Bu hafta ne pişirsem

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Yarın gece Inglewood, California, Georgia Üniversitesi’ni Texas Christian Üniversitesi ile karşı karşıya getiren Kolej Futbolu Ulusal Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyor. Dawgs açısından zengin bir ortamda çalışıyorum ve yaşıyorum, bu yüzden çok fazla hav-hav-hav olacak. Ancak yılın ilk tam çalışma haftasının başında, oyuna eşlik eden bir akşam yemeğinden büyük bir prodüksiyon yapmak içimden gelmiyor.

Bunun yerine, bugün o kaşıntıyı kaşıyacağım ve ekibimi akşam yemeği için Pati Jinich’in Mason tarzı Nacho’larından (yukarıda) ve tatlı olarak Millie Peartree’nin kırmızı kadife kapkeklerinden oluşan büyük bir tabağa oturtacağım.

Sonra haftanın geri kalanında…

Pazartesi

Kay Chun’un sebze yakisoba tarifi basittir. Futbol izlerken kanepede tava yemek istiyorsanız, bunu geleneksel sokak yemeği yöntemiyle yapabilirsiniz: tereyağlı kızarmış sosisli çörekleri biraz mayonez ve zencefil turşusu ile üst üste koyun.

Çarşamba

Akşam yemeğinin sadece Mark Bittman’ın buffalo tavuk kanatlarından, klasik ranch sosundan ve üzerinde küçük buz parçacıkları olan çok soğuk bir biradan oluşan bir tabak olmak istediği günler vardır ve Çarşamba günleri genellikle onlardan biridir. (Ben tavuğu çok çıtır çıtır olana kadar ızgarada kavuruyorum.)

Perşembe

Ali Slagle, lahana ve balkabağı salatasını süslemek için zengin ve kremsi bir salata sosu yapmak için badem ezmesi kullanıyor ve son derece tatmin edici bir vegan ana yemeği yapıyor. Ben vegan değilim, bu yüzden üstüne biraz eski kaşar serpiştirebilirim.

Cuma

Ve sonra haftayı Andrea Nguyen’in Mapo Tofu tarifi ile kapatabilirsiniz. (Evet, David Tanis’in yemeğinin vegan versiyonu da var.) Veya başladığımız yerde bitirmek istiyorsanız, Andrea’nın tortilla cips Peynirine tüm o harika lezzeti katan Mapo Tofu Nachos tarifini yapabilirsiniz. Çirkin!

Bu hafta Haberler Cooking’te binlerce tarif var ve TikTok, Instagram ve YouTube’da daha da fazla ilham bulabilirsiniz. Dışarı çıkın ve ne bulduğunuzu görün.

Ancak tarifleri okumak için üyelik gerekiyor. Abonelikler işimizi destekler ve devam etmesine izin verir. Henüz yapmadıysanız, umarım bugün abone olmayı düşünürsünüz. Teşekkür ederim.

Bunu yapmakta sorun yaşıyorsanız veya teknolojimizle ilgili bir sorunla karşılaşırsanız bizimle iletişime geçin. Cookcare@Haber adresindeyiz. Birisi sizinle temasa geçecektir. Teknik sorularınıza yardımcı olamasam ve herkese cevap veremesem de bana da yazabilirsiniz: foodeditor@Haber. Aldığım her mektubu okurum.

Çilek, domuz filetosu veya safranın fiyatıyla hiçbir ilgisi yok, ama henüz görmediyseniz (hatta belki de gördüyseniz!), bu hafta Daniel Kwan ve Daniel Scheinert’s için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun. absürt ve sürükleyici 2022 dramı, Her Yerde Her Şey Aynı Anda.

Evet, The New York Review of Books’ta Todd Field’ın “Tár”ı üzerine Zadie Smith’i okumalısınız.

Bu son derece niş bir programlama, ancak Oregon kıyılarında ticari albacore orkinos balıkçılığının zorlu bir sezonu hakkında Netflix’te yayınlanan ve adı korkunç bir şekilde ‘Battlefish’ olan reality TV şovunda ilgi çekici bir şey var.

Son olarak, Anne Sexton’ın 1962’de The Hudson Review’de yayınlanan ve bugün de geçerli olan “Ocak Kuzeydoğulu Bir Ocakta Yazılmış Mektup” adlı şiiri burada. Bunun tadını çıkar ve sonra gidip bir şeyler pişir. Gelecek hafta döneceğim.