Tacos ve güveçler için 3 mantar tarifi

Leila

Global Mod
Global Mod
Belli bir hit HBO şovunun ilk sezonu sona erdiğine göre, bence burası nihayet popüler bir konunun geri dönmesi için güvenli bir yer: mantar!

Dürtüden biraz daha fazlasını besleyerek, son zamanlarda bazı güzel mantarları plan yapmadan israf ettim. Sonunda, istiridye mantarı parçalarının chicharrónes gibi çıtır çıtır olduğu ve lezzetli bir pico de gallo ile eşleştirildiği Jocelyn Ramirez’in bu vegan taco tarifine karar verdim.

Yumuşak maitake mantarlarım olduğu için, salkımları büyük ölçüde sağlam bırakmayı seçtim, dumanlı yenibaharda – Jocelyn’in istediği kimyona ek olarak – kuytu ve yarıklara salladığımdan emin oldum. Bu, bohçanın içinin iyice baharatlanmasını ve baharatların yanmamasını sağladı.

Mantarları yağlanmış bir dökme demir tavaya yerleştirdikten sonra, küçük Hollanda fırınımı sıcak yüzeyle bol miktarda temas edecek şekilde üstüne yerleştirdim, kalın uçlar güzelce kavrulurken tüylü dalları kıtır kıtır ama bol sulu kaldı. (Ezilmiş mantar müjdecisi Bettina Makalintal’a sesleniyorum.)

Yine bir dürtüyle, tavada kızartılan mini un tortillalarının üzerine biraz rendelenmiş Oaxaca peyniri serptim. Kabarık beyaz su birikintilerine dönüştüğünde, dolgum için biraz çıtır peynir beşiği oluşturmak için ekmeği çevirdim. Her şeyi dilimlenmiş avokado, doğranmış beyaz soğan ve kişniş ile doldurdum ve meyve suyu sıkmak için limon dilimleri kestim. Bunlardan bir düzine yemiş olabilirim.

Kesinlikle farklı bir doku deneyimi için mantarlarınızı buğulayın! Güzelce kızartılmış bir mantar bir ziyafettir, ama aynı zamanda suludur. David Tanis, işleri ekonomik tutmak için bu son derece lezzetli güveçte çoğunlukla ekili mantarları kullanıyor, ancak birkaç yabani chanterelles veya istiridye mantarı eklemek, yemeği rahat bir kış sonu akşam yemeği partisi için uygun hale getiriyor.

Veya Yewande Komolafe’nin vegan sosu Yassa, Senegal yahnisi için hazır bebek bellaları veya mantarları doğranmış patlıcanla tamamlayın. Biber, sarımsak ve zencefil ile tatlandırılmış ve limon suyuyla tatlandırılmış sebzeler, sadece 45 dakika içinde karmaşık lezzet katmanları alır.

Bunlar, The Last of Us’ta hala kordiseps’ten sersemliyorsanız, sizi herhangi bir mantar korkusundan sarsacak türden tariflerdir.