Okurlarımızın New York City'deki favori restoranları

Leila

Global Mod
Global Mod
A&A Bake & Doubles Mağazası, Bedford-Stuyvesant

2010'larda Bed-Stuy'da yaşadığımda, ana cazibe merkezinin biletleri sabah 9'da tükendiği için oraya erkenden sıraya girerdim. Bunlar doppelgängers'tı; her seferinde harikalardı. Baralar çıtırdan çok çiğnenebilir, ancak bu, harika derecede yumuşak ve biraz yumuşak olan (ki bu iyi bir şey!) Kanala için daha da iyi durumda. Sonra biber sosu var. Mükemmel bir malzeme, ateşli ve tatlı. Yemeğin yanı sıra, Hint-Karayipli teyzeler ve amcalar, öğrenciler, Bipster'lar, yenilikçiler ve Bed-Stuy ve A&A'ya giden yolu bulan herkesten bir şekilde ortaya çıkan bir topluluk da var. Hâlâ itişip kakıyorlar, iç çekiyorlar ve garsonlardan biri “Ne alıyorsun canım?” diyene kadar sabırla bekliyorlar.

—Bix Gabriel, Jackson Heights

Kaşkar CafeBrighton Plajı

20'li yaşlarımda meteliksiz ve çok çalışan bir şef olarak, izin günlerinde Q treniyle Brighton Plajı'na gittim. Şehrin en iyileriyle rekabet edebilecek becerilere ve iş ahlakına sahip bir şef olduğum için kendimle gurur duyuyordum ama Kaşkar'daki yemekler farklıydı. Özbek-Uygur diliydi ve o zamanlar bunun ne anlama geldiğine dair hiçbir fikrim yoktu. Kuzu pilavı, hamur tatlısı çorbası, basit bir patlıcan salatası; bunları 100 kere yapsam asla bu kadar duygusal olmazlardı.

—Peter Zinn, Portland, Maine

Premium Şekerleme ve Restoran, Jackson Heights

Kovid ve güncelliğini yitirmiş göç politikaları nedeniyle yıllarca Bangladeş'e dönemedim. Ev benim ailem, arkadaşlarım ve yemeğimdir. Lezzetlerin çoğunu kopyalamaya çalışsam da bazı yemekler stüdyo mutfağımın ulaşamayacağı yerde. İster basit bir Paratha ve Aloo Bhaji, ister özenle hazırlanmış, ustalıkla hazırlanmış bir Kacchi Biryani olsun, Premium'da her şey var. Büyüdüğüm sevgiyle hazırlanan, nedenselliği aşmamı ve evde güzel bir saat geçirmemi sağlayacak bir dilde servis edilen sıcacık bir yemek.

— A. Nafis Arafat, Yukarı Doğu Yakası