Çalışanların Favori Tarifleri 2022 – Haber

Leila

Global Mod
Global Mod
Yıl sonu listelerini derlemek biraz göz korkutucu. Aralık ayında, Ocak ayında ne olduğunu kim hatırlıyor? Ama yakın geçmişimizin günlerini, aylarını ve yemeklerini hatırlamak için geriye bakma şansı. Aşağıda, çalışanlarımız 2022’nin en unutulmaz tatlarını yansıtıyor: bazı şaşırtıcı lezzetli tarifler, bazı tatlı alternatifler – hepsi paylaşılması gereken kadar iyi.

Muhtemelen her ay bu Jacques Torres Çikolatalı Kurabiyelerden bir parti yapıyorum. Bu EN İYİ çikolatalı kurabiye tarifi – dışı çıtır çıtır, içi yapışkan – ve elimde bir sürü ev yapımı kurabiye olması (en azından bana göre) ailemi düzenli olarak donmuş tavuk ve çıtır çıtır besliyor olmam gerçeğini telafi ediyor. kızartma. Yarım sütlü çikolata ve yarım bittersweet çikolata parçaları kullanıyorum ve çıtır çıtır olması için ¼ fincan kakao parçacıkları eklemeyi seviyorum. MARGAUX LASKEY

Bu yıl tekrar tekrar yaptığım tarif, Becky Hughes’un Vegan Sezar Salatası. Kız kardeşlerimi buna bağımlı hale getirdim ve tüm yıl boyunca dolu kısmı yedikten sonra boş kaselerimizi birbirimize mesaj atardık. Çıtır çıtır, lezzetli ve kremsi karışımın mükemmel karışımı ve ben bunu tanıdığım herkese zorluyorum. Yapman gereken bir şey varsa, o da bu salata. Natasha Janardan

Yemek tarifi: Çıtır nohutlu vegan Sezar salatası

Ali Slagle’ın Parmesanlı Roka Salatasını öğle yemeğinde veya akşam yemeğinin yanında kaç kez yaptığımı sayamam. Bunu yazarken onu özlüyorum. Süreci hızlandırmak için elimde traşlanmış veya rendelenmiş Parmesan tutuyorum ve bazen bir yemekle tatlandırmak için renkli çeri domatesler, taze çekilmiş biber ve ekstra limon suyu eklemeyi seviyorum. Eşim de bu yıl birkaç kez akşam yemeği için Ali’nin tavuk piccata’sını yaptı. Sadece 25 dakikada hazır olan ve halihazırda buzdolabımda bulunan malzemelerin çoğunu kullanan sıcak, lezzetli bir yemek. Bu tavuğun sosu o kadar harika ki tavayı temiz tutuyor. Ve ikimizin de aynı miktarı alacağından emin olmak için savaşırız. çok iyi HRISTINA MORALES

tarifler: Parmesanlı roka salatası | tavuk sote

Kesinlikle uyumak istemeyen, kesinlikle sevimli bir bebeği olan yeni bir anne olarak, 2022’de dinlenmek kadar az boş zamanım oldu. Ama Yewande Komolafe’nin Biberli ve Yıldız Anasonlu Sırlı Tofu’su bana çok zevk verdi! Tarif, tüm aşçılar için kolay ve restoran kalitesinde bir sonuç, bir paket servis siparişi bulabildiğimden daha hızlı çıkıyor. İki kişilik yemek pişirirken tofu miktarını yarıya indiriyorum ve sos miktarını aynı bırakıyorum çünkü karmaşıklık her seferinde bir vahiy. ALEXA WEIBEL

2022’nin en çok pişen tarifim aslında bir kokteyldi. Kesin olmak gerekirse, Rebekah Peppler’ın klasik şeri ayakkabıcısı. Geç sonbahar içeceğinden istediğim her şey bu: limonlu, çok nemli değil, çok tatlı değil! Ne yazık ki, New York’ta ziyaret ettiğim barların çoğunda Amontillado şeri yok – bu beni deli ediyor mu? – bu yüzden bunu eve götürmek için içeceğim yapmakla yetinmem gerekecek. Kendiniz denemenizi şiddetle tavsiye ederim! NIKITA RICHARDSON

Yemek tarifi: Klasik Sherry Ayakkabıcı

Hava nasıl olursa olsun, doğaçlama veya son dakika öğle yemekleri, şablon olarak Mark Bittman’ın Kolay Havuç Çorbasını kullanmamı sağladı. Havuçları her zaman buzdolabında tutarım ve bir kilo havuçtan hızlıca iki veya üç kişilik öğle yemeği hazırlarım. Yazın soğutulmuş, kışın sıcak olarak servis ediyorum ve baharatları ve çeşitli garnitürleri çeşitlendiriyorum, genellikle başka sebzeler, tahıllar, belki artık deniz tarağı veya yoğurt ekliyorum. FLORANSA KUMAŞ

Yemek tarifi: Körili Havuçlu Hindistan Cevizi Çorbası

Melissa Clark’ın Muzlu Snack Cake’i kesinlikle benim yılımın başrol oyuncusuydu. Bu mükemmel, sessizce büyülü, beş yıldızlı tarifin beni ve mutfak tezgahımdaki kızaran muzları kurtarmak için kaç kez baskın yaptığını size söyleyemem. Kek yumuşak ve yeterince tatlı, kahverengi pekmez aroması ile aşılanmış bir buzlanma ile. Kek sevmem bile ama buna bayıldım. erik kim

Yemek tarifi: Tuzlu Karamelli Buzlanma ile Muzlu Atıştırmalık Kekler

Çok kereviz kullanırım ama aldığım her şeyi tüketecek kadar nadiren. En azından, Alexa Weibel’in yeni favori günlük akşam yemeği partim olan Patates ve Maydanozlu Kereviz ve Pırasa Çorbası tarifini keşfetmeden önce durum buydu. Bu aynı zamanda Farinata oyunumu geliştirdiğim yıldı. Tejal Rao’nun kızarmış mantar ve turplu tarifi beni kazandı. Yakın zamanda, Lukas Volger’ın Akşam Yemeği Snacks’indeki bir tariften, turpun pişirme sırasında farinata üzerinde bırakılmasını gerektiren teknikleri benimsedim. BRETT ANDERSON

tarifler: Patates ve Maydanoz ile Kereviz Pırasa Çorbası | Kavrulmuş mantar salatası ile çıtır nohutlu pankek

Bu yıl biraz makarnaya aşık oldum. İlk olarak Genevieve Ko’nun Chili Crisp Fettuccine Alfredo’su vardı, çok kolay ve çok tatmin edici, doyurucu ama asla ağır değil. Genevieve, yemek pişiremeyecek kadar yorgun ve teslim edemeyecek kadar tutumlu olduğunuzda (dürüst olmak gerekirse, neredeyse her zaman öyleyimdir) böyle bir şeyi yapmanın hızlı olduğunu yazıyor. Ama kendimi biraz – sadece biraz – daha meraklı hissettiğimde, Alexa Weibel’in her gece onları özel pişirmemi sağlayan mantarlı paçavra erişteleri vardı. Lex hiçbir şeyi kaçırmıyor, özellikle de minik evimde sabırsızlıkla beklenen ve memnuniyetle karşılanan mantar yemekleri söz konusu olduğunda. KRYSTEN CHAMBROT

tarifler: Ispanaklı Şili Gevrek Fettuccine Alfredo | Mantarlı ragù makarna

Bu Lidey Heuck Tuna Melt, ızgara peynirli sandviç ile ton balıklı salata arasındaki mükemmel evliliktir – en iyi akşam yemeği! Dünyada salatalık ve dereotu sevmeyen birkaç kişiden biriyim, o yüzden onları atlıyorum. Kocamla sık sık yaptığımız bir favori haline geldi. Ayrıca geçen yıl içinde pek çok kez Orzo ile Ali Slagle’ın Karides Scampi’sini yaptım. Tek bir tencerede 30 dakikadan kısa sürede bir araya gelerek hafta içi hızlı bir akşam yemeği için uygun hale getirir, ancak hafta sonu arkadaşlarınızla veya ailenizle yenen yemekler için yeterince etkileyicidir. Sarımsaklı tereyağ sosunu limon şeritleriyle seviyorum ve genellikle sade bir salata veya biraz kavrulmuş brokoli ile servis ediyorum. KİM GOUGENHEIM

tarifler: Ekmek üzerinde eriyen taze kaşar vb | Orzo ile Karides Scampi

Bu yıl her şeyden çok bir şeyi arzuladım: çiğnemek. Bu beni çok sayıda makarna yemeği pişirmeye, bol miktarda ekmek yemeye ve canımın canı çektiğinde Genevieve Ko’nun tereyağlı mochi’sini yapabilmek için elimde bir torba mochiko unu bulundurmaya yöneltti. Dokusunun yanı sıra göz alıcı bir tatlıdır ve partilerde gözde bir tatlıdır. (Genevieve’in YouTube’da tarifi yapmasını izleyin.) GABRIELLA LEWIS

Yemek tarifi: tereyağlı mochi

Her zaman veritabanımızdan farklı tarifler pişirmeye çalışıyorum ve rutinlere bağlı kalma konusunda son derece kötüyüm, bu yüzden nadiren tekrarlanacak bir yemek pişiriyorum. Ancak Melissa Clark’ın Parmesan Egg Crispy’si yakalamayı başardı. Onları bu yıl sürekli yapıyorum, bazen kendi başıma, ama daha çok limonlu basit, hoş bir acı salatanın parçası olarak. (Biraz zamanım olduğunda, onları Melissa’nın turp ve mangetout salatasının bir parçası olarak yaptım.) Aşırı sabitlenmiş yemeklerimde istediğim her şey bunlar: hızlı, tuzlu, doyurucu, sevimsiz ve yorulması imkansız. Tanya Sichynski

tarifler: Çıtır parmesanlı yumurta | Radicchio ve bezelye salatası ile çıtır parmesan yumurta