Buzdolabınızdaki çeşnileri atmak için kolay akşam yemekleri

Leila

Global Mod
Global Mod
Merhaba! Bu bahar tatili haftasında Emily Weinstein'ın yerini Genevieve dolduruyor. Bu mevsim değişikliği, sıcak yemeklerin ve daha hafif, daha taze yemeklerin bir karışımı anlamına gelir. Aynı zamanda bahar temizliğine başlamam için bana ilham veriyor.

Bahar temizliği modundayken mümkün olduğu kadar çok baharatı yeniden işleyerek mutfağımı düzene sokmayı seviyorum. (Ve eğer yapmazsam, küflenmemeleri ve çöpe gitmemeleri için onları kullanmaya devam ettiğimden emin oluyorum. Bazıları pahalıdır!) Küçük kavanoz soslar ve çeşnilerin bir yemeğe ne kadar büyük tatlar getirebileceği inanılmaz. – ve buzdolabında ne kadar yer kapladıkları. Harissa ezmesinin veya hardalın geri kalanını kepçeyle çıkarmak ve kalan birkaç zeytin veya chipotle biberini seçmekten daha tatmin edici çok az şey vardır.

Aşağıdaki kolay akşam yemekleri, bazıları tatlı olarak bile işe yarayan baharatlı, lezzetli ve baharatlı lezzet bombalarından en iyi şekilde yararlanıyor. Tereyağlı karamelli kurabiyelerde Gochujang mı? Kesinlikle.

1. Harissa ve hellimli fırında domatesli makarna

Yaşadığım yerde pişmiş makarna isteyecek kadar taze ve bu, üstüne taze dereotu serpilmiş, gerçekten bahar gibi geliyor. Hetty Lui McKinnon, baharatlı bir dumanlılık için harissa ezmesini marinara sosuyla karıştırıyor ve elinizde harissa yoksa sriracha veya sambal oelek'i denemenizi öneriyor. Yapıyorum ve hafif olduğu için kavanozda kalanları ekliyorum.

2. Kıyılmış Muffuletta Salatası

Sevilen New Orleans sandviçi muffuletta'dan ilham alan bu doyurucu salata, bir buzdolabı temizleme rüyasıdır: tüm zeytinleri, kavrulmuş acı ve tatlı biberleri ve salamın geri kalanını ekleyin. Bunun gibi doğranmış salatalar bugünlerde tüm sosyal medyada dolaşıyor ama Kay Chun bu salatayı yaratırken zamanının ilerisindeydi. Nohut ve avokado mutlaka sandviçin bir parçası değildir, ancak bu salatayı çıtır ekmekle birlikte harika, hafif bir akşam yemeği haline getiriyorlar.

Bu tarife göz atın.

3. Şili'den çıtır tavuk şinitzel

İster ev yapımı biber cipsiniz ister mağazadan satın aldığınız bir biber olsun, onu bu çıtır tavuk yemeğinde kullanmak isteyeceksiniz. Christian Reynoso, tavuk göğüslerini biber cipsiyle marine ediyor ve ardından kalan turşuyu akıllı bir şekilde yumurta kaplamasına karıştırıyor. Bu sizin için yeterli değilse, her lokmadan önce üzerine biraz daha kaşık koyabilirsiniz.

Bu tarife göz atın.

4. Tahinli ve limonlu ıspanak ve kişniş çorbası

Kavrulmuş susam kokusu ve taze tahinin tadı eşsizdir. Bu nedenle zengin yağlar kokmadan önce kullanmak en iyisidir. (Keskin koktuğunda ve tadı acı olduğunda, ömrünün dolduğunu anlayacaksınız.) Samin Nosrat, bu zengin çorbayı koyulaştırmak için tahini ustaca kullanıyor ve üzerine limonlu, sarımsaklı bir çiseleyen yağmurluk ekliyor. Bu kolay yemeği daha doyurucu hale getirmek için ekmeğin üzerine daldırma olarak kullanmak üzere sosu ikiye katlıyorum.