Larry Hogan, Mücadeleyi GOP İçinden Trump’a Alıyor

CaKiR

Global Mod
Global Mod
Yardımcı sunucularınız Blake Hounshell ve Leah Askarinam’dan selamlar. Maryland Valisi Larry Hogan’ın Donald Trump’ı geri püskürtme çabasını bildiren meslektaşımız Luke Broadwater’dan bu gece bir haberimiz var.

Geçen yılın sonlarında, Cumhuriyetçi Valiler Derneği liderliği can sıkıcı bir soruyla karşı karşıya kaldı: Grup, Donald Trump’ın amansız saldırılarına maruz kalan Georgia’lı Brian Kemp gibi muhafazakar valiler hakkında ne yapmalı?

Maryland Cumhuriyetçisi ve komitenin bir üyesi olan Vali Larry Hogan, örgütün Trump’ın yanında yer alması ve eski başkanın onu devirmesine yardım etmemekle suçladığı Kemp’ten desteğini çekmesi yönündeki her türlü öneriye karşı çıktı. 2020 seçimleri.

Hogan yakın tarihli bir röportajda “Kemp, Trump’ı destekleyen güçlü bir muhafazakar olan bir arkadaştır” dedi. “Anayasa’yı ihlal etmediği, yalan söylediği ve seçimi devirdiği için saldırıya uğradı.”

Cumhuriyetçi valiler grubu tam desteğini Kemp’e verdi. Şimdiye kadar, Georgia valisini desteklemek için 5 milyon dolar pompaladı ve eyalet televizyonlarını Kemp’i “kanıtlanmış muhafazakar” olarak adlandıran reklamlarla doldurdu.

Şu anda Cumhuriyetçilerin ön yarışında büyük bir anket liderliğine sahip, eski Senatör David Perdue’nun Trump tarafından desteklenen rakibinin çok önünde.

‘İnsanlar haksız yere saldırıya uğruyor’

Hogan’ın Kemp’i desteklemek için yaptığı baskı, Maryland valisinin alt yönetiminin bir parçası. – Capitol isyanından sonra görevden alınmasını destekleyen Kongre’de birkaç kişi de dahil olmak üzere – Trump’a karşı çıkan ve sonuç olarak gazabıyla karşı karşıya kalan ülke çapındaki Cumhuriyetçileri desteklemek için radar çabası.

Trump, Hogan’ın saygı duyduğu bir Cumhuriyetçiye saldırdığında, yardım edebileceği ve potansiyel bir müttefik oluşturabileceği bir yol olup olmadığını görecek. RGA yönetim kurulunda hizmet vermenin yanı sıra, Hogan iki partili No Labels organizasyonunun başkanıdır ve kendi savunma grubu olan An America United’a sahiptir.

Kısa süre önce bir etkinlik için Florida’ya uçan Hogan, “Önemli olan bazı savaşlar var ve eski başkan tarafından haksız yere saldırıya uğrayan ve yardım etmeye ve desteklemeye çalışmak istediğim insanlar var” dedi. 60’tan fazla Kongre üyesini içeren Cumhuriyetçi Ana Cadde Ortaklığı ile.

Kendisini bu yıl Senato’ya aday olmaya ikna etme isteğini reddeden ancak Beyaz Saray için 2024’e kadar bir teklif bekleyen Hogan da Salı günü bir konuşma yaptı. Kaliforniya’daki Ronald Reagan Başkanlık Vakfı ve Enstitüsü’nde, partiye 2024’te Trump’tan uzaklaşması çağrısında bulundu ve partinin son yıllardaki başarısızlıklarından dolayı onu suçladı.

Donald J. Trump Nasıl Hala Başını Döndürüyor

• GOP’u Kavramak: Mr. Trump, Cumhuriyetçi Parti’nin en güçlü figürü olmaya devam ediyor. Ancak kontrolünün gevşediğine dair işaretler var.
  • Bir Modern Zaman Parti Patronu: Nakit biriktiren, iyilikler dağıtan ve rakipleri ezmeye çalışan Bay Trump, 19. yüzyılın başı gibi davranıyor siyasi makine.
  • Güç Mücadelesi: Senatör Mitch McConnell tarafından yönetilen bir Trump karşıtı Cumhuriyetçi grup, eski başkanı engellemek için manevralar yapıyor.
  • Başkanlık Sonrası Kârlar: Bay Trump, kişisel kazanç için sermaye yaparak işi siyasetle karıştırıyor.
  • Tam Başlangıç: 6 Ocak’ta yürüyen birçok Trump destekçisi için gün, rezil bir ayaklanma değil, bir hareketin başlangıcıydı.
“Donald Trump’ı aday göstererek veya ucuz bir şekilde onun kimliğine bürünerek Beyaz Saray’ı geri kazanmayacağız” diyen Hogan, Cumhuriyetçi Parti “umutsuzca bir rota düzeltmesine ihtiyaç duyuyordu”.

Alaska’dan Senatör Lisa Murkowski, görevden alma davası sırasında onu mahkum etmek için verdiği oy nedeniyle Bay Trump tarafından hedef alındı. Kredi… The New York Times için Ash Adams

Nesli tükenmekte olan görevden alma destekçileri için destek

Hogan’ın çabası, Cumhuriyetçilerin sesini yükseltmeye istekli biri için ne kadar iştahlı olduklarının önemli bir testi olarak hizmet ediyor Cumhuriyetçi Parti’nin ezici bir çoğunlukla en popüler ve güçlü figürü olmaya devam eden Trump’a kadar. Bugüne kadar, anketler Cumhuriyetçi taban arasında Trump’a meydan okumak için çok az iştah gösterdi.

Ama gözü Trump’ın saldırdığı adayları desteklemekte olan Hogan, Trump’ı suçlama suçlamasıyla mahkum etmek için oy kullanan Alaska Cumhuriyetçisi Senatör Lisa Murkowski gibi milletvekilleri için para toplama kampanyalarının manşetini attı – ya da manşet olacak; Trump’ı görevden almak için oy kullanan Washington Cumhuriyetçi Temsilcisi Jaime Herrera Beutler; ve Trump’ın “çok zayıf” olarak nitelendirdiği Kemp.

Hogan’ın savunma örgütü, 6 Ocak’tan sonra Trump’ı görevden almak için oy kullanan Kaliforniya Cumhuriyetçi Temsilcisi David Valadao için reklam yayınlamaya başladı.

Cumhuriyet Valileri Derneği’ndeki konumu sayesinde Hogan, Trump’ın kendisine “korkunç, korkunç bir adam” diyerek hakaret etmesinin ardından bu hafta Cumhuriyetçi ön seçimini kazanan Ohio Valisi Mike DeWine’ı ve eski cumhurbaşkanı rakibini onaylamasının ardından Idaho Valisi Brad Little’ı destekliyor.

Hogan ayrıca Maryland valisi için seçtiği halefi Kelly Schulz’u, eski Başkan Yardımcısı Mike Pence’i “hain” olarak nitelendiren ve Trump tarafından onaylanan bir adaya karşı destekliyor. QAnon ve 11 Eylül komplo teorilerini tanıtan bir etkinlikte kampanya yürüttü.

2020’de Hogan, Trump’ın favori hedefi olan Maine Cumhuriyetçisi Senatör Susan Collins’in reklamlarına katıldı.

‘Cumhuriyetçi Parti için en kötü dört yıllık dönem’

Sadece ikinci iki kişi olan Hogan Maryland tarihindeki bir dönem Cumhuriyetçi vali, Trump’ı kaybeden olarak yeniden markalamayı umuyor.

“Bu, Cumhuriyetçi Parti için 1930’lardan bu yana en kötü dört yıllık dönemdi,” dedi Hogan. “Watergate’den, Nixon’dan sonra daha kötüydü. Beyaz Saray’ı, Senato’yu, Meclisi kaybettik. Muhtarları kaybettik. Devletin yasama organlarını kaybettik. Trump, ‘Çok kazanacağız, kazanmaktan yorulacağız’ deyip duruyordu. Ama tek yaptığımız kaybetmekti ve ben kaybetmekten bıktım.”

Hogan, bu yıl ikinci görev süresi sona erdikten sonra 2024 hakkında bir karar vereceğini söyledi.

“Ses olmanın ve söylediklerimi söylemenin önemli olduğunu düşünmeseydim, orada konuşma yapıyor olmazdım” dedi. “Açıkçası partim ve ülkem hakkında deva yapıyorum.”

Şunları ekledi: “24’e daha çok var. Gelecek yıla kadar bu konuda herhangi bir karar vermem. Geleceğin ne getireceğine tam olarak karar vermedim ama pes etmek istemiyorum ve öylece çekip gitmeyeceğim.”

Ne okumalı

• Meslektaşımız Trip Gabriel, JD Vance’in “Hillbilly Elegy”nin Trump’tan hoşlanmayan yazarından Trump destekli bir Senato adayına nasıl yükseldiğini açıklıyor.

• Nate Cohn, Amerikalıların kürtaja erişim konusundaki görüşlerinin 50 eyalet arasında nasıl farklılık gösterdiğini açıklıyor.

• Roe v. Wade’i bozan Yüksek Mahkeme görüş taslağı, dünya çapındaki aktivistler için yeni bir soru ortaya koyuyor: Mahkemelerden korunma aramak, yasama zaferlerini sürdürmekten daha mı riskli? Amanda Taub bildiriyor.

• Ohio’da bu hafta Cumhuriyet Meclisi ön seçimini kazanan JR Majewski, QAnon ve Capitol isyanı, Azi Paybarah ve Kellen Browning raporu hakkında uç görüşler dile getirdi.

anda

Göstericiler Salı gecesi Yargıtay önünde. Kredi… The New York Times için Tom Brenner

Siyasi bir odak grubu sırasında büyük haberler geldiğinde

Tarafından Leah Askarinam

Politico, Roe v. Wade’i bozan bir Yüksek Mahkeme görüşü taslağı yayınlayınca Pazartesi gecesi siyaset dünyası aniden değişti.

Genç seçmenlerden oluşan sanal bir odak grubunun ortasında, an gerçek zamanlı olarak dalgalandı.

35 yaş altı Demokrat kadın ve erkeklerden oluşan 10 seçmenden oluşan odak grup, ulusal siyaset hakkında konuşuyordu. Moderatör çığır açan kürtaj kararıyla ilgili haberleri yüksek sesle okuduğunda, Capitol’e 6 Ocak saldırısı konusuna geçtiler.

Geçmişteki odak gruplarında, seçmenler Roe’nun devrileceğine şüpheyle bakıyorlardı ve her iki partideki bazı siyasi stratejistler, kararın sonunun ara sınavlar üzerinde büyük bir etkisi olacağına veya herkesin bildiği gibi zor bir enerjiye sahip olacağına dair şüphelerini dile getirdiler. -Demokratlar adına genç seçmenlere ulaşmak.

Ancak Roe’nun gerçekten düşebileceğine dair en net sinyal, odanın havasının değişmesine neden oldu.

Odak grubunu, genç beyaz seçmenlere odaklanan ilerici bir pazarlama ve veri firması olan HIT Strategies’i düzenleyen kuruluşun operasyon müdürü Roshni Nedungadi, “Ton değişimi yoğundu,” dedi. Bundan sonra, 6 Ocak’ı tartışmak için grubu tekrar rayına oturtmak zordu.

Nedungadi, “Odadaki duygu,” dedi, ” çok kızgın, böyle bir şeyin olabileceği için gerçekten üzgün – ve bundan sorumlu insanları cezalandırmak için bir şeyler yapmak için gerçekten güçlü bir motivasyon hissi.”

— Blake & Leah

Eksik olduğunu düşündüğünüz bir şey var mı? Daha fazlasını görmek istediğin bir şey var mı? Sizden haber almak isteriz. Bize [email protected] adresinden e-posta gönderin.