Büyük CSA İkilemi – Haber

Leila

Global Mod
Global Mod
Süpermarketlerdeki yüksek fiyatlardan eşit derecede rahatsız olanlar ve yerel çiftçileri desteklemekle ilgilenenler için, topluluk destekli bir çiftçilik programı olan bir CSA’nın sunabileceği çok şey var. Başlıca avantajlarından biri, her hafta (veya program modeline bağlı olarak iki haftada bir veya ayda bir) meyve ve sebzelerle dolu bir sürpriz kutunun doğum gününüz gibi hissettirmesidir.

Yani, siz açana kadar. Şalgam… yine mi?

Geçenlerde tarif zorluklarınızı sorduğumda, birkaçınız bana CSA’nıza olan hayranlığınızı ve aynı zamanda kutunun sadık bazılarına karşı yorgunluğunuzu ifade etmek için yazdınız. Bir dahaki sefere herkesin baş edebileceğinden daha fazla pancar, pazı ve turpla karşılaştığınız zamanlar için işte birkaç fikir.

bir demet şalgam

Sıcak veya soğutulmuş olarak servis edilen pancar çorbası, haklı olarak bariz bir seçenektir (mükemmel bir çorba yapar). David Tanis’in tarhun ve frenk soğanı ile süslenmiş daha basit pancar püresi çorbası, bu güçlü kök sebzeyi zarif bir şekilde kullanıyor.

Ama pancar çorbası biterse, Kavrulmuş pancarları kremalı yoğurt ve hoş kokulu kişniş ile eşleştirin. Aaron Hutcherson’ın bu lezzet kombinasyonuna yaptığı dokunuş, kıyılmış antep fıstığı ve kavrulmuş bütün kişniş tohumlarından yapılan bol çıtır çıtır ile çarpıcı bir garnitür yapar. Yewande Komolafe, kavrulmuş leblebi ilavesiyle lezzetli hale getirdiği pancar salatası için bir yoğurt sosu tatlandırmak için öğütülmüş kişniş seçiyor.

Ve şüpheye düştüğünüzde, daldırma yapın! Spesifik olarak, Tejal Rao’nun benzer şekilde dünyevi-kremsi bir hava için labneh ile pancar sosu.

her yöne pazı

Sarımsakla sotelenmesinin yanı sıra, doyurucu pazı – İsviçre pazı, gökkuşağı pazı veya başka türlü – David Tanis’in bu dolgulu, yeşil dolgulu güvecinde beşamel, ricotta ve galeta unu katmanlarının altında iyi durur.

İsviçre pazı da güveç için mükemmeldir, kış ayları ile sınırlandırmamanız gereken. Melissa Clark’ın Gnocchi, Bezelye ve Pırasa ile Kızarmış Pazı, sadece 45 dakikanızı almasına rağmen taze, hafif ve özel bir güne layık bir et suyu yahnisi olan bahar yeşilliklerine saygı duruşunda bulunur.

Ve sapları atmayın! Onları Gabrielle Hamilton gibi ızgara yapın ve lezzetli, beklenmedik bir garnitür için güzelce köpürtülmüş pazı kaburgalarını kavrulmuş sarımsak yağıyla baharatlayın.

Tereyağlı ve tereyağsız turp

Devlet tarafından zorunlu tutulan turp ve tereyağlı mezenizin tadını çıkardıktan sonra, Kay Chun’un vegan tahinli ramen salatasına, Melissa’nın şekerli bezelye salatasına veya Alexa Weibel’in jalapeño ranch doğranmış salatasına karşılama dokusu eklemek için birkaç turp kullanın.

Biberli ısırıkları ve taze çıtır çıtırlıkları nedeniyle Turpları kızartmak ilk içgüdünüz olmayabilir, ama bırakın ikinci içgüdünüz olsun.: Ali Slagle’ın kolay kavrulmuş turp hazırlığı, çıtır çıtır, yarı saydam yapraklar için güzel yeşil uçları açık bırakmanızı önerir. Ya da popüler tereyağlı turp motifiyle oynayın, onları kahverengi tereyağı ve sadece bir miktar karamelize şekerle soteleyin, ardından Rick Martinez’in yaptığı gibi bir tutam taze otla doldurun.

Sadece bir şey!

Tarifleri Haber Cooking uygulamasına kaydediyor musunuz? Sağa sola kaydet butonuna basıp gelecekteki kendim için Pokemon gibi tarifler topluyorum. Tarif kutum, en filtrelenmemiş arzularıma bir bakış: amaro ekşi yanında manda sosu yanında kirazlı bademli kek.

Bu yüzden, Tüm Zamanların En Çok Kaydedilen 20 NYT Yemek Tarifinden oluşan yeni listemize göz atmaktan keyif aldım. Bu haber bülteninin editörü Mia Leimkuhler’in dediği gibi, “Diğer NYT Aşçılık şeflerinin zihinlerine (ve midelerine) bakmak gibi.”

Ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tariflerin çoğu vejetaryendir. (Ama evet, çerezleri sayıyorum ve siz de saymalısınız.) Listede favorileriniz var mı?

Okuduğunuz için teşekkürler ve haftaya görüşürüz!

Bize e-posta gönderin theveggie@Haber. Bültenler arşivleniyor Burada. adresindeki meslektaşlarımla iletişim kurun yemek pişirme@Haber hesabınızla ilgili herhangi bir sorunuz varsa.