New York’un en yaratıcı pizzaları pop-up’larda yapılır

Leila

Global Mod
Global Mod
Bunun için, geçen yıl pop-up’lar da dahil olmak üzere lisanslı satıcıların bira fabrikalarında yiyecek satmasına izin veren yasayı çıkaran eyalet yasama organına teşekkür edebiliriz. New York City Brewers Guild’in yönetici direktörü Ann Reilly, bira üreticilerinin yıllardır değişim için baskı yaptığını söyledi. Çoğu eyalette, satıcılar genellikle doğrudan binanın önünde konuşlanmış gıda kamyonlarıdır. Ancak şehirde kamyonlar park yeri bulmakta zorlanıyor ve bira fabrikaları en yoğun günleri için masa üstü pizza fırını rezervasyonu yapmanın faydalarını hemen görüyor.

Geri kalanımıza faydası da aynı derecede açık. İnatçı, acı IPA’ların modası sona erdiğinde, son on yılda kentsel zanaat biracılığı uzun bir yol kat etti. Biralar masada davranabilir; Aslında, ancak yiyecek bir şeyler olduğunda gerçekten kendilerine gelirler.

Tabii ki, bir pop-up işletme ne kadar popüler olursa, fırıncının kendisini kurmayı düşünme olasılığı o kadar artar. Bayan Weiskind, gelecek yıl kendi restoranını açmayı umuyor; Oturarak restoranların nasıl çalıştığını incelemek için Chicago’daki bir pizzacıda çalışırken bu bahar ve yaz aylarında daha az etkinlik yapacak.

Bay Russo da kalıcı bir yer arıyor. Her gece aynı yerde pizza yapma rutininin onu yaratıcı bir çıkmaza sokup sokmayacağını sordum. İcat etmek için daha çok zamanı olduğunu düşündüğünü söyleyerek ayva mevsiminde yaptığı membrillodan bahsetmeye başladı ve kızarmış ördekli pizza yapmayı düşündü.

Bunu yemek için restoranına giderdim ama pop-up manzarasında bir boşluk bırakırdı. Tüm pizza üreticileri bir sonraki seviyeye geçtiğinde bira fabrikalarının ne kadar boş olacağı konusunda endişelendiğimde, şehrin dört bir yanındaki apartmanlarda ve arka bahçelerdeki tüm Oonileri ve Brevilleleri düşünerek rahatlıyorum. Bunlardan en az biri, harika bir hamur tarifi olan ve yolculuklarında yanında götürmek isteyen birine ait olmalıdır.

Traze, trazeus.com.

Minik Pizza Mutfağı, instagram.com/tinypizzakitchen.

Za Raporu, thezareport.com.

Mutlu Boğa Pizza, instagram.com/happybullpizza.

Sihirbaz Şapkalı Pizza, instagram.com/wizardhatpizza.

Takip etmek Instagram’da Haberler Cooking, Facebook, Youtube, tik tak Ve Pinterest. Tarif önerileri, yemek pişirme ipuçları ve alışveriş ipuçları ile Haberler Cooking’ten düzenli güncellemeler alın.