“Baba, Originalist Nedir?”

CaKiR

Global Mod
Global Mod
Çocuk kitapçıları, Yargıtay’ın son yargıcı Ruth Bader Ginsburg’u kutlayan kitaplarla dolu. Amy Coney Barrett neden olmasın?

Muhafazakar ailelere yönelik yeni bir çocuk kitabı serisinin editörü olan Bethany Mandel’i rahatsız eden bir soru bu. “Özgürlük Kahramanları” olarak adlandırılan dizi, şimdiye kadar Alexander Hamilton, Ronald Reagan, Thomas Sowell, John Wayne ve gerçekten de Justice Barrett’ı içeren sağın önde gelen isimlerinden oluşan bir listeye sahip. Sıra Margaret Thatcher olacak.

Mandel, Twitter’da ve görüş yazılarında, muhafazakar bir alevi ve çocuklar için maske zorunluluğu gibi liberal politikalar olarak gördüğü politikaların sert bir eleştirmeni. Ancak kitapların ideolojik olmadığı konusunda ısrar ediyor.

Mandel bir röportajda, “Benim için bu: ‘Çocuklarımın kimi okumasını istiyorum?'” dedi.

Kitaplar, kırmızı Amerika ve mavi Amerika’nın nasıl ayrı kültürel ekosistemler haline geldiğinin en son işaretidir. TV ağlarından kahveye, tavuklu sandviçlerden otomobillere kadar, Amerikalılar giderek daha fazla satın aldıkları ürünlerin, giydikleri kıyafetlerin ve tükettikleri medyanın siyasi tercihleri ve değerleriyle aşılanmasını istiyor.

Ebeveyn hakları hareketi

Büyürken Mandel, “Amerikan tarihinden nefret ettim” dedi. Çocukken, Winston Churchill’in biyografilerinden ziyade “Narnia Günlükleri” veya “Bebek Bakıcıları Kulübü” serilerini okurken bulunma olasılığı daha yüksekti.

Şimdi, kitap raflarını dolduran çok fazla solcu başlık olduğunu ve kendisi gibi çocuklarının “Amerika’yı harika yapan değerleri” öğrenmesini tercih eden ebeveynler için çok az seçenek olduğunu söylüyor.

Yeni seri, ülke genelinde ve siyasi kampanyalarda oynanan ırk, cinsel veya cinsiyet kimliğine odaklanan kitaplara karşı muhafazakar bir tepkinin ortasında geliyor. Cumhuriyetçiler, bu kitapların devlet okullarını ve kütüphanelerini rızaları olmadan işgal ettiğini söylüyor. Demokratlar genellikle sorunlu buldukları çalışmaları işaretlerken, liberaller, sağdaki grupların muhafazakarların sevmediği bakış açılarını sansürleme çabası olarak gördüklerini kınıyor.

Kongre’deki Cumhuriyetçiler, ebeveynlere “müfredat, kitaplar ve diğer eğitim materyalleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, küçük çocuklarına okulda ne öğretildiğini bilmek için federal bir hak” verecek bir “Ebeveyn Hakları Bildirgesi” için bir araya geldi. ”

Ve bu gündemin ülke çapındaki seçmenlerin hayal gücünü yakalayıp yakalayamayacağı görülecek olsa da, yeni dizinin zamanlaması, sağdaki birçok kişinin solun kültürel hegemonyası olarak gördükleri şeyden mutsuz olduğu bir ana uygun görünüyor.

Beş çocuğuna evde eğitim veren Ortodoks Yahudiliğe dönen Mandel, çocuklarından biri, bir ortaokul futbol takımı hakkında bir karakter içeren bir çizgi roman olan “The Breakaways”e rastladığında rahatsız olduğunu söyledi. cinsiyet geçişi yaşıyor.

“Beni biraz korkuttu,” dedi. “Artık kütüphaneye gidip çocuklarıma kitap seçtirebileceğimi hissetmiyorum.”

Mandel’in L.G.B.T.Q ile bir sorunu olduğundan değil. kimlikler, diye ısrar etti. Çocuklarıyla insan cinselliğini kendi şartlarına göre tartışmak istiyor – ve aynı şekilde hisseden milyonlarca başka ebeveyn olduğunu düşünüyor.

“Bu konuşmaları ve nasıl gerçekleştiğini başka insanların dikte etmesini istemiyorum” dedi. “Bunun kucağında olmasını istiyorsun.”

Adalet Barrett hakkında bir çocuk kitabında yer alan bir pasaj, onun Antonin Scalia ile olan bağlantısını açıklamaya çalışıyor. Kredi… Özgürlük Kahramanları Yayıncılık

Barrett ‘Adalet Scalia’yı çok sevdi’

Kitaplar her zaman ince değildir. Bazen, Miras Vakfı bilginlerinden bir makale gibi gelebilirler.

Reagan kitabının son bölümünde “Ronald Reagan Tanrı’ya, aileye ve vatanseverliğe inanıyordu” yazıyor. “Ve hükümeti komünizmin hatalarından kaçındığı sürece Amerika’nın güçlü kalacağına inanıyordu. Kendileri için yapması gerekeni asla insanlar için yapmaya çalışmamalıdır. Ayrıca hayatlarını onlar için yönetmemelidir.”

Mandel, Barrett kitabının çoğunlukla, bir kadının muhafazakar propaganda gibi okumadan yedi çocuğu olmasına rağmen mesleğinin zirvesine çıkabileceği fikrini kutlamayı amaçladığını söyledi.

Çıkarması kolay bir başarı değil. Bir pasaj, Barrett’ın Anayasa’yı katı yorumuyla tanınan, en muhafazakar Yüksek Mahkeme yargıcı Antonin Scalia ile olan bağlantısını açıklamaya çalışıyor.

Kitapta “Amy, Adalet Scalia’yı çok sevdi” yazıyor. “O onun kocaman, yuvarlanan gülüşünü ve mizah anlayışını seviyordu. O da ona hayrandı çünkü o da bir orijinalciydi.”

Kitapları satın almadan önce “önceden okumak” istemeyen ebeveynlere yönelik bir dizi için, karakterlerin hayatlarının karmaşık gerçekleri de bazen zorlayıcı olabilir.

Örneğin, Hamilton’un evlilik dışı doğumuyla nasıl başa çıkılır? Mandel, “Bu gerçekten zordu” dedi. “Bununla ilgili çok fazla tartışma vardı ve sonunda buna dokunmamaya karar verdik.”

Fikirlerinden bazıları, Miami’den bir işadamı olan Yoni Greenwald ve İsrailli bir yayıncı olan Rotem Sella’yı içeren yayın kurulu tarafından henüz onaylanmadı. Anne Frank, Brigham Young ve Rahibe Teresa, Mandel’in gelecekteki potansiyel konuları arasındadır.

“Hepsi masada ve olasılıklarda” dedi.

Ayrıca, liberal meslektaşları tarafından olası bir “iptal” riskini göze almaya istekli illüstratör bulmanın da ilk başta zor olduğunu söyledi. Mandel, “Mafyaya bir santim veremezsiniz,” dedi.

Trump hakkında çocuk kitabı yapar mıydı?

Hızlı bir cevap verdi: Hayır.

“Kahramanlar aynadır”

Görünüşe göre Mandel, ilk hiti Yargıtay katipleri hakkında bir gerilim olan bir romancı olan Brad Meltzer’in popüler çocuk kitapları serisinin büyük bir hayranı. Twitter üzerinden notları karşılaştırdılar. Projeleri kökten farklı olsa da, başlangıç hikayeleri çarpıcı biçimde benzer.

Bir röportajda Meltzer, “Sıradan İnsanlar Dünyayı Değiştirir” dizisini yaratmak için ilham aldığını çünkü kendi çocuklarından “gerçek TV yıldızlarına bakıp ‘Bu bir kahraman’ diye düşünmekten” bıktığını söyledi.

Çocuk kitapları apolitiktir ve her konunun temsil ettiği temalar veya değerler etrafında inşa edilmiştir. Amelia Earhart, Abraham Lincoln, Neil Armstrong, Rosa Parks gibi tarihin büyük hayranlık uyandıran isimlerini seçiyor.

Meltzer, “Kahramanlar aynadır” dedi. “Sen bana kahramanını göster, ben de sana kim olduğunu göstereyim.”

Ne okumalı

• Shane Goldmacher, Trump’ın 2020 seçimleriyle ilgili son yorumlarını analiz ediyor ve sözlerin “6 Ocak 2021 olaylarının, eski başkanın tek fikirli gücü elde tutma arayışının doruk noktasından başka bir şey olmadığı iddiasını ortadan kaldırdığını” yazıyor. ”

• Carl Hulse, Cumhuriyetçiler’in Başkan Biden’ın yakında gelecek Yüksek Mahkeme adayına ne kadar güçlü bir şekilde direneceklerini tartıştıklarını yazıyor ve onun seçiminin Demokratların kontrolündeki Senato’da onaylanmasını engellemek için çok az güçleri olduğunu düşünüyor.

• Noah Weiland, Katie Thomas ve Jessica Silver-Greenberg’in yeni raporlarına göre, Başkan Biden, federal hükümet onları güvence altına almadan önce Amerikalılara 500 milyon koronavirüs testi gönderme sözü verdi.
ŞU ANDA

Yargıç Ketanji Brown Jackson, sözde Pizzagate saldırganını 2017 yılında dört yıl hapis cezasına çarptırdı. Kredi… Erin Schaff/The New York Times

‘Psikolojik enkaz’

Yüksek Mahkeme Yargıcı Stephen Breyer’in emekli olması, Başkan Biden’ın yerine kimi seçebileceği konusunda bir haber telaşına yol açtı.

Potansiyel adaylar listesinin başında, eski bir Breyer katibi olan ve şu anda ABD Temyiz Mahkemesi D.C. Devresi’nde yargıç olan Ketanji Brown Jackson var.

Yakında çıkacak olan “Sandy Hook: Bir Amerikan Trajedisi ve Gerçeğin Savaşı” kitabının yazarı olan meslektaşımız Elizabeth Williamson, bize Jackson’ın 2017 yılında sözde Pizzagate saldırganını dört yıl hapis cezasına çarptıran federal yargıç olduğunu hatırlatıyor.

Davayı hatırlamayanlar için: O zamanlar Kuzey Carolina’dan 29 yaşında bir adam olan Edgar Maddison Welch, kuzeybatı Washington DC’deki popüler bir pizzacıya bir saldırı tüfeği getirdi ve kilitli bir kapıya ateş etti. Komplo teorisyenlerinin doldurduğu internet forumlarında vakit geçiriyordu ve Comet Ping Pong restoranının çocukları gizli bir zindanda barındırıp istismar ettiğine ikna olmuştu.

Welch’in saldırısı restoranın müşterilerini korkuttu ve o zamanlar Washington DC’de bir bölge mahkemesi yargıcı olan Jackson, “tam anlamıyla psikolojik enkaz bıraktı” dedi.

O gün Welch’i cezalandırırken yargıç, herkesin “bir internet söylentisine dayanarak” böyle şiddetli bir eylemde bulunacağına şaşkınlığını ilan etti. Ancak Williamson, Welch’e yönelik uyarısının, çocukları kurtardığına içtenlikle inandığı aldatılmış bir adama duyduğu şefkatle yumuşadığını yazıyor.

Jackson, bir transkripte göre, “Doğru şeyi yapmakta yardımcı olduğunu düşündüğüne inanıyorum” dedi. “Para aramak için restorana giren ya da kişisel olarak kendine fayda sağlamaya çalışan bir soyguncu değildin. Bunu biliyorum ve bunu dikkate aldım.

“Ama sorun şu ki, toplumumuzda ne kadar iyi niyetli olursa olsun, insanların meseleleri kendi ellerine almalarına izin verilmiyor. İyi amaçlar için bile şiddet uygulamak doğru değil” dedi.

Welch’i cezalandırırken Jackson, geçmişe bakıldığında ileri görüşlü olarak okunan ifadelerde taklitçi şiddeti caydırma niyetini ifade etti.

“Artık korku şu ki, bu durumda kimse fiziksel olarak zarar görmemiş olsa da, başka konularda endişe duyan diğer insanlar, adil bir sonuç olduğuna inandıkları şeyi elde etmek için canlarını feda etme niyetiyle silaha sarılacaklar.

Welch’e, “Bu tür bir adalet sistemi, bizim anayasal düzenimiz ve hukukun üstünlüğü ile tamamen bağdaşmaz” dedi ve ekledi, “Saldırınız sadece restorandaki ve bu topluluktaki insanlara değil, hukukun üstünlüğüne de bir saldırıydı.

“Ve bunun bu Mahkeme için anlamı, gelecekteki benzer potansiyel davranışları caydıran bir ceza vermesi gerektiğidir. Bu risk şimdi büyük görünüyor. ”

Eksik olduğunu düşündüğünüz bir şey var mı? Daha fazlasını görmek istediğin bir şey var mı? Sizden haber almak isteriz. Bize e-posta gönderin [email protected] .