Bu 3 servisli menü çok daha kolay olamaz

Leila

Global Mod
Global Mod
Sıradan ama doğru: tatil sezonunun aşırılıklarından sonra, Ocak ayı daha ılıman bir bölgeye girme zamanı. Aynı derecede iyi, ancak kısıtlayıcı hissetmek zorunda değil. Ve şenlikli bir şey de dışlanmadı.

Hafif yemek pişirirken, yağsız müstahzarların lezzetini artırabilecek Asya esintili bazı bileşenlere daha çok güvenme eğilimindeyim. Örneğin, bir çorbaya miso ekliyorum. Zencefil ve sarımsak bir balık yemeğini güçlendirir ve kızarmış susam yağı kurabiyelere dönüşür.

Başlangıç olarak, çabuk yapılan kolay bir sebze çorbası istedim. Sebze çorbası yaptığımda gerçekten sebzeleri tatmak istiyorum. Bazı aşçılar konserve tavuk suyu veya uzun ömürlü sebze suyu eklemeyi sever. Gerekli değil. Aslında pırasa ve havuç hafif tuzlu suda kaynatıldığında lezzetli ve lezzetli bir sebze suyu elde edersiniz. Daha sonra sebzeler ve et suyu birlikte püre haline getirilir. Derinlik katmak için servis yapmadan hemen önce biraz miso karıştırılır ve son bir limon spreyi parlaklık katar.

Balık, hafif bir yemek için iyi bir seçimdir. Balık satıcımın pisi balığı vardı, ancak levrek veya orfoz gibi sert, beyaz etli balıklar harika sonuçlarla pişirilebilir. Bu durumda, balık, kızarmış mantarların iştah açıcı, doyurucu bir tepesi için lezzetli, nötr bir zemindir. Lezzetten ödün vermeden hafiflik elde edilir. Yöntem şu şekildedir: mantarları dilimleyin ve tereyağı veya sıvı yağda soteleyin, üzerine kıyılmış zencefil, sarımsak ve bir tutam soya sosu ekleyin. Mantarları balıkların üzerine dağıtın ve bir güveç kabında pişirin.

Balık pişerken, bazı lezzetli zencefil kokulu meyve suları salar. Pişirme sırasında ve servis yapmadan hemen önce balığa bu sıvıyı sürdüğünüzden emin olun. Herhangi bir mantar türü işe yarayacaktır, ancak shiitake özellikle iyidir veya varsa yabani chanterelles kullanabilirsiniz. Buharda pişirilmiş pirinçle servis yapın, belki biraz solmuş ıspanak.

Kış narenciye mevsimi tüm hızıyla devam ederken, ekşi-tatlı çekirdeksiz Satsuma mandalinalarının gelişini kutlamak her zaman bir zevktir. Bana göre, bu güzelliklerin yaprakları ile bir kase mükemmel bir tatlı olur. Ama yemeğin geri kalanı övgüye değer derecede zayıf olduğu için, çok tatlı olmayan küçük, üçlü susamlı çay keklerinin sırayla olacağını düşündüm.