Jamie Raskin, ‘Ciddi Ama Tedavi Edilebilir’ Bir Kanser Türüne Sahip Olduğunu Açıkladı

CaKiR

Global Mod
Global Mod
WASHINGTON – Maryland Demokrat Temsilcisi Jamie Raskin Çarşamba günü kendisine “ciddi ama tedavi edilebilir” bir kanser türü teşhisi konduğunu duyurdu.

6 Ocak tarihli Meclis komitesinin bir üyesi olan ve yakın zamanda Gözetim Komitesi’nin en üst düzey Demokrat üyesi olarak seçilen 60 yaşındaki Bay Raskin, diffüz büyük B hücreli lenfoma hastası olduğunu ve yakında ayakta kemoterapi tedavisine başlayacağını söyledi. immünoterapi.

Raskin yaptığı açıklamada, “Bu süre boyunca çalışabilmeyi umuyorum, ancak doktorlarım tarafından Covid-19, grip ve diğer virüslerden kaçınmak için gereksiz maruziyeti azaltmaları konusunda uyarıldılar” dedi. Kemoterapi, kanser hücrelerini yok etmenin yanı sıra doğal antikorları da bozar ve vücudun bağışıklık sistemini zayıflatır. Bana saç dökülmesine ve kilo almaya da neden olduğu söylendi (yine de saç ve kilo kaybına neden olan türden hala umutluyum).

Bay Raskin, “bunu atlatmayı ve bu arada Kongre’de Amerikan demokrasisi için her gün ilerleme kaydetmeyi” planladığını söyledi.

Çok az Kongre üyesi, eski Başkan Donald J. Trump’ı 6 Ocak 2021’de Kongre Binası’na yapılan saldırıdan sorumlu tutmaya çalışırken, Amerikan Üniversitesi’nde eski bir anayasa hukuku profesörü ve Maryland eyalet senatörü olan Bay Raskin kadar agresif davrandı.

Bay Raskin, Capitol Hill’de ABD tarihi ve Anayasa’nın nüansları hakkındaki ayrıntılı tartışmalarıyla tanınır. 25. Değişiklik kapsamında bir cumhurbaşkanını görevden alabilecek bir komisyon oluşturmak için yasanın ana sponsorudur.

Bir Harvard Hukuk mezunu, aynı zamanda Capitol kuşatması ve oğlunun ölümü sırasında hayatını değiştiren yaklaşık 45 günlük “Düşünülemez: Travma, Gerçek ve Amerikan Demokrasisinin Denemeleri” adlı bir anı kitabı yayınladı.

Bay Raskin, Bay Trump’ın, Kongre Binası’na yapılan saldırıdaki rolünden dolayı eski başkanı ayaklanmayı kışkırtmaktan mahkum etmek için her Demokrat’a yedi Cumhuriyetçi senatörün katıldığı ikinci görevden alma davasında baş suçlama yöneticisiydi. Bu oylama, mahkum edilmesi gereken 67 senatörün gerisinde kalsa da, Bay Raskin, hem Meclis’teki hem de Senato’daki “komuta çoğunluklarının” Bay Trump’ın suçlu olduğuna inandığını sık sık belirtti.

Ayaklanmadan günler önce, Harvard Hukuk Fakültesi öğrencisi olan 25 yaşındaki oğlu Tommy, Yeni Yıl Evi’nde intihar ederek öldü. Kederden zayıf düşen Bay Raskin, Kongre Binası’na yapılan saldırıyı atlattı. Neredeyse anında Bay Trump’ı şiddeti kışkırttığı için suçlamaya başladı ve birkaç gün içinde Meclis Başkanı Nancy Pelosi onu bu çabayı yönetmesi için atadı.

Bay Raskin, o anda görevin ona bir amaç duygusu verdiğini söyledi.

Bay Raskin teşhisi açıkladığı anda, Capitol Hill’deki meslektaşlarından iyi dilekler yağmaya başladı.

New York Demokrat Temsilcisi Ritchie Torres, Twitter’da “Jamie Raskin ulusal bir hazinedir – demokrasinin savunulmasında her ikisine de şiddetle ihtiyaç duyulduğu bir zamanda bir kanuni dürüstlük ve zeka vahasıdır” diye yazdı. “Kanser tedavisi görürken güçlü ve hızlı iyileşmesi için dua ediyorum. Amerika’nın sana ihtiyacı var Jamie.

Beyaz Saray Genelkurmay Başkanı Ron Klain, “Önemli bir kamu görevlisi ve uzun süredir bir arkadaş için hızlı bir iyileşme diliyorum” diye yazdı.