Az Materyalli Kıyır Kıyır Kalburabastı Favori Tatlınız Olacak

Leila

Global Mod
Global Mod
Az Materyalli Kıyır Kıyır Kalburabastı Favori Tatlınız Olacak Tanımı İçin Malzemeler

Hamuru için

• 2 su bardak sıvı yağ
  • 1 su bardak süt
  • 1 adet yumurta
  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 1 çimdik tuz
  • Aldığı kadar un
Şerbeti için

• 4 su bardak şeker
  • 4 su bardak su
  • 1 dilim limon
Az Gereçli Kıyır Kıyır Kalburabastı Favori Tatlınız Olacak Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Hamur için yazdığım bütün gereçleri bir kaba alın ve standart kulak göğsü kıvamında bir hamur elde edin unda ölçü kullanmadım ???? Ben içine ceviz koydum istediğiniz materyal ile yapabilirsiniz yoksa hiç bir şey koymanıza gerek yok istediğiniz formu verin.
  2. 200 derece fırında ben yarım saat pişirdim rengini nasıl isterseniz o denli pişirin tatlımız soğuk olucak .
  3. daha sonra şerbeti koyun ocağa ve kaynayınca bir dilim limonu atıp 15 -20 dakika daha kaynatın.
  4. İlk sıcağı çıkınca tatlımızın üstüne dökün ve 5 saat dinlendirin ben 10 dakika dinlendirdim deneyeceklere afiyet olsun hayli pratik ve az gereçli kusursuz bir tatlı kesinlikle denemelisiniz ???????? ben tatlıyı yapıp buzluğa atıyorum konuk geleceği vakit şerbetini kaynatıp servis yapıyorum fazlaca pratik oluyor bilginiz olsun ????.
Az Gereçli Kıyır Kıyır Kalburabastı Favori Tatlınız Olacak Tanımı Fotoğraflı Yapılışı