Daha iyi sağlık için gazlı çorbalar (ve tuzlu margarita barlar)

Leila

Global Mod
Global Mod
Nasıl çalışır: soğuk algınlığını söndürmek, ateşi aç bırakmak? Ve tersi? Asla hatırlayamıyorum, ama özümde çok yiyen biri olduğum için, ilk nefesi kaynatmak için bir tencere çorba yapacağım. Kötü bir soğuk algınlığı / boğaz ağrısı ortalığı kasıp kavurduğu ve yoluna çıkan herkesi filizlendirdiği için bu bahar çok fazla çorba yapıyorum.

Yahudi penisilin (bazen tavuk çorbası olarak adlandırılır) atalarımın her derde devasıdır, bu yüzden Ali Slagle’ın Domates ve Zencefilli Tavuklu Pirinç Çorbası (üstte) doğal olarak gözüme çarptı. Tavuk ve pirinç kombinasyonu olabildiğince rahatlatıcı, ancak burada tom yum’u anımsatan keskin bir çorba için kavrulmuş zencefil, balık sosu, limon ve susam yağı ile zenginleştirildi. Bir tencere yap ve sabah beni ara.

Önerilen tarif

Domates ve zencefil ile tavuklu pirinç çorbası

Tarifi görüntüle →

Başka birçok etkili ve yatıştırıcı yol var. Ham El-Waylly’nin çorba farmakopesine yaptığı son katkı, renkli bir sebze tortilla çorbasıdır. İçinde tortilla cipslerini iki şekilde kullanıyor: et suyuna zenginlik katmak için toz haline getirilmiş ve lezzetli bir çıtırtı için üstüne serpilmiş. Ayrıca dünyevi bir tatlılık için karamelize kırmızı lahana ve canlandırıcı bir asitlik için bol miktarda limon suyu ekler.

Sarah DiGregorio’nun Çorba Tarifleri bölümünde evde deneyebileceğiniz iki yeni yavaş pişirici tarifi var. İlki, bir İtalyan düğün çorbası, zekice bir numara kullanıyor. Köfteleri sıfırdan yapmak yerine, gevşek İtalyan sosisini top haline getirmeyi tavsiye ediyor. Daha da doyurucu bir şey için harissa fasulyesi ve kuskus güvecini deneyin. Cömert bir kavrulmuş kırmızı biber yardımına sahiptir ve çıtır çıtır tuzlu bademlerle kaplıdır.

Bu çorbalardan herhangi birinin bir hastalığı tedavi etmek kadar bir hastalığı önlemek için de işe yarayacağına inanıyorum. Günde bir çorba doktoru uzak tutar değil mi?

Gevşek ruh halini neşelendirmek için tatlı bir şeye ne dersiniz? Vaughn Vreeland’ın bütün taze limon suyundan bol miktarda canlandırıcı C vitamini içeren Tuzlu Margarita Barlarını, ayrıca kokteyli anmak için tekila ve Grand Marnier’i tavsiye ederim.

Elbette tüm bu tariflere ve daha fazlasına abone olmak isteyeceksiniz. Teknik yardıma ihtiyacınız varsa, Cookingcare@Haber adresindeki harika arkadaşlar yardım etmek için buradalar. Ben de hellomelissa@Haber’dayım.

Gerçekten canlandırıcı çay tarifim

Sağlıklı olduğum zamanlarda bile kendimi her zaman daha iyi hissetmemi sağlayan ev yapımı zencefilli limon çayı tarifimi size bırakıyorum. Her fincan için, zencefil kökünden yaklaşık yarım inç rendeleyin (soymanıza gerek yok), ardından bir dilim limon kabuğu rendesi, bütün bir karanfil ve iki yeşil kakule kabuğu içeren bir çay topuna aktarın. Kaynar suda 10 dakika kaynatın, ardından tadına bakmak için taze limon ve bal ekleyin. Acil şifalar dilerim!