Ballı jambon zamanı

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Bugün 10 dakikalık bir bisiklet yolculuğu sırasında aldığım kokular: odun dumanı, dizel dumanı, çimen, kızarmış domuz pastırması, çürümüş odun, çamaşır suyu, balonlu sakız, dolarlık pizza, yanan çimen filizi, elektrikli ozonun keskinliği, arabadan gelen kahve ve , son olarak, güçlü olan, zambakların tatlı kokusu – havada Paskalya var. Hayırlı cumalar!

Bu hafta sonu en azından bazıları için jambon: bal (yukarıda) veya dilimlenmiş İsviçre peyniri ve tereyağ sosuyla kaplanmış. Kesimle ilgileniyorsanız ancak tatil için bir tane sipariş etmeyi başaramadıysanız, taze jambon denilen şeyi yapabilirsiniz: dilimlenmiş ve akçaağaç şurubu ve balzamik sirke tabakası altında cevizli bir domuz filetosu kızartılmış. ve şekerlenmiş zencefil. Yanında biraz Sweeney patatesine ne dersiniz? Biraz kremalı makarna ve peynir?

Önerilen tarif

Bal jambonu

Tarifi görüntüle →

Bazıları, limonlu salsa verde ile kaplanmış veya kereviz kökü püresiyle kızartılmış Paskalya kuzusunu tercih edebilir. (Craig Claiborne'un 1950'lerde kahve ve bir tutam şekerle tanıttığı bu tür İsveç versiyonunu seviyorum.)

Bazıları ise Ramazan orucunu açmak için havuçlu maqluba veya Hindistan'da bagara baingan olarak bilinen kremalı baharatlı patlıcanı hazırlıyor.

Serbest stilde çalışıyorum, hafta sonu tutkum haline gelen tarifsiz yemek yapıyorum ve kendime verdiğim önerilerle çalışıyorum. Örneğin: Pierogi, elma püresi ve sotelenmiş lahana ile Kielbasa.

Kielbasa ve börekler mağazadan satın alınır (ancak kendi böreklerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz), ancak elma püresi ve lahana benimdir. Biraz Honeycrisps veya Pink Lady'leri soyup kesin ve ardından limon suyu, tarçın çubuğu ve belki bir kapsül yıldız anasonla birlikte bir tencerede yumuşayana kadar pişirin. Bunlar birbirine çok güzel uyum sağlayacak. (Aromatik maddeleri çıkarın!) Daha sonra sosisleri biraz pastırma yağıyla ovalayın ve sıcak fırında kızartın. Biraz kırmızı lahana ve bir küçük soğanı veya birkaç arpacık soğanı dilimleyip eritilmiş tereyağında yumuşayana kadar pişirin. Börekleri tereyağında kızartmadan önce bir tarafının çıtır olması için kısa süre pişirin. Her tabağa bir parça elma püresi, bir parça kielbasa ve bir parça börek koyun. Daha sonra lahanayı birkaç yemek kaşığı hazırlanmış yaban turpu, ideal olarak dilimlenmiş pancar çeşidi ile gezdirin ve karışımı her tabağa kaşıkla dökün. Ekşi krema ve hardalla servis yapın. Bu harika bir yemek.

Haberler Cooking'de daha birçok güncel tarif sizi bekliyor. Evet, bunları okumak için aboneliğe ihtiyacınız var. Abonelikler çalışmalarımızı destekliyor ve devam etmesini sağlıyor. Henüz kaydolmadıysanız bugün kaydolmayı düşünür müsünüz? Çok teşekkür ederim.

Teknolojimizi kabul etmiyorsanız, lütfen yardım için bize yazın. Cookingcare@Haber adresindeki gelen kutusuna personel yerleştireceğiz ve birisi size geri dönüş yapacak. Ya da havlarsan ya da sadece merhaba demek istersen bana mesaj atabilirsin. Foodeditor@Haber adresindeyim. Her mektuba cevap veremiyorum. Ama elime geçen herkesi okuyorum.

Artık bunun karanfil veya kokteyl soğanla hiçbir ilgisi yok, ancak Guy Ritchie'nin 2019 tarihli berbat filmi The Gentlemen'i Netflix'te The Gentlemen olarak da adlandırılan eğlenceli bir diziye nasıl dönüştürdüğünü görmek güzel. Vinnie Jones oyun bekçisi olarak mı? O hala bir gangster ve işin güzel tarafı da bu.

Stephen King'in yayınlanan ilk romanı Carrie bu yıl 50 yaşına giriyor ve önümüzdeki ay yayınlanacak olan yıldönümü baskısının girişini Margaret Atwood yazdı. Bu hafta Haberler Kitap Eleştirisi'nden bir alıntı ve inceleme editörü meslektaşım Gilbert Cruz'un “Temel Stephen King” hakkındaki harika rehberiyle birlikte.

Hulu'da “Shogun”u gördünüz mü? İliklerime kadar kırıldım ama hala neler olduğunu tam olarak bilmiyorum. The Times'ın bölüm özetleri faydalıdır.