Melih Okutan: Samsunspor’u tekrar Harika Lig’e taşımak istiyoruz

Plotton

Active member
Melih Okutan: Samsunspor’u tekrar Harika Lig’e taşımak istiyoruz
Spor Toto 1. Lig gruplarından Samsunspor, ligin ikinci devresinde oynadığı 6 maçta 3 galibiyet, 3 birliktelik aldı. Kırmızı-beyazlı grupta forma giyen kanat oyuncusu Melih Okutan, şampiyonluk maksatları ve ekibin genel durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Ümraniyespor maçının direkt Muhteşem Lig ’e yükselmek için değerli bir maç olduğunu lisana getiren Melih Okutan, “Bir ivme yakaladık. Son maçta epeyce farklı bir skorla net bir galibiyet aldık. Topluluğumuz, taraftarımız ve oyuncu kümesiyle birlikte idare bu sene Harika Lig’e çıkmayı hayli istiyor. Şu anda direkt o maksada kitlenmiş durumdayız. Sıralama olarak biraz geride olabiliriz lakin rakiplerimizle olan puan farkını biraz daha erittik. Bu hafta da Ümraniyespor ile epey kritik bir maçımız var. Ümraniyespor şu anda sıralamada birinci 2’de yer alıyor. Bizim de gayemiz birinci 2 olduğu için düzgün bir futbolla maçı kazanıp, ortadaki puan farkını düzgünce eritmek istiyoruz” dedi.

“Samsunspor’u tekrar Üstün Lig’e taşımak istiyoruz”

Maksatlarının yeniden Harika Lig’e çıkmak olduğunu tabir eden Melih Okutan, “İyi ve uygun oyunculardan heyeti bir kadroyuz. Kaliteli ayaklara sahibiz. Bunu da alana yansıttığımızda kararı alıyoruz. 12 maçımız daha var. Toplayabileceğimiz 36 puan var. Bu 36 puanın hepsine talibiz. Bu puanların hepsini toplamak hayli güç lakin azamî puanı toplayıp, ipi göğüsleyip, bu kenti ve camiayı yeniden Üstün Lig’e taşımak istiyoruz” diye konuştu.

“Daha fazlaca katkı vermek için çalışacağım”

Kendi performansını da pahalandıran Okutan, şunları söylemiş oldu:

“Kendi performansım olarak, tabi ki daha uygununu yapabilirim. Ben de buna odaklanmış durumdayım. Gençlerbirliği maçında alanda 10 kişi kalmıştık. Ondan evvelki 2 haftada da 2 birliktelik almıştık. Gençlerbirliği maçında kazanmak için alana çıkmıştık lakin işler istediğimiz üzere gitmiyordu. Son dakikalarda hoş bir golle kadroma katkı sağladım. Bu katkıları daha fazla yapmak ve şampiyonluk yolunda elimden gelenin en düzgününü vermek istiyorum.”

Melih Okutan bu dönem Samsunspor forması ile 22 maça çıktı ve 2 gol 2 asist katkısı sağladı.

İHA