Akşam yemeği için karides kokteyli – Haber

Leila

Global Mod
Global Mod
Balığın tertemiz taze olduğu küçük ama harika bir balık pazarının yakınında yaşıyorum. Haşlanmış karidesi dolgun ve sulu; Ev yapımı kokteyl sosu, doğru miktarda baharat içerir. Onları özel bir yemek için meze olarak bir veya iki kez aldım. Ama bir gün kendimi tuttuğumu fark ettim: Gerçekten istediğim akşam yemeğinde bir karides kokteyli içmekti. Ve yaptım. Ve harikaydı.

Ancak bir sorun var: Burası sadece haftanın birkaç günü, gün ortasında birkaç saat açık, bu da tam olarak deniz ürünleri alamadığım zamanlar. Bu yüzden, canım çektiğinde, donmuş karides dükkanına gitmek zorunda kalmadan her an yapabileceğim Melissa Clark’ın yeni Kavrulmuş Karides Kokteyli gibi tariflere dönüyorum. (Dondurucunuzda her zaman bir torba donmuş karides bulundurun. Ucuzdur ve çok faydalıdır.)

Bu tarif ve dört gözle beklediğim diğer dört tarif aşağıda. Sorular? Öneriler? Tarif ipuçlarına mı ihtiyacınız var? Bana Dearemily@Haber adresinden e-posta gönder. Ve Haberler Cooking’te yaptığımız işten hoşlanıyorsanız, lütfen abone olmayı düşünün.

2. Baharatlı yeşillikler ile sac tavadan kızarmış tavuk

Sarah Copeland’dan bu çarşaf yemeğini hazırlamak için, önce kırmızı et severler için bir ziyafet olan but ve but dahil olmak üzere tavuk but kısımlarını kızartın, ardından lahana ve zeytinleri atın ve tavuk sularında hızlıca kızartın. Ödüllendirme çabası mükemmel.

Bu tarife göz atın.

3. Karabiber ile kızarmış tofu ve kuşkonmaz

Bu Kay Chun’dan ilham alan tavada kızartma, tofuyu bahar kuşkonmazı ve zencefilli biber sosunda mangetout ile birleştiriyor. Dilerseniz mangetout yerine donmuş bezelye (veya daha fazla kuşkonmaz) kullanabilirsiniz, bu da hazırlık süresinden tasarruf etmenizi sağlar.

Bu tarife göz atın.

4. Somon Teriyaki

Bu, Ali Slagle’ın klasik tek tavalı somon teriyaki üzerindeki yorumu. Tüm gereksinimleri karşılıyor: gevrek cilt, ipeksi et ve dengeli tatlı ve tuzlu teriyaki sosu.

Bu tarife göz atın.