Cortez Masto Olasılıkları Nasıl Yendi ve Senato Çoğunluğunu Nasıl Mühürledi?

CaKiR

Global Mod
Global Mod
WASHINGTON – Aylarca, eyaletteki seçmenlerin ülkedeki en yüksek benzin fiyatlarıyla karşı karşıya kalması ve görünüşe göre ABD’ye karşı yığılmış ulusal bir manzara ile, tarihsel emsal ve sert siyasi ters rüzgarların Nevada’daki Senatör Catherine Cortez Masto’nun yeniden seçilme hedefini mahvedebileceği görüldü. Demokratik Parti.

Bunun yerine, ilk ve tek Latin senatör Bayan Cortez Masto, siyasi çekime meydan okudu ve Cumartesi gecesi galip geldi, ikinci bir dönemi güvence altına aldı ve Demokratların Senato üzerindeki kontrolünü mühürledi ve Başkan Biden’a Cumhuriyetçilere karşı kritik bir korkuluk verdi. Ev.

Bayan Cortez Masto Pazartesi günü yaptığı açıklamada, büyük ölçüde eski Başkan Donald J. Trump’ın Nevada’daki 2020 seçim kaybını tersine çevirme çabalarını destekleyen rakibi eski Cumhuriyetçi başsavcı Adam Laxalt’ı bir seçim olarak tanımlayarak bunu yaptığını söyledi. inkar eden aşırılık. Kampanyanın son günlerinde Reno dışında eski başkanla bir araya gelen Bay Laxalt’ı Bay Trump’a bağladı ve 6 Ocak 2021’de Kongre Binası’na yapılan saldırının akşamdan kalmalığının seçmenleri kendisine karşı çevireceğine bahse girdi.

Bayan Cortez Masto, bir röportaj sırasında 6 Ocak’taki şiddet olayları hakkında “Bu ülkenin dört bir yanındaki pek çok insan üzerindeki duygusal gücü hafife almam” dedi.

Bay Laxalt’ı kürtajı azaltmak isteyen ayrıcalıklı bir oğul olarak tasvir etti. Roe v. Wade’e “şaka” demişti. Ve Bayan Cortez Masto, eyaletin kırsal bölgelerine gitti ve Cumhuriyetçi yetkililerin yanı sıra Bay Laxalt’ın kendi ailesinin onu destekleyen 14 üyesinden destek istedi.

Birinci dönem Demokrat ayrıca, Demokratların koronavirüs pandemisinden ağır darbe alan konaklama çalışanlarına yardım sağlamak ve aylık insülin maliyetlerini karşılamak için onun yardımıyla çıkardığı iki partili yasa da dahil olmak üzere kendi rekorunu yükseltti.

The New York Times’a stratejisi, seçim inkarcılığının ülke çapında reddedilmesi ve Senato’da çok ince bir çoğunlukla Demokratların bir sonraki Kongrede başarmasını umduğu şey hakkında konuştu.

2022 Ara Seçimlerinin Sonuçlarını Anlayın

Kart 1/7

Ne biliyoruz. 2022 ara sınavlarında kırmızı bir dalga için koşullar olgunlaşmış gibi görünüyordu, ancak sonunda Cumhuriyetçiler, olasılık dışı, hala kararsız bir seçime yol açan kırmızı bir dalgadan fazlasını üretmedi. Sonuçların şu ana kadar bize söyledikleri:

Biden olasılıkları yendi. Başkan Biden, 20 yılda herhangi bir başkanın en iyi ara sınavlarına sahipti, seleflerinin katlandığı kayıplardan kaçındı ve Demokratların Senato üzerindeki dar hakimiyetini sürdürdü, bu da ona Meclis’i kazanmaları halinde Cumhuriyetçilere karşı kritik bir korkuluk sağlıyor.

AKP bir hesaplaşmayla karşı karşıya. Mecliste zayıf bir Cumhuriyetçi çoğunluk muhtemel görünüyor, ancak zayıf bir ara sınav gösterisi, partinin neyin yanlış gittiğiyle boğuşmasına neden oluyor: GOP’u aşağı çekenler kötü adaylar mı, kötü mesajlar mı yoksa seçim çapası mıydı, Donald J. Trump?

Trump ateş altında. Bay Trump, kendi seçtiği adaylar tarafından bir dizi kaybın ardından GOP içinden olağandışı halk saldırılarıyla karşı karşıya kaldı. Ayrıca, üçüncü bir Beyaz Saray adaylığı ilan etmesinden önce partiyi eski başkandan uzaklaştırma çabalarının işaretleri de var.

Kürtaj önemliydi. Roe v. Wade’in düşüşünden bu yana yapılan ilk büyük seçimde, Demokratlar kırmızı bir dalgayı durdurmak için konuyu ele alırken kürtaj hakları patlak verdi. Kürtajla ilgili soruların oy pusulasında yer aldığı beş eyaletin hepsinde, seçmenler erişimi korumayı veya daha fazla kısıtlamayı reddetmeyi seçti.

Seçmenler, seçimi reddedenleri reddetti. Kritik bir savaş alanında en yüksek seçim yetkilisi olmaya çalışan her 2020 seçim inkarcısı, bu yıl sandıklarda kaybetti. Seçmenler, oylamayı kısıtlama ve seçim sürecini elden geçirme sözü veren aşırı partizanları kesin olarak reddetti.

Bilet bölücüler geri dönüş yaptı. Son seçimlerde bilet ayırma önemli ölçüde azalırken, bazı seçmenler bu yıl farklı partilerin adaylarını desteklemeye daha meyilli göründüler ve bu da partizan kimliğinden çok aday niteliğini vurguluyor.

Röportaj, netlik için hafifçe düzenlendi ve özetlendi.

Galibiyetinizi neye bağlıyorsunuz? Döngüden çıkardığınız büyük çıkarımlar nelerdir?

Nevada’da her zaman rekabetçi yarışlar vardır, bu yüzden hiçbir şeyi hafife almazsınız. Ama bunun bir kısmı sadece dışarı çıkıp insanlarla konuşmak. Ve kim olduğunuzu bilmelerini sağlamak, onlar hakkında bilgi edinmek. Onların geçmişine sahip olduğunuzu, karşılaştıkları zorlukları anladığınızı ve bunlar için savaşmaya hazır olduğunuzu anlamalarını sağlamak.

Büyüme tarzım nedeniyle burada bulunan pek çok ailenin hikayesiyle bağlantı kurabiliyorum. Ve oylarını isteyen insanlarla konuşurken, onlarla karşılaştıkları zorluklar hakkında konuşurken ve onlar için savaşmaya istekli olduğunuzda bunun bir fark yarattığını düşünüyorum. Çünkü bu topluluğun ailem için iyi olduğunu biliyorum ve diğer ailelerin de aynı fırsata sahip olması gerektiğini düşünüyorum.

Geçen hafta Henderson, Nev.’deki bir kampanya etkinliğinde Bayan Cortez Masto’nun destekçileri. Kredi… Haiyun Jiang / The New York Times

Günün sonunda seçmenlerde gerçekten yankı uyandıran bir veya iki belirli sorun var mıydı?

Bir kısmı sadece Nevada’yı dinliyor ve bu konuşmalar bana sorunun sadece mutfak masası sorunları olmadığını açıkça gösterdi. Seçim yanlısı olmaktan gurur duyan bir eyalette Roe v. Wade davasının yürürlükten kaldırıldığını ve 6 Ocak’ta olanlarla ilgili endişelerini ve rakibim ile eski mağlup cumhurbaşkanının komplolar ve büyük şeyler satmaya devam ettiği gerçeğini duyuyordum. çalınan bir seçim hakkında yalan söylüyor.

“Evet, sadece anlamıyorum, 6 Ocak’ta oradaydım, ne olduğunu hatırlıyorum” diyebilmenin, aynı zamanda onlarla anlayacakları şekilde ilişki kurabilmenin önemli olduğunu düşünüyorum – Sadece anlamadım, aynı zamanda onlarla çalışmaya ve onlarla savaşmaya ve bu çözümleri bulmaya ve savunmaya devam etmeye istekliydim.

İki partili altyapı paketinin benim için bu kadar önemli olmasının nedeni, [geniş bant] bağlantıdan daha sıcak ve daha uzun süren orman yangınlarına ve uğraştığımız kuraklığa kadar Nevadalıların ihtiyaç duyduğu ve istediği şeyleri içermesiydi. .

Bu döngü, ülke genelinde çalıntı bir seçim yalanını satan insanların reddedildiğini gördük. Seçmenlerden endişeleri hakkında duyduklarınız ve bunun hakkında nasıl düşündüğünüz hakkında daha fazla bilgi verin.

Benimle bu konu hakkında konuşan her Nevadalı, olayı televizyonda gözlerinin önünde izleme deneyimine sahipti. Bunun bu ülkedeki pek çok insan üzerindeki duygusal gücünü hafife alamazdım, konuştuğum Nevadalılar da dahil olmak üzere bana Kongre Binası’nın istila edilmesini izlerken nasıl hissettiklerini anlatan hikayelerini anlattılar.

Bu onlar için duygusal, bir o kadar önemli ve asla unutamayacakları bir gündü. Ve bunun Nevada’daki pek çok insanda yankı uyandıran bir şey olduğunu düşünüyorum çünkü elimizde sadece seçimi inkar edenlerin kralı Başkan Trump yoktu. Ama kampanyasının eşbaşkanı olan ve o başkanlık seçiminden sonra seçimin çalındığını iddia eden Adam Laxalt vardı. O işin yüzüydü, değil mi?

Kaybederse bir soruşturma yapacağını veya bir tür dolandırıcılık olup olmadığını kontrol edeceğini iddia ederek eyaleti dolaşıyordu. Ve insanların buna dikkat ettiğini düşünüyorum. Seçim inkarcılığı ile 6 Ocak’ta olanlar arasındaki noktaları birleştiriyorlardı çünkü bu, o kalabalığı körükledi.

Hala Meclisin nasıl görüneceğini görmek için bekliyoruz, ancak dar bir Senato çoğunluğuyla, bu yaklaşan Kongre için öncelik listenizin başında ne var?

Burada Nevada’da gördüğüm aileler için maliyetleri düşürmeye devam etmeliyiz. Ne yazık ki, gaz fiyatlarımız ülkedeki en yüksek fiyatlardan bazıları. Bu, Big Oil’in bu maliyetleri düşürmek için masaya oturması ve bizimle çalışması gerektiği anlamına geliyor. Ailelerimizin burada, Nevada eyaletinde konut almalarına yardımcı olmamızı sağlıyor. Konut fiyatları çok yüksek.

Benim için savaşmayı bırakmadığım ve sürdüreceğim diğer alan ise göçmenlik ıslahat. Hayalperestlerin, TPS [Geçici Korumalı Statü] alıcılarının, temel işçilerimizin ve çiftlik çalışanlarımızın – onları vatandaşlık yoluna koymamızın zamanı geldi.

Sınırlarımızı güvence altına alabileceğimizi biliyorum çünkü bu, sınırdaki uyuşturucu kaçakçılığı, insan kaçakçılığı ve silah kaçakçılığı konularını ele almak için başsavcı olduğumdan beri yaptığım bir şey.

Bu sorunları ele almak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve ayrıca insanlara onurlu davranan bozuk bir göçmenlik sistemini düzeltiyoruz. İkisini de yapabiliriz ve bu yüzden bundan vazgeçmedim. Benim için bu hala bir o kadar önemli.