Meyveli Kek

Leila

Global Mod
Global Mod
Meyveli Kek Tanımı İçin Malzemeler

• 3 adet yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • Yarım su bardağı süt
  • 1 su bardağından 2 parmak eksik sıvı yağ
  • 2 su bardağı un + 1 yemek kaşığı un
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 1 tane portakal kabuğu rendesi ve suyu
  • Yarım çay bardağı hindistan cevizi
Meyveli Kek Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Arkadaşlar he vakit belirtiyorum. Kek yaparken yumurta ve şekeri köpüklü bir kıvama gelene kadar çırpın. Krema üzere açık bir renk alana kadar. ???????? keklerde hoş sonuç almanın en hoş yolu bu.
  2. Kalıbınızı margarin yahut tereyağı ile yağlayıp unlarsanız kekiniz kalıptan daha kolay çıkacaktır.
  3. Yumurta ve şeker köpürene kadar çırpılır ve öteki sıvı materyaller eklenip karıştırılır. En son un, kabartma tozu, vanilya eklenir ve karıştırılır.
  4. ondan sonrasında içine ekleyeceğiniz kuru meyveler vs. 1 yemek kaşığı un ile karıştırılırp kek harcımızın içine eklenip bir tıp karıştırılır.
  5. Kek harcımız yağlanmış kek kalıbına dökülür ve 170 derecede var ise fanlı ayarda 45 dk pişirilir. Kendi fırınınızı bilirsiniz pişme süresini ona göre ayarlayabilirsiniz.
  6. Kürdan yahut bıçakla denetim ederek çıkarılır. Kekimiz soğuduktan daha sonra kalıptan denetim ederek çıkarılır.
Not:

1-Portakal mevsiminde olmadığı vakit yerine 1 limonun suyunu ve kabuğunu kullanabilirsiniz. şayet limon kullanacak olursanız süt ölçüsünü bir bardak yapabilirsiniz.

2-Kekinizin içine kullanacağınız materyallerin tabanına çökmemesi için üzerine 1 yemek kaşığı un ekleyip karıştırın o denli kek harcına ekleyin. kek harcına ekleyince bir tıp karıştırıp çabucak kalıba alın.

3-Diğer materyallere, ikişer yemek kaşığı karamel ve meyve küpleri kullandım, çikolata kaplı karamel küpleri kullandım.

4-Dilerseniz bunlarin yerine damla çikolata, sarı üzüm, ceviz, kayısı kurusu üzere materyaller de kullanabilirsiniz.

Meyveli Kek Tanımı Fotoğraflı Yapılışı