Karmaşık baharatlı (ancak hafta içi de uygun) vegan köri

Leila

Global Mod
Global Mod
Haberler Cooking haber bülteni editörü olmanın en iyi avantajlarından biri, kapsamlı tarif arşivimize göz atmaktır. Hayranlarımın benim için yeni olan favorilerini buluyorum (tanıştığımıza memnun oldum, Pierre Franey'nin hindi biberi), tanıdık arkadaşlarla tanışıyorum (her zaman bir zevktir, lahana soslu makarna) ve kendi yemek pişirme ihtiyaçlarımı karşılıyorum (Bircher müsli, bana kahvaltı hazırladın) . Kişi).

Ve ben de pek çok “hayatım boyunca neredeydin” anları yaşadım, en son olarak Meera Sodha'nın Jennifer Steinhauer tarafından uyarlanan tarifi olan karnabahar, kaju, bezelye ve hindistancevizi körisiyle. Şu anda yemek istediğim şey tam olarak bu: yumuşak mevsimsel karnabahar ve garam masala, kişniş, kimyon ve kırmızı biberle tatlandırılmış dolgun, tereyağlı kaju fıstıkları. Dondurucunun tartışmasız MVP'si olan dondurulmuş bezelye, bir miktar tatlılık ve renk katar. Bu köri arşivlerden tarif kutuma giriyor.

Önerilen tarif

Karnabahar, kaju, bezelye ve hindistan cevizi köri

Tarifi görüntüle →

Baharat çekmecenizi karıştırırken biberlerinizde Melissa Clark'ın Domatesli ve Parmesanlı Yaprak Tava Biberli Tavuğu'nu arayın. Melissa, “Baharatlar ne kadar taze olursa, yemeğin tadı da o kadar yoğun olur” diyor, ancak kavrulmuş kiraz domatesler ve kırmızı biberler, biberlerinizin o kadar güçlü olmaması durumunda tatlı-ekşi bir yedek görevi görüyor.

Dondurucu temel malzemelerine geri dönelim: Dondurucumdaki bezelye ve pirinç keklerinin yanında duran beyaz balık filetosu için her zaman tarifler arıyorum. Kay Chun'dan gelen bu Milanese balığı ilgimi çekti, özellikle de limonlu kapari kahverengi tereyağlı tava sosuyla. Pek çok okuyucu yorumu, daha fazla çıtırlık sağlamak için ekmek kırıntıları yerine panko kullanıldığından bahsediyor ki bu mükemmel bir fikir. (NYT Yemek tarifleri arasında gezinmekten daha eğlenceli olan tek şey, NYT Yemek tarifleri hakkındaki yorumlara göz atmaktır.)

Yalancı bahar yaşadığım yerde sahte bahardır ve bu güneş ışığı ne kadar harika olsa da ona güvenmiyorum. Kışlık botları ve çorba kabını dışarıda bırakıyorum ve ikincisini Yasmin Fahr'ın mega-umami miso mantarlı arpa çorbası ve Melissa'nın Japon nimono tatlarıyla dolu doyurucu bir vejetaryen tarifi olan tatlı patatesli tofu yahnisi için kullanıyorum.

Konuyu Claudia Roden'ın altı malzemeli yoğurtlu keki ve onun özellikle keyifli okuyucu yorumlarından biriyle bitireceğim: “Bu harika tarif için çok teşekkür ederim.” Ben 98 yaşında bir kadınım ve bu beni motive ediyor. torunlarım deli. ONLAR BUNU SEVİYORLAR. Tekrar teşekkür ederim Betsy Sue.”