Gökhan Gül, adım adım Üstün Lig’e

Plotton

Active member
Gökhan Gül, adım adım Üstün Lig’e
Son olarak başşehir grubunun hafta sonu oynadığı Bandırmaspor maçında 90 dakika alanda kalan Gül, grubu çabayı 5-2 kaybetmesine karşın kaydettiği 2 gol ile yükselen performansını devam ettirdi. Stoper orijinli olmasının yanı sıra defansif orta saha bölgesinde de forma giyebilen 24 yaşındaki oyuncu, ekibi ligin son sırasında yer almasına karşın ferdî olarak mesleğinin en verimli devrini geçiriyor. Ligin en golcü savunma oyuncusu unvanını elinde bulunduran deneyimli isim, ligde forma giyen biroldukça orta saha ve forvet oyuncusundan da daha fazla gol atmayı başardı.

KONTRATI DÖNEM SONU BİTİYOR, ÜSTÜN LİG KADROLARI TAKİPTE

Ağustos 2021’de Almanya’nın Fortuna Düsseldorf ekibinden transfer edilen 24 yaşındaki savunmacının başşehir grubu ile mukavelesi Haziran 2023’te sona erecek. Şimdiden biroldukça Harika Lig kadrosunun takibine giren Gül’ün dönem sonunda Üstün Lig takımlarından bir adediyle muahedesi fazlaca büyük ihtimal olarak göze çarpıyor. Maddi olarak güç durumda bulunan Gençlerbirliği’nin oyuncuyu parasız kaybetmek istememesi niçiniyle orta transfer periyodunda gelecek teklifleri de değerlendirmeye alıp, kabul edebileceği öğrenildi.

SAVUNMA OYUNCULARI ORTASINDA OFANSİF PARAMETRELERDE LİDER

Gökhan Gül’ün sergilediği başarılı performansı bilgiler de dayanaklar nitelikte. Başarılı savunmacı, data karşılaştırma performansı Comparisonator’a göre birden hayli ofansif parametrede savunma oyuncuları içinde dorukta yer alıyor. Gül; maç başına şut, isabetli şut, gole dönüşen atak, gol beklentisi parametrelerinde birinci sırada kendine yer buldu.

dha