Susamlı erişte, kurabiye, kömürleşmiş lahana, huevos rancheros

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Kel bir kartal, New York'un Catskill Dağları'ndaki Beaverkill Vadisi'ndeki Shin Creek'te uçtu. Derenin yukarısındaki yol yatağında onun yanına gittim. Kartal, daha sonra benim de yapacağım gibi, alabalık aramakta şüphesiz benden daha başarılıydı ve bu yüzden adil bir oyundu. Kel kartal, zirvedeki bir yırtıcıdır. Ben 20 metrelik bir liderin ucunda sahte bir böcek olan, kafasını kayanın yan tarafındaki çubuğun yanında bir silahın kenarında yükseldiğini gördüğüm balığa doğru sopayı sallayan bir amatörüm – hayır, diğeri kaynak.

Akşam yemeğini düşünmemi sağladı. En azından kel kartalla ortak noktamız buydu. Onun için gökkuşağı alabalığı sashimi, soya sosu yok. Benim için tavuklu ve fıstıklı baharatlı susamlı erişte (yukarıda), ama tavuk yerine kıymalı domuz eti ve taze ramen eriştesi yerine spagetti çünkü bunlar dolapta. Hızlı bir şekilde bir araya gelen ve tadı harika olan akşam yemeklerinden biri ve genellikle hafta sonunda aradığım şey bu: mütevazı bir yatırımla önemli getiri sağlayan kolay hazırlık.

Önerilen tarif

Tavuk ve fıstıklı baharatlı susamlı erişte

Tarifi görüntüle →

Ve sonra: sabahları paylaşmak, yağlamak ve kızartmak için çok amaçlı bisküviler. Bunları, uzun bir nehir gezisi veya kısa bir yürüyüş ve ardından uzun bir şekerleme öncesinde, eritilmiş çedar peyniri ve çıtır domuz pastırması ile sabahın ortasında yumurtalı sandviçler için kullanıyorum.

Akşam yemeği için (bu kurabiyeleri yağlama konusunda ciddiyseniz, öğle yemeği gerekli değildir), biraz pirinç şehriye, kavrulmuş yer fıstığı, salatalık dilimleri, kişniş, nane ve bol miktarda limon dilimleri ile ızgara limon otu domuzuna ne dersiniz?

Onunla kömürleşmiş lahana salatası yapıyorum. Bir tarife ihtiyacınız yok, sadece belirsiz talimatlara ihtiyacınız var, biz buna benim mahallemde reçetesiz tarif diyoruz. Alevler yüksekken ve kömürler henüz tam oluşmamışken ızgaranıza küçük bir bütün lahana yerleştirin. Arada bir yuvarlayın ki her yeri yansın ve içten dışa terlemeye başlasın. Bu yaklaşık 30 dakika sürmelidir.

Bu arada bir sos hazırlayın: mayonez, bol miktarda tatlı Tay biber sosu, pirinç şarabı sirkesi veya limon suyu, bir veya iki tutam soya sosu, tadına bakacağınız herhangi bir şey.

Yanmış lahanayı ateşten alın, hafifçe soğumasını bekleyin, yanmış dış yaprakları çıkarın, baş kısmını ikiye bölün, sapını kesin ve lahanayı dilimler halinde kesin. Akıllıca ve zevkli giyinin. Muhtemelen biraz tuza ihtiyacı var. Bunu domuz etiyle birlikte servis edin ve övgülerinizi kabul edin.

Pazar günü kahvaltıda Huevos Rancheros'u mu? Öğle yemeğinde bitkisel yağlı kremalı beyaz fasulye mi? Evet, akşam yemeğinde Adler'i, bacam olmadığı için Tamar Adler'in ocakta pişirilen baca alabalığı tarifinin bir versiyonuyla onurlandıracağım.

Haberler Cooking'de binlerce tarif daha sizi bekliyor. Evet, bunları okumak için aboneliğe ihtiyacınız var. Abonelikler çalışmalarımızı destekliyor ve devam etmesini sağlıyor. Henüz kaydolmadıysanız bugün kaydolmayı düşünür müsünüz? Teşekkür ederim.

Teknoloji kafanızı karıştırıyorsa lütfen yardım isteyin. Cookingcare@Haber adresinde bize yardımcı olacak iyi insanlarımız var. birisi sizinle iletişime geçecek. Veya şikayet etmek veya güzel bir şey söylemek istersen bana yazabilirsin. Her mektuba cevap veremiyorum. Ama elime geçen herkesi okuyorum. Foodeditor@Haber adresindeyim.

Frenk soğanı ya da frenk maydanozuyla pek ilgisi yok ama bence meslektaşım AO Scott'ın modern edebi hayran kurgusunun orijinalliği hakkındaki makalesini okumalısınız; bu makale Barbara Kingsolver'ın “Demon Copperhead” adlı eserine bizim – ya da en azından benim – sevgimi açıklıyor. ve Percival Everett'in “James”i. (Scott'ın bu hafta 90 yaşında ölen şiir eleştirmeni Helen Vendler ile de arası oldukça iyi.)

Mark Krotov, bu yılki Manhattan'daki New York Uluslararası Otomobil Fuarı'ndan n+1'de harika bir eser yazdı; bu bana, her yıl hiç sahip olmadığımız arabalara hayran kaldığım kendi çocukluğumda gösterinin oynadığı büyük rolü hatırlattı.

Rachel McAdams, Amy Herzog'un Mary Jane'inde harika bir performans sergiliyor, tıpkı Jesse Green'in Times'ın oyunla ilgili incelemesinde söylediği gibi. Bunu izlemek zor: “Kişinin çocuğuna aşık olarak kendini kaybetmesi,” diye yazdı Jesse. Yapabilirsen git.

Son olarak, yaşasın Riff Raff, “Hawkmoor”, yırtıcı kuşlar için müzik. Pazar görüşürüz.