Taner Taşkın: İstediğimiz tepkisi gösteremedik

Plotton

Active member
Taner Taşkın: İstediğimiz tepkisi gösteremedik
Spor Toto 1. Lig’in 18. haftasında konuk olduğu Yeni Malatyaspor’a kaybeden Ankara Keçiörengücü’nün 4 maçlık yenilmezlik serisi bitmiş oldu. Samsunspor, Bodrumspor ve Çaykur Rizespor ‘un kayıp yaşadığı haftada şok bir yenilgi alarak tepe yarışında yara alan, 4 maç daha sonra kaybederek 29 puanla 6. sıraya gerileyen Keçiörengücü’nde teknik yönetici Taner Taşkın, 90 dakikanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Taşkın, müsabaka daha sonrası yaptığı değerlendirmede kendileri için kıymetli bir 3 puan kaybı yaşadıklarını söylemiş oldu. Malatya’ya gelirken galibiyet parolası ile geldiklerini de belirten Taşkın, “Bugün maçın çabucak başında 1-0 geriye düşmek bizi hayli demoralize etti. Birkaç oyuncumuzun da sakatlık niçiniyle olmayışını da hissettik. Sonuçta bugün Malatyasporlu oyuncular galibiyeti bizden daha fazla istediler, çırpındılar yeterli uğraş ettiler. Biz her vakit verdiğimiz tepkisi ve çabayı bugün gösteremedik. Malatyaspor’a almış olduğu haklı galibiyetten dolayı kutluyorum, kümede kalma yolunda muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Takım olarak her vakit gösterdikleri tepkisi bugün gösteremediklerini de vurgulayan Taşkın, “Bizde niye bugün istediğimiz tepkisi gösteremedik, niye istediğimiz üzere uğraş edemedik birinci olarak ben teknik takımımla bir arada kendi tahlilimi yapmak zorundayım. Tabi biz bir şeyleri yanlışsız yapmadık onu görüyorum. ondan sonrasında oyunculara geçeceğiz, niye bu türlü bir gayret ortaya koydular. Ancak bizi bu vakit kadar 29 puanla üstlere taşıyan da bu oyuncu gurubu. Vakit zaman onlarında makus oynamaya hakları oluyor. Biz bir grubuz takımın de ortasında işler vakit zaman yeterli gitmiyor gerekli tahlillerimiz yapıp yolumuza bakacağız” diye konuştu.