Kocaelispor Lideri Engin Koyun: Orta transfer ilaç üzere geldi

Plotton

Active member
Kocaelispor Lideri Engin Koyun: Orta transfer ilaç üzere geldi
Ulusal maçlar niçiniyle verilen ortada hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Kocaelispor’da lider Engin Koyun, kampı ziyaret etti. Kadroyla birlikte 3 gün kampta bulunan lider Koyun, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

“ARA TRANSFER İLAÇ ÜZERE OLDU”

Antalya’daki kampın çok başarılı geçtiğini anlatan Engin Koyun, “Yeni hocamız Mehmet Altıparmak ile birlikte kaynaşmaya vesile oldu. Yeni katılan arkadaşlarımız oldu. Orta transfer bizim için ilaç üzere oldu. Mehmet hocam hoş başarılara imza atmış biri. Mustafa Reşit Akçay hocamın da hakkını yememek lazım. Bizi şampiyon yapan hocamız. Yeni bir sayfa açtık, lige girerken sil baştan yaptık. Düzgün, deneyimli, bu ligi çok düzgün bilen bir takım. Yeni bir transfer yapılanmamız var. Yeni bir grup olgusu yaratılmaya çalışılıyor. İnanıyorum ki yeniler ve eskilerin kaynaşmasıyla, grup ruhunu sağladığımız gün, hem taraftarın birebir vakitte kentin tamamı her vakit olduğu üzere kenetlenip gerimizde pek Kocaelispor yeni bir tarih yazmaya aday” dedi.

“BİR FORVET ALACAĞIZ”

Transfer çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren lider Koyun, “Dün prestijiyle Yunan Dimitris Kolovos ile anlaştık. Kocaeli’de sıhhat denetiminden geçti. Grupla bir arada olacak. Menemenspor’dan Mazlum Demir ortamızda. Yeni bir santrafor da alacağız üzere gözüküyor. Yeni bir santraforla ilgili görüşmeler yapılıyor. Şu anda 3-4 isim var. Büyük ihtimalle biriyle bugün ya da yarın anlaşacağız. O da yarın ya da başka gün kampa katılacak. Transferi bu biçimdelikle tamamlamış olacağız” diye konuştu.

“CABEZAS’I FIFA’YA ŞİKAYET ETTİK”

Mukavelesini tek taraflı feshederek kadrodan ayrılan Bryan Alfredo Cabezas Segura ile ilgili FIFA’ya gittiklerini lisana getiren Engin Koyun, “Cabezas bizim kıymetli transferlerimizden bir tanesiydi. Sakatlığından dolayı kendisiyle anlaşalım dedik ancak maalesef olmadı. Uyuşmazlık ortaya çıktı, kendisinden kaynaklanan yöntem yanlışları yaptı. Ondan dolayı da kulüp haklı duruma düştü. Biz kulüp olarak da onu FIFA’ya verdik, gerekli cezayı alacak” tabirlerini kullandı.

“HEDEFİMİZ PLAY OFF’LARA KALMAK”

Gayelerinin play-off’ta yer olmak olduğunu açıklayan lider Koyun, “Play off’a katıldığımız gün, inanıyorum ki gayeye daha yakın olacağız. Kocaeli büyük, deneyimli bir topluluk. Büyük bir taraftarı var. Bu ligde daha evvel başarılara imza atmış bir kulüp. İnanıyorum ki tıpkı hava, birebir heyecan sağlandığı sürece kadromuz hak ettiği yere gelecek. Bizim önceliğimiz katiyetle play off’ta yer almak. Onunla ilgili yeni bir grup, ruh, yapılanmayı sağladığımızı düşünüyorum. İnanıyorum ki 14 hafta daha sonra ligi hak ettiğimiz play off’ta bitireceğimizi düşünüyorum. Çok değerli transferler yaptık. En başta hocamızı transfer ettik. Cumartesi günü Kocaeli’de kongre merkezinde bir tanıtım yapacağız. Bütün taraftarımızı imza merasimine bekliyoruz. Sil baştan orada bir daha başlayacağız” dedi.

Adem AKALAN – Namık Kemal KILINÇ – Burak YALMAN / ANTALYA, (DHA)