Yasin Öztekin: “Sezon sonu mukavelem bitiyor, tek maksadım şampiyonluk”

Plotton

Active member
Yasin Öztekin: “Sezon sonu mukavelem bitiyor, tek maksadım şampiyonluk”
Olağan dönemin bitmesine 12 hafta kala mesleğinin en golcü dönemini yaşayan Yasin Öztekin, İhlas Haber Ajansı’na (İHA) özel açıklamalarda bulundu. Dönem sonu mukavelesi bitecek olan oyuncu hala Samsunspor ile anlaşamazken, Samsun’da memnun olduğunu tabir ederek açıklamalarda bulundu.

“Sözleşmem dönem sonu bitiyor fakat Samsun’da çok mutluyum”

Samsun’da olmaktan ve Samsunspor’da oynamaktan memnun olduğunu lisana getiren Yasin Öztekin, “Başkanımız Yüksel Yıldırım’a fazlaca hürmet duyuyor ve seviyorum. Samsunspor’a epey şeyler katıyor ve bundan daha sonra da katacağını düşünüyorum. Kontratım dönem sonu bitiyor fakat Samsun’da çok memnunum. Muahede olmasa da yaza kadar kontratım var. daha sonrasında da ne olur ne olmaz bilmiyorum ancak burada memnunum. Tek bir amacım var şampiyon olup, Harika Lig ’e çıkmak. Gerisi de aslına bakarsanız zaten gelir. Samsun’da kent hoş, stat hoş, taraftarlarımız stada gelse fazlaca daha hoş olacak. O yüzden birinci maksadım Samsunspor. Futbolda hiç bir şey aşikâr olmuyor. Yazın mukavelem bitiyor. Ben elimden gelenin en düzgününü yapayım, gerisini de vakte bırakacağız. Futbolu bırakmak için bir vakit yok. Uygun hissettikçe futbol oynayacağım. Şu anda kendimi çok düzgün hissediyorum. Birkaç yıl daha oynamayı düşünüyorum. Birkaç gayem daha var. Harika Lig’e geri dönüp, orada Yasin Öztekin’den kelam ettirmek istiyorum. Bunu başaracağıma da inanıyorum” diye konuştu.

“1 ay daha sonra 35 yaşıma gireceğim lakin kendimi hiç o denli hissetmiyorum”

İlerleyen yaşına karşın hala kendisini genç hissettiğini belirten Yasin Öztekin, “1 ay daha sonra 35 yaşıma gireceğim lakin kendimi hiç o denli hissetmiyorum. Bu durum öylesine olmuyor, fazlaca çalışıyor ve dikkat ediyorum. Yeme, içme ve uyku konusuna epey dikkat ediyorum. İstekli olursanız bir maksadınız de var ise kendinize dikkat ediyorsunuz. Bu durum alana da yansıyor. Bu dönem 13 gol 5 asistim var. Katkı sağladığım için memnunum lakin bu maçlar geride kaldı. Her hafta yeni bir maç oluyor. O yüzden her hafta uygun konsantre olmak lazım. Ben de kendimi uygun hissediyorum. İnşallah ferdî ve ekip olarak düzgün uğraş edip, konsantre olup, gayeye ulaşmak istiyoruz” formunda konuştu.

“Kalan maçlarda da gol atmak ve asist yapmak istiyorum”

34 yaşında mesleğinin en skorer dönemini yaşayan Öztekin ayrıyeten şunları söylemiş oldu:

“Sezon başında muhakkak bir sayıda gol maksadım yoktu. Bizim vazifemiz gol atmak ve asist yapmak. O denli bir maksadım yoktu ancak her maçta gol atmak ve katkı sağlamak istiyorum. Daha 12 maçımız daha var. İnşallah birinci 2’den direkt çıkarız. O denli şayet olmazsa play-off maçları da oynayabiliriz. Kalan maçlarda da gol atmak istiyorum. Futbol kadro oyunu. Defans ve orta saha şayet olmazsa biz de konuma giremeyiz. Biz önde oynuyoruz. İşimiz gol ve asist lakin bence 40 golün 32’sini atmamız bence olağan. Bu gruptaki arkadaşlarımın hepsine teşekkür ederim. Burada aile üzereyiz. Herkes elinden gelenin en uygununu yapmaya çalışıyor. Biz evvel oynadığımız için gollere katkı sağlıyoruz, bundan daha sonra da sağlamaya devam edeceğiz.”

Yasin Öztekin bu dönem Samsunspor forması ile çıktığı 24 maçta 1974 dakika alanda kalıp, 13 gol attı, 5’de asist yaptı.

İHA