Onur Göçmez: Bandırmaspor’un mevcut futbolcularına 1 kuruş borcu yok

Plotton

Active member
Onur Göçmez: Bandırmaspor’un mevcut futbolcularına 1 kuruş borcu yok
Bandırmaspor Lideri Onur Göçmez, kulübün resmi toplumsal medya hesapları üzerinden bordo-beyazlı taraftarlarla bir ortaya geldi. Ümraniyerspor ile deplasmanda oynayacakları müsabaka hakkında konuşan Göçmez, Ümraniye maçından 3 puan almamız gerekiyor. Mutlak galibiyet gerekiyor. Ümraniye bu ligin en güzel futbol oynayan gruplarından biri. Çok sıkıntı bir maç. Her maçta olduğu üzere bu maçta da taraftarımıza muhtaçlığımız var” dedi.

“DURUŞUMUZLA, ÇABAMIZLA ÖRNEK OLACAĞIZ”

Yaklaşık 22 bin kişinin izlediği yayında kulübün mali yapısı ve geleceği hakkında açıklamalarda bulunan Göçmez, “Sezon başında her şey stratejik olarak kurgulandı. Finansal yapı kurgulandı, yöneticilerin vazife dağılımı bu yapıya göre oluşturuldu. Bandırmaspor olarak Türk futboluna iletiler vereceğiz. Duruşumuzla, gayretimizle örnek olacağız. Bandırmaspor’un mevcut futbolcularına 1 kuruş borcu yok. 4 yıl evvel 3’üncü ligin kapısından son anda kurtulduğumuz periyot 25 milyon TL olan borcumuz, şu anda 8 yabancı futbolcusu, üst düzey Türk futbolcuları ve yeni tesisleriyle 30 milyon TL. 4 yıl evvel 2’nci Lig’den 3’üncü Lige düşmeye giden bir grup vardı, artık tıpkı borçla TFF 1’inci Lig’de play-off potasındayız” formunda konuştu.

“BANDIRMA’YI TEMSİL EDEN BU EKİBİ HERKESİN DESTEKLEMESİ LAZIM”

Türkiye’de kulüp lideri olmanın zorluğuna dikkat çeken Onur Göçmez, “Pişmanlıklarım olmadı ancak kırgınlıklarım oluyor. Bandırmaspor kupada yoluna devam ediyor. Yeni Malatyaspor üzere esaslı ve büyük bir topluluğu olan, kıymetli bir ekibi geçtik. Tüm Türkiye’de konuşulduk. Her yerden tebrik telefonları alıyoruz fakat kıymetli birlikler, oluşumlar, kenti temsil eden teşkilatlar, kurumların başındaki şahıslar Bandırma’dan bizleri arayıp tebrik bile etmedi. Bandırma’yı temsil eden bu grubu her insanın desteklemesi lazım. Ben bu aileyi birleştirmek istiyorum. Kendimizi epeyce yalnız hissediyoruz. Benim için bizim için değil Bandırmaspor için dayanak olun” tabirlerini kullandı.

“STADIMIZDA IŞIKLANDIRMA SİSTEMİNİN OLMAMASI BİZE YAKIŞMIYOR”

Stadın ışıklandırılması konusunda çalışmaların sürdüğünü vurgulayan Onur Göçmez, “Valimiz sayın Hasan Işıldak bizimle yakından ilgileniyor. Kendisine bir sunum yapacağız. 1’inci Lig’de ışıklandırılması olmayan 2 kadrodan biriyiz. Bu Bandırma’ya yakışmıyor” dedi.

“HESAP VEREMEYECEĞİMİZ BİR ŞEYİMİZ YOK”

Bandırmaspor’u şeffaf bir idare anlayışıyla daha düzgün yerlere taşımak için büyük uğraş verdiklerini belirten Göçmez, “Ben artık kimseden bir şey istemiyorum. Tek isteğim dernek yapısındaki bu grup için. Ben kentin dinamiklerini bir masaya oturtamadım. İnşallah bizden daha sonra gelecekler başarır. Birebir masaya oturtturup Bandırmaspor için birlikte çaba vermek tek amacımdı” diyerek kelamlarını tamamladı. (DHA)