Turgay Altay: Çok anlamsız bir yenilgi aldık

Plotton

Active member
Turgay Altay: Çok anlamsız bir yenilgi aldık
Spor Toto 1. Lig’in ikinci yarısının birinci maçında Manisa Futbol Kulübü, meskeninde ağırladığı İstanbulspor’a 2-1 mağlup oldu. 90 dakikanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Manisa FK Teknik Yöneticisi Turgay Altay, hayli anlamsız bir yenilgi aldıklarını belirtti ve şu tabirleri kullandı:

”Gerçekten maçı hak edecek bir oyun oynadığımızı düşünmüyorum fakat sonuçta futbol yanılgılar oyunu ve maçın ortasındaki en küçük yanılgınızı rakipler değerlendirdiği anda siz 1 tane yediğiniz vakit 2 tane atmak zorunda kalıyorsunuz. Maça, oyunu domine ederek, rakip üstünde bilhassa 3. bölgede agresif ve tutkulu başladık. Bu anlarda konum ürettik. 5-6 tane net konumumuz var ve bunları kıymetlendirmek zorundasınız. Ama değerlendiremeyince de rakibin oyun içerisinde hem tesiri artmış oluyor birebir vakitte siz bir yandan oyuna onları ortak etmiş oluyorsunuz. Bence bu safhada yapmamız gereken şey kendi oyunumuzun üstüne ısrarla devam etmektir. Zira ısrarla tıpkı oyunu oynadığımız vakit her rakibe karşı onlarca konum bulabiliyorsunuz ve sonuçta bir biçimde o top size geliyor.”

”Son 6 maçta bilhassa lige tutunmamızı sağlayan en temel şey rakibe konum vermemekti. 6 maçta 3 gol yedik ve 12 puan topladık. 2 puan ortalaması bizim için pahalı. Bugün görüyoruz ki rakip 3 sefer gelip, 2 adedini cezalandırdı ve hayli anlamsız bir yenilgi aldık. İç alanda maç kazanmanın da bir bedeli var. Güç, istek manasında maçlarda oyunu domine ediyoruz ama son alandaki efektif bitiricilik konusundaki eza, oyundan kısım bölüm kopmamıza niye oluyor. Bunu da önümüzdeki maçlarda telafi edeceğiz ve ben oyuncu grubumdan mutluyum. Futbol en sıradan yanılgıları cezalandıran bir oyun.”

”Bugün bu maçı kaybetmememizin temel niçini bitiricilik konusundaki eksikliğimiz ve maalesef top kaybından daha sonraki durum kusurundan kaynaklanan durumlar oldu. İkinci golde de öncesinde bir faul vardı. Sonuçta faul da olmuş olsa düzgün konum almış olmamız gerekiyordu. Geçmişi unutarak, bu maçtan dersler çıkartarak kendi oyun ve kültürümüzü her rakibe, her alanda, her biçimde ısrarla sürdürmeliyiz ki ben doğruları yan yana koyan ekiplerin, insanların, kümelerin bir biçimde başarılı olacağını düşünüyorum. Grubuma da inanıyorum ve bu yolda devam edeceğim”

İHA