İzmir, Buca Ve İstanbul Pastanelerinin En Çok Satan Tatlılarından Kardelen Tatlısı

Leila

Global Mod
Global Mod
İzmir, Buca Ve İstanbul Pastanelerinin En Çok Satan Tatlılarından Kardelen Tatlısı Tanımı İçin Malzemeler

Kek için;

• 
4 adet yumurta (oda sıcaklığında)
  • 
140 gram şeker
  • 130 gram un
  • 1 paket kabartma tozu
  • 
1 paket vanilin
Islatmak için;

• 
500 ml süt
  • 1 paket krema
  • Krema için;
  • 
40 gram nişasta
  • 
55 gram un
  • 125 gram şeker
  • 1 litre süt
  • 1 çay bardağı beyaz çikolata sosu ( ya da 80 gram beyaz çikolata)
  • 
1 paket vanilin
  • 
1 kutu krema
Kekin ortası ve üzeri için ;

• Antep fıstığı yahut fındık veya çikolata
  • Hindistan cevizi
İzmir, Buca Ve İstanbul Pastanelerinin En Çok Satan Tatlılarından Kardelen Tatlısı Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Öncelikle kekim için 4 adet oda sıcaklığındaki yumurtalarım ile 140 gram şekeri mayonez kıvamına gelene kadar çırptım.
  2. Ardından başka kuru malzemelerimi ekledim.
  3. 130 gram un ve kabartma tozu ve vanilin ekleyip (unu eleyin lütfen)spatula yardımı ile alttan,üstten söndürmeden yağlı kağıt sermiş olduğum kare borcama (28,7cm borcam kullandım) döküp 175 c fırında üzeri kızarana kadar denetimli olarak pişirdim.
  4. Kekim pişerken krema ve sütümü karıştırıp buzdolabında dinlendirdim.
  5. Pişen kekimi kürdan sayesinde denetim edip soğuması için dinlendirdim.
  6. Kremam için un,şeker ve nişastayı uygun bir kapta harmanladım.
  7. Harmalamış olduğum malzemelerimi tencereye alıp 1 litre süt ekleyip (azar azar ekleyin topaklanmasın)altını açıp kıvam alana kadar kaynattım. (ben içine beyaz çikolata koymadım. Orjinalinde beyaz çikolata kullanılıyor. Sizin tercihinize kalmış)
  8. Kaynayan muhallebime beyaz çikolata sosu ekleyip,altını kapayıp soğumaya bıraktım. kimi birtakım karıştırın topaklanmasın diye.
  9. Oda sıcaklığına gelince 1 paket krema ekleyip bekletin.
  10. Soğuyan keki ikiye bölüp dolapta bekleyen sütlü karışımın yarısını üzerine dökün.
  11. Ardından kremanın az bir kısmını en üst kısmına ayırıp,kalanı ortaya döküp eşit bir biçimde üzerine yayıp,üzerine antep fıstığı serpiştirip öteki keki üzerine koyup,süt ile ıslatıp kremasını döküp,bol hindistan cevizi serpiştirip en az 3-4 saat buzdolabında dinlendirip servis yapın. Afiyet olsun.
İzmir, Buca Ve İstanbul Pastanelerinin En Çok Satan Tatlılarından Kardelen Tatlısı Tanımı Fotoğraflı Yapılışı