Bu Bacon Cheddar Sosu mükemmel bir Super Bowl yemeğidir

Leila

Global Mod
Global Mod
Her zamanki Super Bowl stratejim, maç zamanında birkaç arkadaş toplamak, spor kalabalığından kurtulmak ve yılın başka hiçbir gününe giremeyeceğiniz rezervasyonlar olmadan doğrudan modaya uygun bir restorana gitmektir.

Bir Super Bowl partisine katıldığım yıllarda kendimi koltuğumun kenarında buluyorum. Sporcu olmayan biri olarak dip bowl benim için en azından devre arası gösterisine kadar gidilecek yol.

Gerçekten harika bir sıçrama, deneyimli oyuncuları yeni başlayanlardan ayıran yüksek riskli bir gösteriyle sonuçlanabilir. Sinsi çift kepçeler, aşırı yüklenmiş talaş kırıcılar, kereviz yiyip sos yiyenler var ve dördüncü çeyreğe gelindiğinde birisinin el yordamıyla sosu masaya, halıya ya da gömleklerine koyduğunu göreceksiniz.

Ancak deneyimli çip şampiyonları devre arasında en iyi sosları yutmuş olacaklar; bu da atıştırmalıklara ara vermek ve Usher'ın bu yıl sunduğu her şeyin tadını çıkarmak için zaten iyi bir zaman.

Peki bir Super Bowl partisi için en iyi sos nedir?

İdeal sosum çipinize yapışacak kadar kalın ve kremsi bir şey olacaktır, ancak dişlerinize (veya halıya) yapışacak kadar yapışkan olmamalıdır. Sıcak ve damlayan, özellikle Şubat ayında güzeldir ve ben, zengin peynirli tada sahip, kabarcıklı, eriyen dip soslardan yanayım.

Krem peynir harika bir temel oluşturur çünkü iyi erir ve yumuşaktır, eklediğiniz daha cesur tatların karakterini almasına olanak tanır.

Bu sos için pastırma ve çedarın klasik, popüler kombinasyonunu, bir tutam acı sosla rafine edilmiş olanı seçtim. Yeşil soğanı da iki şekilde ekledim. Beyaz kısımlar kalan pastırma yağında kızartılarak yumuşak ve tatlı hale getirilir. Daha sonra yeşillikler, ısırık ve parlak renk vermek için üstüne serpilir. İşbirliği!

Sulu bir tat, acı biber sıcaklığı ve daha da fazla renk katmak için, son olarak acı sos ve tuzla marine edilmiş doğranmış kiraz domatesleri serpiyorum. Taze domateslerin yumuşak sosun yanında nasıl durup doku kattığını seviyorum. Ancak daha basit ve daha baharatlı bir versiyon için sosun üstüne en sevdiğiniz salsayı koyabilirsiniz. Basit bir tarif ama yenmesi zor.

Ve eğer Pazar günü Super Bowl'da akşam yemeğine çıkacaksanız, bu tarifi gelecekte bowling seyredeceğiniz tek parti için saklayın.