İrlanda Kremalı Kahveli Kek – Haberler

Leila

Global Mod
Global Mod
Alkolle yemek yapmayı her zaman severim. “Şat!” Tuzlu margarita barlarına tekila eklediğimi özellikle kimseye söylemeyeceğim. Ve kesinlikle: Tavamdaki cilayı bir bardak beyaz şarapla temizlerken “Biri sana, biri bana.”

İrlanda Kremalı Kahveli Kek hamuruna İrlanda kremasını karıştırırken “sláinte” diyorum. Bir kahveli keki geri çevirmek zordur, ancak Lidey Heuck'tan gelen bu kek özellikle karşı konulmaz geliyor: çikolata ve vanilya (İrlanda kreması) ipuçlarına sahip hassas ekşi kremalı kek ve ortasında şekerli, tarçınlı cevizli bir şerit. Aynı İrlanda kremalı krema gibi kekin üzerine de serpilir.

Önerilen tarif

İrlanda kremalı kahve keki

Tarifi görüntüle →

Melissa Clark'a İrlanda kremasının geri kalanıyla ne yapacağımı sordum: “Çikolatalı pudinge veya kremaya eklerdim” dedi. “Karamela pudingiyle de harika oluyor. Bunu çırpılmış kremaya ekleyebilir, dondurmanın üzerine dökebilir ve üzerine tereyağlı krema gezdirebilirsiniz. Lezzetli.”

Tatlıdan tuzluya geçmek için, Genevieve Ko'nun kolay akçaağaçla pişirilmiş somonu, kiler dostu sosundaki keskin hardal ve ekşi limonu dengelemek için yeterli akçaağaç şurubu ekliyor. Mayonez ve düşük ısı ipeksi sonuçlar sağlar. Akşam yemeğinde pilavın yanında yemediğim ne varsa kahvaltıda simitimin yanına gidiyor.

Artıklardan bahsetmişken, hava henüz dışarıda kalacak kadar sıcak olmasa da hafta sonları hafta içi yemek hazırlamak için yemek pişirme becerilerimi kullanmaya çalışıyorum. Kimyon, zerdeçal, tarçın, kakule ve karanfil ile tatlandırılmış İran eti, patates ve soğanlı turtalardan oluşan bir porsiyon kotlets, hızlı bir akşam yemeği yapar ve ekmeğin içine birkaç turşu konulduğunda mükemmel öğle yemeği sandviçleri yapar. (Daha kolay ve daha uygun fiyatlı yemekler için bu tarif koleksiyonuna mutlaka göz atın.)

Christina Morales'in Jorge Cárdenas'ın tarifinden uyarladığı bu jocón (tavuk tomatillo yahnisi), kesinlikle rüya gibi görünüyor: kadifemsi tomatillo-kabak çekirdeği püresinde kızartılmış, jalapeño ve sarımsakla tatlandırılmış tavuk butları. Tarif sekiz porsiyon yapıyor, bu yüzden Cuma gecesi “nasıl yapılmaz” diye yarısını dondurucuya koyacağım.