Zafer Turan: Bu kadroya ben dahil, kimsenin ziyan vermesine müsaade vermem

Plotton

Active member
Zafer Turan: Bu kadroya ben dahil, kimsenin ziyan vermesine müsaade vermem
Spor Toto 1. Lig’in 26. hafta çabasında Menemenspor ile alanında 1-1 birliktee kalan Eyüpspor’da Teknik Yönetici Zafer Turan maçtan daha sonra düzenlenen basın toplantısında konuştu. Kendileri için üzücü bir akşam olduğunu söyleyen Turan, “Beklemediğimiz ve istemediğimiz bir sonuç. Maçın teknik ve taktik manada konuşacak bir durumu yok. Yüzde 73 topa sahip olmuşuz, 38 şut atmışız, 70’e yakın orta yapmışız. Lakin maç birliktee bitti ve bunlar bir mana tabir etmiyor. Bu kadar savunma yapacaklarını bekliyorduk lakin golü bulmamız gerekiyordu. Son dakika golüyle yalnızca birliktelik elde edebildik. Üzücü bir akşam oldu. Çok söylenecek bir şey yok. Eyüpspor grubu şampiyonluğun hala en büyük adayıdır. Sonunda başarabilecek mi bu ekip goreceğiz” tabirlerini kullandı.

“Takıma kimsenin ziyan vermesine müsaade vermem”

Taraftarların maçın son kısmında gösterdiği reaksiyon için de konuşan Turan, “2 yıldır buradayım. Bu hususta onlara söylenecek bir şey yok. Kadronun galip gelmesini istiyorlar ve bu doğrultuda beklentileri var. 2 yıldır ekibi nereden nereye getirdiğimizi biliyorlar. Taraftar her vakit haklıdır. Ekip niçin oynamıyor diye bağırdıklarında, kadro oynamamış oluyor. Değerli olan maçı kazanmak. Kazanamadığımız vakit üzülüyorlar. Bu kadroya kimsenin ziyan vermesine müsaade vermedik. Bu ben de olsam müsaade vermem. Kadroya ziyan verdiğime inanırsam her şeyi yaparım. Hiç kimsenin bu kadroya ziyan vermesine müsaade vermem, bu kişi ben bile olsam” diyerek kelamlarını tamamladı. (İHA)