söyledi.

Royceann LaFayette, Belen’de bir danışman, New Mexico’nun gerçeklerinin ülkenin en yüksek çocukluk yoksulluk oranları ve en düşük ortalama öğretmen arasında olduğunu söyledi. Maaşlar, devletin eğitim sisteminde çalıştığı 29 yılda görmediği şekilde pandemi sırasında çarpışmıştı. Eyalet milletvekilleri, bu yazdan itibaren öğretmenlerin taban maaşını ortalama yüzde 20 artıracak bir yasa çıkardı.

“Aklıma gelen görüntü,” dedi, “bir bakkala giriyor ve çıplak raflar görüyor.”

Çavuş Myers-Garcia, Socorro, NM’deki Parkview İlkokulunda

bir matematik problemi çözüyor

‘Semper Gumby’

Validen telefon geldiğinde, New Mexico Ulusal Muhafızları’nın başkomutanı Brig. General Jamison Herrera, Öğretmenleri ve Aileleri Destekleme Operasyonu’na (STAF) gönüllü bulmakta sorun yaşamayacağını biliyordu.

Pek çok gardiyan ve kadın, pandeminin öğrencileri nasıl etkilediğini yakından görmüş, okullar kapandığında aç kalma riski taşıyanlara yemek dağıtmıştı.

Muhafız, üyelerinin 50’sinin gönüllü olacağını tahmin etti; bu haftaya kadar, eyalet eğitim departmanı 96.

‘ye lisans verdi. tahliye ve arama-kurtarma görevlerinde yardım . En yüksek güvenlik izinlerine sahip olanların bile geçmiş kontrol sürecinden geçmeleri ve diğer herhangi bir yedek başvuru sahibiyle aynı eyalet lisans gerekliliklerini karşılamaları gerekiyordu.

Bazı üyelerin ileri dereceleri veya sınıfa tercüme edilebilecek sertifikaları olmasına rağmen – örneğin bir kaynakçı bir bölgede atölye dersi veriyor – eski bir öğretmen olan General Herrera, ekibinden etkilendiler. bir hedefi gerçekleştirmek.

“Öğretmenin öğrenme hedeflerini desteklemek için oradayız, çünkü onların yerini dolduramayacağımızı kesinlikle biliyoruz” dedi.

Her şeyden önce onlara “Semper Gumby” kalın dedi.

Çavuş Myers-Garcia, öğrencilere matematik çalışma sayfası konusunda yardımcı olur.

Beşinci sınıf öğrencileri Parkview İlkokulunda kelime oyunu oynuyorlar.

Öğrenciler Estancia İlkokulunda çarpma oyunu oynadılar.

“Daima Esnek” anlamına gelen resmi olmayan askeri sloganın sınıfta nasıl uygulanabileceğini göstermek için Muhafız Gwen Perea Uyarısını getirdi , bazı hızlı eğitim sağlamak için New Mexico Halk Eğitim Departmanı için öğretim, öğrenme ve değerlendirme sekreter yardımcısı.

Koronavirüs Pandemisi: Bilinmesi Gereken Temel Şeyler

Kart 1/3

ABD’deki virüs Başkan Biden önce ulusal acil durumu uzatacağını söyledi 1 Mart’ta sona erecek olan pandemiye yanıt olarak Mart 2020’de ilan edildi. Karar, Omicron dalgası gerilerken geldi, ancak şimdi Delta’nınkinden daha fazla ölüme neden oluyor.

New York’ta. New York sağlık komiseri, devletin 21 Şubat’ta yürürlüğe girecek olan sağlık çalışanları için ek aşı zorunluluğunu uygulamayacağını duyurdu. bakım sistemi, yürürlükteki bir görevle kesintiye uğrayacaktır.

Dünyanın her yerinde. Hong Kong, bir sonraki liderinin seçimini erteleyeceğini, böylece Omicron tarafından yönlendirilen bir dalgalanmayı kontrol altına almaya odaklanacağını söyledi. Varyantın hiçbir zirve belirtisi göstermediği Güney Kore, 18 Şubat’ta ilk kez 100.000 yeni günlük koronavirüs vakası bildirdi ve ertesi gün bu eşiği tekrar aştı.

“Sınıfın Muhafız gibi olmayacağını vurgulamak istedim; bir arı kovanına benzer olacak – organize bir kaosa ”dedi.

Bir ders planının nasıl okunacağını ve plansız ne yapılması gerektiğini öğretti; “1,2,3, gözler üzerimde” gibi sınıf yönetimi stratejileri ve zorlu bir öğrenciye kavgacı değil merakla nasıl yaklaşılacağı.

Bu derslerden bazıları yakın zamanda Rio Grande Vadisi’ndeki Albuquerque’nin yaklaşık bir saat güneyinde, Socorro, NM’deki Parkview İlköğretim Okulu’nda tam olarak sergilendi.

Muhafız, ulaşılması zor yerlerde, ulaşılması zor öğrencilerle bunun gibi okullara gitmek için özellikle gönüllüler aradı. Personel Çavuş olduğunda okul şok oldu. Rainah Myers-Garcia göreve başladı.

Çavuş Myers-Garcia 12 yıldır Muhafız üyesidir.

Çavuş Myers-Garcia, “Çocukların okula gitmemesine hâlâ burada olmayı tercih ederim,” dedi.

Çavuş Myers-Garcia teneffüs sırasında öğrencilerini izliyor.

“Vali’nin bunu televizyonda söylediğini gördüğümde, büyük şehir okulları olduğu için bir tane alamayacağımızı düşündüm. her şeyi al,” dedi okul müdürü Laurie Ocampo. “Ve işte burada, pelerinli – yoksa kamuflaj mı demeliyim.”

12 yıldır Muhafız üyesi olan Çavuş Myers-Garcia, ilk haftasını meraklı anaokulu öncesi öğrencilerle gıda maddelerinin ve çiftlik hayvanlarının isimlerini söyleyerek geçirdi ve ona “Bayan” diyen birinci sınıf öğrencileriyle teneffüsü denetlemek. Asker” dedi ve bebeklerine bakıcılık yapmasını istedi.

İkinci haftası onu, son bir gün, “Oh, hala buradasın” ile karşılayan, gürültülü bir beşinci sınıf sınıfına götürdü.

Bu görevin ilk günü zordu. Öğretmenin yokluğu beklenmedikti, bu yüzden ders planı yoktu. Kesirli bir dersi ele almak için Google aramalarına ve günü atlatmak için sert uyarılara güvendi.

Estancia İlkokulunda yemekhane kuyruğunda bekleyen öğrenciler.

“Savunmalarında öğretmenleri burada değil ve öğretmen olarak askerleri var” dedi.

Ertesi sabah, “Semper Gumby” olmaya hazır olarak geldi. Annesinin bir sabah buzkıran için yazdırdığı çalışma sayfaları, Wal-Mart’tan satın aldığı bir çanta dolusu ödül ve diğer öğretmenlerden ödünç aldığı iki ders planı vardı.

Bir gün önce ona en çok sıkıntı veren genç adamla karşılaştığında, onun öfke nöbetini basit bir soru sorarak yatıştırdı: Yardıma ihtiyacınız var mı?

“Acı da olsa üstesinden geleceğiz,” dedi Çavuş Myers-Garcia. “Hala çocukların okula gitmemesindense burada olmayı tercih ederim.”

Albay Corona’nın Estancia’da yedek olarak kalması için açık bir daveti var. Müfettiş Dr. Sims, görevi sona erdiğinde ne olacağı sorulduğunda gözyaşlarını tutamadı. Susana’nın burada olması ezber bozan bir şey oldu, dedi. “Birinin yeterli olmadığını düşünebilirsiniz; bir tanesi yeterliydi.”

Albay Corona’nın Estancia’da yedek öğretmen olarak devam etmesi için açık bir davetiyesi var.

Stephanie Romans yakın zamanda beş gün karantinada kalmak zorunda kaldığında, 37 yıllık öğretmen dördüncü sınıf öğrencilerinin düşmesinden endişeliydi. arka.

Ama Albay Corona bir gece arayıp yeni bir matematik konseptine geçmese sorun olup olmadığını sorduğunda korkuları hafifledi. Bayan Romans’a, öğrencilerin o gün öğrettiği dersi tam olarak kavradıklarını düşünmediğini söyledi.

“Geri döndüğümde onlara matematik materyali üzerinde bir test yaptım ve – bum – harika yaptılar,” dedi Bayan Romans.

Albay Corona, herhangi bir görevde kullandığı aynı becerileri – komuta ve güveni – kullandığını söyledi.

“Servis çağrısını yanıtladım” dedi. “Bunun gerçekten ilham vermesi gereken şey, öğretmenlerin her gün yaptıklarına daha fazla saygı gösterilmesidir.”

Çavuş Myers-Garcia, milli marşı okumada beşinci sınıf öğrencilerinin başında.

Adria Malcolm raporlamaya katkıda bulundu.