Canlı, Hızlı Tavuk Saltimbocca – Haberler

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Saltimbocca – adı İtalyanca'da “ağızdan atlamak” anlamına gelir – geleneksel olarak prosciutto ve adaçayı ile sarılmış dana şnitzelden yapılan, tereyağı ve sıvı yağda hızla pişirilen ve ara sıra üzerine peynir eklenerek piliç ızgarasının altında pişirilen bir yemektir.

Saltimbocca, David Tanis'in de yazdığı gibi, büyük ölçüde bir restoran yemeği; trattoria'da bir kase spagetti yanında sipariş edebileceğiniz bir şey. Ancak tavuk saltimbocca tarifinde (yukarıda), Şubat ortasında bir Pazar akşamı tavada kızartıp heyecanlanabileceğiniz bir şeye dönüşüyor.

Önerilen tarif

Tavuk Saltimbocca

Tarifi görüntüle →

David yemeği, birkaç saat marine edildikten sonra çok daha lezzetli hale gelen dövülmüş tavuk göğüsleriyle hazırlıyor, böylece öğle yemeğinden sonra hazırlanmaya başlayabilirsiniz. Ancak dışarıda daha fazla vakit geçirmek veya çalışmak zorunda olduğunuz için aceleniz varsa bunun yerine tavuk budu kullanabilirsiniz. Başlangıçtan itibaren daha aromatiktirler ve aşırı pişirmeyi çok daha affederler. (Burada etin yanında güzel bir makarna da var.)

Pazar günü halledilir. Haftanın geri kalanına gelince. …

Pazartesi

Ali Slagle'ın miso-hardallı somon tarifini hem balıklara yatak görevi gören kömürleşmiş lahana hem de onu süsleyen miso-hardal sosu için seviyorum. Mümkünse ilave sos yapın. Ertesi gün öğle yemeği için oda sıcaklığında kavrulmuş tofu üzerine gezdirilen muhteşem tadı var.

Salı

Eric Kim'in gochujang tereyağlı erişte tarifinin katıksız sadeliği, özellikle bir miktar susam tohumu, biraz dilimlenmiş yeşil soğan ve bir miktar kavrulmuş susam yağı altında yoğunluğuna ve lezzetliliğine inanıyor. Bir hafta önce Susan A. isimli bir okurum “Bu tarife bayıldım!” yorumunu yapmıştı. “Ben her zaman tek kullanımlık ve tam sürümü tam olarak anlatıldığı gibi yapıyorum.”

Çarşamba

İşte Melissa Clark'tan hafta içi akşamları harika olan, sağlam, renkli bir kış salatası için yeni bir tarif: karamelize karnabahar ve roka, keskin kuru üzüm ve çabuk turşulanmış kırmızı soğan ile. Bunu bir farro veya pirinç yatağının üzerinde servis edebilirsiniz, ama ben onun yerine bir somun sıcak, çıtır ekmek de kullanıyorum.

Perşembe

Vivian Chan-Tam'ın sıcak ve ekşili çorba tarifi oldukça lezzetli, ekşi ve baharatlı arasında derin bir dengeye sahip ve çok az sayıda sıcak ve ekşili restoranın eşleştirebileceği güzel bir doku yelpazesine sahip. Bunu bu hafta bir kez yapın ve hafta içi normal rotasyonun bir parçası olabilir.

Cuma

Hafta sonuna Yasmin Fahr'ın yeni tarifi olan kayısılı tavada kızartılmış zencefilli tavukla başlayabilirsiniz. Heyecan verici malzemelerle yapılan basit bir hazırlıktır – tavuğun üzerine zencefil ve sıcak baharatlar, ayrıca beyaz şarap, dolgun kayısılar ve kırmızı soğan, pirinçle harika bir şekilde eşleşen lezzetli bir kızartma sıvısı oluşturur. Kayısınız yoksa kuru incir veya kuru erik ile değiştirin. Bu iyi çalışacak.

Haberler Cooking'de daha binlerce tarif sizi bekliyor. Evet, bunları okumak için aboneliğe ihtiyacınız var. Abonelikler tüm bu girişimi mümkün kılar. Henüz çıkarmadıysanız bugün bunu yapmayı düşünür müsünüz? Bundan mutluluk duyarız.

Peki teknolojimizle ilgili sorunlarınız varsa? Olur! Yardım için lütfen bizimle iletişime geçin. Cookingcare@Haber adresine yazın, birisi size geri dönüş yapacaktır. Veya paylaşmak istediğiniz bir şey varsa veya yetenekli meslektaşlarıma iltifat etmek istiyorsanız bana yazabilirsiniz: foodeditor@Haber. Her mektuba cevap veremiyorum. Ama elime geçen herkesi okuyorum.

Şimdi Bibb marulu veya geyik eti içeren herhangi bir şeyden çok uzak, ancak 2016'da veya kendiniz görmediyseniz o zaman: Gece Yöneticisi Amazon Prime'da. Baharatlı, korkutucu ve aynı zamanda olağanüstü.

İşte Virginia Quarterly Review'da Andrea Werblin Reid'in yeni şiirleri: “Beklenti.”

Biraz düzen: Cuma günkü haber bülteninde Lee Child'ın son Jack Reacher romanlarının ortak yazarının adını tahrif etmeyi başardım. O Andrew Child, Alex değil. Affedersin.