Mozaik Pasta Kremalı Efsana

Leila

Global Mod
Global Mod
Mozaik Pasta Kremalı Efsana Tanımı İçin Gereçler

• 2 paket petibör bisküvi (Sade yada kakaolu)
  • Yarım paket tereyağ yada margarin
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1.5 su bardağı süt
  • Yarım çay bardağı damla çikolata
Muhallebisi için;

• 5 su bardağı süt
  • 3 yemek kaşığı un
  • 3 yemek kaşığı buğday nişastası
  • 1.5 su bardağı şeker
  • 2 paket vanilya
  • 1 yemek kaşığı tereyağ
  • 1 paket kremşanti
Üzeri için;

• Meyve jölesi yada çikolata sosu ben portakallı meye jölesi yaptım
  • 2 su bardağı portakal
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı nişasta
  • 2 yemek kaşığı şeker
Mozaik Pasta Kremalı Efsana Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Ben kakaolu 2 paket petibör bisküvi bir kaba ne fazlaca ufak ne hayli büyük ufaladım yarım paket tereyağı, 1 bardak süt ile ocakta erittim.
  2. Ocaktan aldıktan daha sonra yarım bardak sütü de ekledim. 2 yemek kaşığı kakaoyu ekleyip bisküvilerin üzerine döküp yavaşça karıştıralım, bisküviler kırılmasın dikkat edelim.
  3. daha sonra damla çikolataları da katıp hepsini güzelce karıştıralım karıştırılan bisküvileri kare borcuma yayalım bastırarak.
  4. Diğer bir tencereye muhallebi için 5 bardak süt 3 yemek kaşığı nişasta 3 yemek kaşığı un 1. 5 su bardağı şekeri katıp ocakta pişirelim.
  5. Muhallebi yoğunlaşıp kaynayınca ocağı kapatalım ve 1 yemek kaşığı tereyağ ve 2 paket vanilyayı ekleyelim biraz soğuklandıktan daha sonra 1 paket toz krem şantiye döküp güzelce çırpalım.
  6. sonrasındasında bisküvilerin üzerine güzelce yayalım en son olarak meyve jölesi içim bir tencereye 2 bardak portakallıyı 1 yemek kaşığı nişasta 2 yemek kaşığı şeker 1 yemek kaşığı limon suyunu koyup, yoğunlaşana kadar pişirelim.
  7. Piştikten daha sonra pütürlü olmaması için ben bir kaba süzgeç ile süzdüm biraz soğuklanınca kremanın üzerine döktüm dışarıda ılınınca 1 gece buzdolabında beklesin daha sonra servise hazır afiyet olsun ????.
Mozaik Pasta Kremalı Efsana Tanımı Fotoğraflı Yapılışı