Giray Burak: Ümit ediyorum bu bir silkiniş olur

Plotton

Active member
Giray Burak: Ümit ediyorum bu bir silkiniş olur
Balıkesirspor, Spor Toto 1. Lig’in 23. haftasında Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadyumu’nda karşılaştığı Tuzlaspor’u 2-0 mağlup etti ve 15 maç daha sonra kazandı. Maç sonu basın toplantısında maçı kıymetlendiren Balıkesirspor Teknik Yöneticisi Giray Burak, şu sözleri kullandı:

‘Biz birtakım bedellerin peşinde koşuyoruz’

“Galibiyetten daha kıymetli şeyler var. Biz kimi bedellerin peşinde koşuyoruz. Kulübün daha sağlıklı yapıya ulaşabilmesi için borcunun düzenlenmesi bizim önceliğimiz. Zira, aslına bakarsan borcumuz var. Tahminen bunun parası bulunup iki türlü borçlanma olabilir, hem alacağınız oyuncuya hem elinizdeki oyuncuya lakin biz bunu kabul etmedik. Kendi oyuncularımızı kıymetli kılarak, onlara ehemmiyet vererek devam etmek istiyoruz. Gelecek olan her neyse de onlarla borcumuzu temizlemek istiyoruz. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Güzel oynadılar, uygun konsantre oldular. Genç oyuncular var, gelişmek isteyen oyuncular var. Yaşlılar da onlara yardım ediyor. ötürüsıyla birebir kararlılıkla, ciddiyetle bu çalışmalar devam edecek.”

‘Ümit ediyorum bu bir silkiniş olur’

”İnşallah kazanabildiğimiz maçları kazanacağız. 8 puandaydık, artık çift haneli olduk. Ümit ediyorum bu bir silkiniş olur. Önümüzdeki puanlar aslına bakarsanız ligde kalmak için aritmetik olarak kâfi. Şayet bunları alabilirsek tahminen bir öykü yazabiliriz. Fakat galibiyetten daha pahalı şeyler var bunu oyuncularımla paylaşıyorum. Kendilerine teşekkür ediyorum, âlâ oynadılar, rakibe de bundan daha sonraki maçlarında muvaffakiyetler diliyorum”

Öte yandan Tuzlaspor Teknik Yöneticisi Hakan Kutlu, basın toplantısına katılmadı.

İHA