Croqueta, konserve ve cava için üç İspanyol şarap barı

Leila

Global Mod
Global Mod
Zor bir durumdayım: Bu yaz en yakın arkadaşlarımdan biri ABD Donanması'ndan ayrılacak ve sivil olarak dünya turuna çıkacak. Üniversiteden diğer arkadaşlarımla birlikte İspanya ayağında ona katılmayı umuyorum. Daha spesifik olarak Bask Bölgesi'ndeki San Sebastián'a bir gezi. Ne yazık ki para bir nesnedir, ama parmaklarımı çapraz tutuyorum.

Şeflerin ve restoran tutkunlarının İspanyol mutfağını sevdiği biliniyor. Bunun kanıtı restorandaki pudingde: Cervo's, Txikito, Ernesto's, El Quijote, Mercado Little Spain – liste uzayıp gidiyor. Bunu New York'un son zamanlarda konserve balığa olan hayranlığıyla birleştirirseniz, yakın zamanda İspanyol şarap barı çılgınlığı olarak adlandırdığım şey için mükemmel bir iklime sahip olursunuz. İşte cava, konserveler ve croquetalar için üç yeni destinasyon.

Park Slope'daki Galiçya ahtapotu

Yolculuğumuza şuradan başlayalım: Bar Vinazo Park Slope'daki Yedinci Cadde üzerinde, mayıs ayından bu yana açık olan restoranın konumu bu haber bülteninde yer alıyor. Her ikisi de Prospect Heights'ta bize Fausto ve LaLou'yu getiren insanlardan geliyor ve havalar ısındığında görülmeye değer güzel bir arka bahçe var.

Cumartesi öğleden sonra içeri girdiğimde, bar şeri tadımını yeni bitirmişti, bu yüzden barın sahiplerinden biri olan ve aynı zamanda kurum içi şarap uzmanı olan Joe Campanale'yi çağırmayı başardım. (İyi zamanlama, değil mi?) Joe bana Katalonya'dan gelen, zeytinyağında biraz ton balığı göbeği (altı konserve balıktan biri) ve küçük bir tabak Ibérico jambonu ve Zamorano peyniri ile çok iyi giden, içimi kolay beyaz bir karışım doldurdu.

Ancak yemeğin en şaşırtıcı kısmı, yumuşak patateslerin üzerinde mükemmel derecede yumuşak, yenibahar tozlu ahtapottu; bu, çok sık fazla pişirilen bir yemeğe olan inancımı geri getirdi. Şef Silvia Garcia-Nevado, Instagram mesajları aracılığıyla ahtapotu geleneksel Galiçya yöntemini kullanarak hazırladığını söyledi: 30 dakika pişirin, ahtapotun genişlemesi ve yumuşaması için asın ve ardından isteğe göre tavada kızartın.

Konserve perdesinin arkasına adım atın

Doğu Nehri'nin karşısında ve Doğu Köyü'nün derinliklerinde varlar Teneke odaOcak ayının sonundan beri açık. Bu şarap barına ulaşmak için restorana girmelisiniz Nudibranch, kendinizi doğrudan mutfağın önüne asın ve kalın siyah bir perdenin arasından süzülün. İçeride, sadece bir avuç sağlam ahşap masanın bulunduğu loş bir bar bulacaksınız. (Bugüne kadar hala zihinsel ve duygusal güce sahip olanlar için Tin Salon mükemmel bir buluşma yeri olacaktır.)

Menü konservelere odaklanıyor, ancak sümüklüböcek menüsünden de bazı teklifler var, bunlar arasında benim kişisel favorim de var: ballı köy jambonunun altındaki çiğnenebilir tteok. Konserveler Ritz krakerleriyle geliyor – öyleyse neden şampiyonu geçmeye çalışalım – ve ayrıca Nudibranch'ın Kore ve İspanyol mutfağı kombinasyonuna selam veren çıtır nori. Buna göre, kişinin elindeki tek araç yemek çubuklarıdır ve bu da şu soruyu akla getirir: Neden her zaman yemek çubuklarıyla konserve balık yememelisiniz?

Pintxos ve mükemmel dökme

Sonunda elimizde Ernie'nin Şarap Barı Ernesto'yu işleten insanlardan. Restoranın hemen köşesinde yer alan bu altı haftalık bar o kadar yeni ki, bir kahvaltı ve öğle yemeği mekanı olan selefi Ernie's Cafe'nin tabelasını hâlâ taşıyor. Bu kafa karışıklığına neden olabilir, bu nedenle buzlu banyo kapısının yanındaki “Ernie's Wine Bar” tabelasını bir tür konuşkan girişle karıştırırsanız utanmayın. Ve aşağılanmayı daha da artıracak şekilde, bu, çekmeniz değil, itmeniz gereken kapılardan biri.

Ancak saygınlığınızı yeniden kazandığınızda, oturun ve çıtır dış cepheli tavuk ve domuz eti kroketleri (tanesi 4 dolar) ve Idiazabal peynirli İspanyol esintili risotto (5 ABD doları) gibi lezzetli, makul fiyatlı pintxos seçeneklerinin tadını çıkarın. ). Zevkinize göre güzel bir kadeh portakal şarabı veya doğal bir İspanyol şarabı ile eşleştirin (buradaki personel son derece yardımseverdir). Ve eğer gözlerinizi kısarsanız, bu rahat mahalle barı size gerçekten İspanya'da olduğunuzu hissettirebilir.

Bültenin geçmiş sayılarını buradan okuyun.

Okuduklarınızı beğendiyseniz lütfen başkalarına da tavsiye etmeyi düşünün. Buradan kayıt olabilirsiniz.

Herhangi bir geri bildiriminiz var mı? Wheretoeat@Haber adresinden bize bir mesaj gönderin.

NYT Food'u TikTok'ta ve NYT Cooking'i Instagram, Facebook, YouTube ve Pinterest'te takip edin.