Meyveli Yaş Pasta

Leila

Global Mod
Global Mod
Meyveli Yaş Pasta Tanımı İçin Gereçler

• 4 adet yumurta
  • 1 su bardağı toz şeker
  • Yarım çay bardağı ılık su
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 1,5 su bardağı un
  • 1 çay kaşığı tuz
Ortası için;

• Muz, kivi, çilek
  • Kenarlari kaplamak için fındık
  • Krem şanti iki paket
  • Bir paket çikolata doğrayıp içine koyulacak
  • Bir buçuk su bardağı krem şanti için süt
  • Dileğiniz meyvelerle süsleyebilirsiniz
Meyveli Yaş Pasta Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Merhabalar evvela bir kaba yumurta sarısını alalım bir kabada beyazını birinci olarak bir cimdik tuz ile beyazını çırpalım, köpük köpük olana kadar.
  2. sonrasındasında sarısını çırpmaya başlayalım azar azar şekeri ekleyerek 10 dk kadar çırpalım.
  3. Yarım çay bardağı ılık suyumuzu ekledikten daha sonrada 2 dk daha çırpalım en son da bu karışıma yumurtanın beyazınıza spatula ile yavaş yavaş ekledikten daha sonra düzgünce karıştıralım.
  4. Eklediğimiz kuru malzemeleride karıştırıp kekimize azar azar eleyerek ilave edelim yeterlice karıştırdıktan daha sonra kelepçeli kalıba döküp 170 derece fırına atıyoruz 35-40 dk ortası keki pişip pişmediğini denetim edip çıkaralım.
  5. Pandispanya hazır soğumasını bekleyelim, pandispanyamızı iki eşit bir biçimde böldükten daha sonra süt ile ıslatalım.
  6. Süt ile çırptığımız kremşantimizi bir kısmını üstüne yayıp üstüne meyvelerimiz ve çikolatamızı ekledikten daha sonra ikinci kat kekimizi koyup dışını krem şanti ile kapladıktan daha sonra dilediğimiz üzere süsleyelim.
  7. Ben etrafına fındık kırığı serptim yapacaklara afiyet olsun
Meyveli Yaş Pasta Tanımı Fotoğraflı Yapılışı