Ahmet Sağat: “Samsunspor’a şampiyon olmak için geldim”

Plotton

Active member
Ahmet Sağat: “Samsunspor’a şampiyon olmak için geldim”
Spor Toto 1. Lig kadrolarından Samsunspor, hafta sonu Bodrumspor ile oynayacağı maç öncesinde çalışmalarını Teknik Yönetici Hüseyin Eroğlu idaresinde Nuri Asan Tesisleri’nde sürdürdü. Kırmızı-beyazlıların golcü oyuncusu Ahmet Sağat, idman daha sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Takım olarak her maçı kazanmayı hedeflediklerinin altını çizen Ahmet Sağat, “Her maçı kazanmak için oynuyoruz. Son maçta 3 puan alamadığımız için üzgünüz. Kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin. Güzel ve berbat yaptıklarımızı tahlil ettik. Kısa bir vakitte 3 maç oynayacağız. Bu maçlara odaklanacağız ve her maçı kazanmak istiyoruz. Kaybetmeyince ister istemez üste tırmanıyorsun. Biz kaybetmeme serisi yakaladık. Sanırım 9 maç oldu. Bunu da sürdürmek istiyoruz. Her maçı kazanmak için oynuyoruz bu bizim hedefimiz” dedi.

“Samsunspor’a şampiyon olmak için geldim”

Şampiyon olmak için Samsunspor’a geldiğini lisana getiren Ahmet Sağat, “Çift forvet oynuyoruz. Tek benimle alakalı değil, sanırım sistem değişikliğinden daha sonra ötürüsıyla sonuçları da aldık. Bu bize şu an uygun geliyor. Yarın farklı bir sistem de olabilir. Hiç badire yok. Hocamız bize ne gösteriyorsa bunu elimizden geldiğince uygulamaya çalışıyoruz. Hazırlıklar hayli düzgün gidiyor. Sıkı bir çalışmamız var. Herkes epeyce motive. Bilhassa, son maçtan daha sonra kazanmak istiyoruz. O yüzden kadro arkadaşlarımızla daima, konuşma halindeyiz. Hepimiz bu durumun şuurundayız ve yalnızca galibiyeti düşünüyoruz. Her futbolcu üzere ben de her maçta gol atmak istiyorum. Benim de amacım bu. Tüm kentin, ekibin maksadı aslına bakarsan şampiyon olmak. Onun için buradayız. Onun için buraya geldim. Bunu aslına bakarsanız herkes biliyor. Taraftarımızla bir bütünlük sağlarsak, bu maksadımıza ulaşacağız” diye konuştu.

“Atabildiğim kadar gol atmak istiyorum”

Takıma katkı yaptıkça memnun olduğunu tabir eden Sağat, “Hedefi olan biri her vakit daha birçoklarını ister. İstatistik olarak, müddete göre düzgün bir istatistik yakaladım. Gol ve asist oranı olarak. Fakat ben her vakit daha birçoklarını hedefliyorum. Atabildiğim kadar gol ve asist yapmak istiyorum. Bunların kararında da 3 puan olması lazım. O yüzden gruba ne kadar epeyce katkı yapabilirsem, o kadar da memnun olurum” halinde konuştu.

Geçen dönem Spor Toto 1. Lig’in olağan dönemini gol hükümdarı olarak tamamlayan Ahmet Sağat, bu dönem Samsunspor formasıyla çıktığı 15 maçta 7 gol, 3 asistlik performansı ile grubuna katkı sağladı.

İHA