Madison Cawthorn’un Bölgesinde, O’nun Lehinde ve Aleyhinde Güçlü Görüşler

CaKiR

Global Mod
Global Mod
HENDERSONVILLE, NC – Doğduğu ve büyüdüğü 14.000 nüfuslu bu şehirde Temsilci Madison Cawthorn’un adı geçtiğinde ve onu evde eğitim gördüğü günlerden tanıyan biriyle karşılaşmak zor olmadığında, içgüdüsel bir tepki olma eğilimindedir.

Onu Kasım 2020’de ilk görevine seçen ve Washington’daki meteorik yükselişini, memleketi bir kahramana mahsus övgü ve heyecanla karşılayan Cumhuriyetçilerden iç çekişler var – ancak o zamandan beri davranışları ve kötü basını yüzünden hayal kırıklığına uğradı.

Bazıları onu görevden alma umuduyla ilk kez bir Cumhuriyetçi ön seçimde oy kullanmayı seçen Demokrat ve bağımsız eğilimlere sahip insanlardan iniltiler ve mutlak tiksinti dolu bakışlar var.

Ve Bay Cawthorn’un tartışmalarını gençlerin düşüncesizliğine bağlayan ve onun yerine aşağılamalarını liberal medyaya, Demokratlara saklayan Donald J. Trump’ın tarzından yola çıkarak, onun ölmez destekçileri olan “Önce Amerika” muhafazakarlarından bakışlar ve omuz silkmeler var. , Cumhuriyetçi muhalifleri ve cepleri derin siyasi gruplar.

Henderson County Seçim Kurulu’nda bu hafta erken oy kullanmak için eski bir Ford kamyonetini çeken 77 yaşındaki emekli sertifikalı hemşire yardımcısı Moiena Gilbert, “Yaptıklarını küçümsemiyorum” dedi. “Adam için oy vereceğim.”

Çok fazla olmayan şey kayıtsızlıktır. Devletin bu güneybatı köşesinde, Blue Ridge ve Smoky Dağları’na karşı kurulmuş, büyük ölçüde işçi sınıfı ve Cumhuriyetçilerin kalesi, sanki Cumhuriyet’in geleceği olarak görülen genç ateşin öncesinde neredeyse herkes kararını vermiş gibi görünüyor. Parti.

Temsilci Madison Cawthorn, geçen ay Selma, Kuzey Carolina’da eski Başkan Donald J. Trump’ın ev sahipliğinde düzenlenen bir mitingde. Kredi… The New York Times için Veasey Conway

Bay Cawthorn’un 11. Kongre Bölgesi’nde, yaklaşık iki düzine kayıtlı Cumhuriyetçi de dahil olmak üzere 30’dan fazla seçmenle yapılan röportajlarda, Bay Cawthorn’un olgunlaşmamışlığını ve kendisine odaklanmadığını söyleyen aşırı sağ Trump takipçileri arasında bile desteğinin zayıfladığı açıktı. seçmenler, eski cumhurbaşkanı tarafından verilen desteği göz ardı etmelerine ve rakiplerinden birine oy vermelerine neden olmuştu.

Bay Cawthorn’un diğer yedi yarışmacı arasında bölünmüş kalabalık bir sahada ikinci turdan kaçınmak için Salı günü oyların yalnızca yüzde 30’unu alması gerekiyor. Kendi bölgesinden Yasama Meclisinin çoğu üyesinin onayına sahip bir eyalet senatörü olan Chuck Edwards ve önceden onun sadık destekçileri arasında yer alan Bay Cawthorn’un bölgesinin seçilmiş Cumhuriyetçi başkanı Michele Woodhouse tarafından yönetiliyorlar.

Bay Cawthorn’un ikinci turdan kaçıp kaçamayacağı, memleketinde arkadaşları, iş arkadaşları ve Hıristiyan çevrelerinde sürekli bir tartışma kaynağı olmuştur.

Çarşamba gecesi İncil incelemesinden sonra Bethany İncil Kilisesi’nden ayrılan bir Baptist diyakoz, “Madison’a çok fazla destek olduğunu düşünüyorum – size söylemekten korkabilirler” dedi.

Aynı kilisenin imtiyazlı üyesi ve kilisenin inşasına yardım eden bir ahşap işçisi olan 62 yaşındaki Chip Worrell aynı fikirde değil.

Yeniden seçileceğini düşünmüyorum” dedi.

18 yaşında bir araba kazasında yaralanan 26 yaşındaki Bay Cawthorn, otobiyografisinin bazı kısımlarını oluşturduğunun ortaya çıktığı 2020’de Kongre’ye ilk adaylığını koymasından bu yana nadiren manşetlerden çıktı. Yanlış bir şekilde, yaralanmalarının onu Deniz Harp Okulu’na katılmaktan alıkoyduğunu iddia etti, ancak mahkemede onu zaten reddettiğini itiraf etti. Ayrılmadan önce gittiği muhafazakar Hıristiyan kolejindeki genç kadınlar, onu cinsel tacizle suçladı.

2020’de Meclis’te görev yapan en genç üye olarak seçilen Bay Trump’ın çalıntı seçim yalanlarının yayılmasına yardımcı oldu ve kendisini diğer kışkırtıcı aşırı sağ temsilciler, Georgia’dan Marjorie Taylor Greene ve Colorado’dan Lauren Boebert ile hizaladı.

Ancak yeniden seçim kampanyası, görünüşte sonu gelmeyen bir dizi utanç verici raporla gölgelendi – Washington’da “saygı duyduğu” kişilerin onu seks partisine davet ettiğini ve kokain kullandığını iddia etmesiyle başladı. (Bu söz, Meclis Cumhuriyetçi lideri Kevin McCarthy’den bir azar çekti.)

İptal edilen bir ehliyetle araba kullanmak gibi trafik ihlallerinden, bir havaalanına dolu bir silah getirdiği iki olaya kadar ifşalar vardı. Politico, Bay Cawthorn’un iç çamaşırıyla çekilmiş fotoğraflarını yayınladı. Washington Examiner, bir kripto para düzenine dahil olduğunu bildirdi ve federal içeriden öğrenenlerin ticareti yasalarını ihlal etmiş olabileceğini öne sürdü. Ve onu, Bay Cawthorn’un cinselliği hakkında soru sorma girişimleri gibi görünen, müstehcen maskaralıklarda gösteren çıplak fotoğraflar ve videolar dolaştı.

Bay Cawthorn’un kampanyası, yorum taleplerine yanıt vermedi. Twitter’da yazarak, destekçilerine kendisinin ve bir arkadaşının kabaca şaka yaptığını söyledi.

“Size bir damla damla kampanyası olacağını söylemiştim” diye yazdı. “Şantaj kazanmayacak. Yapacağız.”

Demokratlar, bazı saldırıları homofobiyi kışkırtmakla eleştirdiler. Bay Cawthorn’un bölgesindeki destekçiler, sızıntıları rakiplerinin veya Bay McCarthy gibi GOP liderlerinin işi olarak görüyorlar.

Ancak kendisi hakkında zararlı bilgilerden oluşan bir takas odası olarak kendini gösteren Bay Cawthorn’u devirmek için yaratılmış harika bir PAC, aldığı ipuçlarının büyük ölçüde Bay Cawthorn’un eski yardımcılarından ve destekçilerinden geldiğini söyledi.

Bay Cawthorn’un 2020 yılı ile birlikte American Muckrakers Inc. adlı grubun kurucularından Demokrat David Wheeler, “En başından beri Cawthorn’u kovmaya odaklandık, ancak onu gerçek ve dürüst bir şekilde kovmaya odaklandık” dedi. Demokratik rakip, Moe Davis.

Madison Cawthorn da dahil olmak üzere Kuzey Carolina’nın 11. Kongre bölgesi adayları, Mart ayında Flat Rock’ta tartışıyor. Kredi… The New York Times için Mike Belleme

Henderson, Transilvanya ve Haywood ilçelerinde, birçok seçmen Bay Cawthorn’un koltuğu nasıl kazandığını hatırladı – Trump Beyaz Saray’da genelkurmay başkanı olan Mark Meadows’un yerine – Bay Trump’ı model alarak.

Pek çoğu, onun küstahlığını Bay Trump’ınkiyle karşılaştırdı ve genç bir adamın boş lafları olarak onun parti yaptığı ya da saçmaladığı fotoğraflarını silip attı. Bazıları onların sahte olduğuna inanıyordu.

Salı günü Bay Cawthorn için oy kullanmayı planlayan Hendersonville’de mühendis ve bağımsız seçmen olan 33 yaşındaki David Roberts, “Cep telefonu olan genç bir çocuk olsaydım benim de işim olmazdı” dedi. “Onun benim en iyi arkadaşım olması ya da kızımla çıkması için oy vermiyorum.”

Bay Cawthorn’un havaalanı güvenliğinden silah taşıma girişimleri ve trafik ihlalleri, çoğu kişinin onu tekerlekli sandalyede bırakan kazayı göz önünde bulundurarak sorumsuzca gördüğü şeylerdi. “Rezalet”, “olgunlaşmamış” ve “utanç” yaygın nakaratlardı.

“Yasayı çiğnedi. Bu bölge için gerçekten düşünebildiğim hiçbir şey yapmadı” dedi. Bakım teknisyeni 59 yaşındaki Scott Tekavec, genellikle Cumhuriyetçilere oy vermediğini, ancak küçümsediğinin bir ifadesi olarak Bay Edwards için oy kullanmaya karar verdiğini söyledi. Bay Cawthorn için.

Bir seçmen Bay Cawthorn’a verdiği desteği “Onun en iyi arkadaşım olması veya kızımla çıkması için oy vermiyorum” dedi. Kredi… The New York Times için Stefani Reynolds

Ancak Bay Cawthorn’a belki de en sık atıfta bulunulan itirazlar, Kongre’deki önemli oyları kaçırdığı konusundaki sicili ve seçimlerde yeniden aday olmaya karar vermeden önce yakınlardaki yeni kurulan muhafazakar bir bölgeye taşındığını bildiren raporlardı. 11. Bölge.

Haywood County’de bir kamyon şoförü olan 47 yaşındaki Lynn Cagle, Bay Edwards’a oy verdikten sonra kıdemli bir merkezden ayrılırken Bay Cawthorn için “İşini yapmıyor” dedi.

Bay Cawthorn’un rakipleri onun dikkat çekme yeteneğinden yoksundur, ancak yine de bir boşluk görüyorlar. Bir Hendersonville mitinginde, Bayan Woodhouse kendini gerçek bir “Önce Amerika” muhafazakarı ve Bay Cawthorn’u seçilemez olarak sundu.

Ve emekli bir Ordu albayı olan Rodd Honeycutt, 2020’de Bay Cawthorn’a oy verdiğini, ancak bu yıl liderlik eksikliği nedeniyle ona meydan okuma ihtiyacı hissettiğini söyledi.

Honeycutt, “Yanlış adımlar ve disiplinsizlikten oluşan bir trend çizgisi var” dedi ve ekledi: “Şu anda gaz maliyeti, enflasyon veya neler olup bittiği gibi mutfak masası sorunlarına odaklanmamız gerektiğinde bu gerçekten dikkatimizi dağıtıyor. Ukrayna’daki savaşla.”

NC, Hendersonville’den Lizzie ve Christine Tuttle, 2020’de Bay Cawthorn’a oy verdi, ancak bu yıl için plan yapmıyorlar. Kredi… New York Times için Jesse Barber

Bethany İncil Kilisesi’nde muhasebeci olan 61 yaşındaki Christine Tuttle ve 20 yaşındaki kızı Lizzie, Bay Cawthorn’u evde eğitim gören aileler arasında saygın, cana yakın ve popüler biri olarak hatırladıklarını söylediler.

Genç kadınlar, kendilerini zorla öptüğü suçlamasıyla öne çıktıklarında, imajlarının bozulduğunu söylediler.

Bayan Tuttle, 2020’de hala ona oy verdiğini söyledi. “Çok fazla vaatte bulundu” dedi.

O ve kızı, bu sefer Bay Cawthorn’a oy vermeyeceklerini söylediler. Ama yapacak çok sayıda insan tanıdıklarını söylediler.