Mükemmel tat için akıllı kısayollar

Leila

Global Mod
Global Mod
Yemek pişirmenin kısayolunu seviyorum, özellikle de harika bir lezzet verdiğinde. İtalyan sosisi, kimchi ve beyaz peynir gibi malzemeler hazır yemek takviyeleridir ve sizin için birçok ağır işi yapar. Ayrıca yoğun bir günün sonunda paketlenmiş dilimlenmiş veya doğranmış sebzelere yaslanmayı seviyorum. (Bana soyulmuş sarımsak almamı kimin söylediğini hatırlayamıyorum ama sana bir minnet borcum var.)

Aşağıdaki tarifler, sizin hiçbir ek çalışmanıza gerek kalmadan, bu harika lezzet enerjisiyle canlandırılmıştır. Ayrıca, lütfen burada Haber Cooking’de dostça bir ofis tartışmasını çözmemize yardım edin: Anneler Günü’nü kutladığınızda (kendiniz veya hayatınızdaki bir anne için), dışarıda mı yemek yersiniz yoksa yemek mi yersiniz? Ya da ne de değil mi? (Yemek yapıyorsanız, sizin için pek çok tarif fikrimiz var ve dışarıda yemek yemeyi tercih ediyorsanız, Nikita Richardson’ın Nerede Yenir bülteninde birçok New York restoran ipucu var.) Dearemily@nytimes adresinden bana nerede bulabileceğinizi bildirin. com ayrıca bana yemek pişirme sorularınızı ve bilmecelerinizi gönderin. Buradayım!

1. Baharatlı lahana salatası ile ızgara karides

Yossy Arefi’nin ızgara narenciye karidesi ve lahana salatası ile yeni, hızlı ve esnek bir akşam yemeği var. Bu tarif için kendi lahananızı kesebilirken, ben marketten paketlenmiş kıyılmış lahana alırdım. Izgara veya kalburunuz yoksa karidesleri bir tavada kızartabilirsiniz: Yağı orta-yüksek ateşte ısıtın, karides ekleyin ve her iki tarafta bir veya iki dakika kızartın. Tamamlanmış!

2. Ekşi krema ve soğan ile çıtır tavuk

Bu Ali Slagle tarifi, ekmekli tavuk pirzola ile ekşi krema ve soğan sosunu birleştirir; hayal edemeyeceğin kadar mükemmel. Ayrıca, benzer tariflerde bulacağınız tipik un, yumurta ve ekmek kırıntılarından daha az dağınıktır.

Bu tarife göz atın.

3. Et soslu bir kap tortellini

Biraz et kızartıp kavanozdan domates sosu ile kaplayıp et sosu diyebilir misiniz? Yapabilirdin. Ali Slagle’ın tek kapta pirzolasız tarifi kadar iyi olur muydu? Olmaz. Tatlı veya baharatlı İtalyan sosisi, zaten agresif bir aromaya sahip olduğu ve mutfaktaki iş yükünüzü daha da azalttığı için burada akıllı bir seçenektir.

4. Hindistan Cevizli Körili Balık

Millie Peartree’s Coconut Curried Fish, zevkinize (acı biber ekleyin) ve ihtiyaçlarınıza (farklı balıklarla değiştirin) uyacak şekilde özelleştirilebilen, zencefilli, biberli bir güveçtir. Vücut ve lezzet katan hindistancevizi sütü güvecine asla hayır diyemem. Bu tarifin iyi bir vegan varyasyonu var: Balığı tofu ile değiştirin.

Bu tarife göz atın.