Mustafa Kolcu: Oyuncularım önemli bir karakter ve gayret gösterdi

Plotton

Active member
Mustafa Kolcu: Oyuncularım önemli bir karakter ve gayret gösterdi
Ankaragücü, Spor Toto 1. Lig’in 22. haftasında konuk ettiği Denizlispor ‘u 90+2’de Yusuf Abdioğlu’nun attığı golle 2-1 mağlup etti ve üst üste 5. galibiyetini alarak başkan Ümraniyespor’u takibini sürdürdü. 90 dakikanın akabinde düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı pahalandıran Ankaragücü Teknik Yöneticisi Mustafa Kolcu, şu tabirleri kullandı:

‘Haklı bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum’

”Maçı kazanmak için elimizden gelen her şeyi yaptık. Oyuncularım maçı baştan sona epeyce istedi. Sonuç olarak 90 dakikanın sonunda galibiyeti aldık. Haklı bir galibiyet aldığımızı düşünüyoruz. Rakip kadronun oyun sisteminin bu türlü olacağını biliyorduk. ötürüsıyla buna nazaran stratejimizi belirlemiştik. Bu hava kaidelerinde bir grup nasıl oynaması gerekiyorsa o denli oynadığını düşünüyorum. Oyuncularımın hepsi içerde önemli bir karakter ve gayret gösterdi. Oyunun büsbütün hakimiydik. Haklı bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum”

Hasta ve sakat oyuncuların olduğunun altını çizen Kolcu, Chahechouhe‘nun maç takımında olduğunu ve oynayamayacak bir rahatsızlığı olduğu için maç takımından çıkarmak zorunda kaldıklarını tabir etti. Kolcu bu haftaki ortada eksik oyuncularında Gençlerbirliği maçına yetişeceğini aktardı.