Samsunspor haberi… Hasan Kılıç: Kimse bilerek saç baş yolduracak durumlar kaçırmaz

Plotton

Active member
Samsunspor haberi… Hasan Kılıç: Kimse bilerek saç baş yolduracak durumlar kaçırmaz
Spor Toto 1. Lig gruplarından Samsunspor, deplasmanda karşılaşacağı BB Erzurumspor maçı hazırlıklarını Nuri Asan Tesisleri’nde yaptığı çalışma ile sürdürdü. Teknik Yönetici Fuat Çapa idaresinde müsabakaya hazırlanan kırmızı-beyazlılarda dönem başından beri taraftarlar ile yıldızı barışmayan ve vakit zaman gerginlik yaşayan Hasan Kılıç, birinci defa açıklamalarda bulundu.

“Erzurumspor’u yenersek kesin play-off’a kalırız”

Çok kritik bir maça hazırlandıklarının altını çizen Hasan Kılıç, “Önümüzde güç bir Erzurumspor maçı var. Onları artık play-off amacında rakip olarak görüyoruz. Erzurumspor ile ortamızda 5 puan fark var ve 1 maç eksiğimiz var. Erzurum’a galibiyet için gidiyoruz. Erzurumspor maçından galip ayrılırsak play-off’lara kesin kalacağımızı düşünüyorum. Taraftarlar ardımızda olsunlar, karşımızda olmasınlar. Dönem sonuna kadar sabretsinler. İnşallah birinci 6 içerisinde olursak çıkmaya en büyük aday Samsunspor’dur. Biz de grup olarak daha düzgün çalışıp, play-off’a kalıp gayeye ulaşacağız” diye konuştu.

“Çok saç baş yolduracak kaçırdım fakat bunu kimse bilerek yapmaz”

Net gol konumları kaçırmasına karşın oyun olarak berbat olmadığını savunan Kılıç, “Ben taraftarlara ve eleştirenlere hürmet duyuyorum. Skor olarak şad muyum? Değilim. Daha fazlaca atabilirdim. Kaçırdığım fazlaca net durumlar oldu. Bunlar futbolun ortasında var lakin oyunsal olarak katiyetle makus olduğumu düşünmüyorum. Çok saç baş yolduracak kaçırdım ancak bunu kimse bilerek yapmaz. İnşallah bundan daha sonra konumlara girdiğimde atıp, skorumu da yükseltip ekibime katkı sağlamak istiyorum” formunda konuştu.

“Maçın başında bir negatiflik oluyor, ‘etkilenmiyorum’ diyen palavra söyler”

Maç içerisinde kendisine gelen reaksiyonlar ve negatif yorumlar hakkında ise başarılı futbolcu, “Her vakit söylüyorum; Samsunspor’un bende fazlaca başka bir yeri var. Buradan gitsem de kalsam da Samsunspor benim için daima bu biçimde kalacaktır. Taraftarlara sesleniyorum; dönem sonuna kadar bizim gerimizde durun. Dönem sonu gelsin, daha sonrasında kim ne diyorsa desin. Kâfi ki dönem sonuna kadar ardımızda dursunlar. Zira ‘etkilenmiyorum’ diyen palavra söyler. Maç başlıyor, 10., 20. dakikada skorda bir dezavantaj yok, direkt bir negatiflik oluyor. Bunu atmamız lazım. Taraftarlar bizim ardımızda durursa biz esasen grup olarak fazlaca karakterli bir grubuz. Hocamız Fuat Çapa da epeyce kaliteli bir hoca. Herkese sahip çıkıyor. Hele hele bana burada hayli büyük babalık yapıyor ve sahip çıkıyor. İnşallah hocamızla birlikte dönem sonu amaca ulaşırız” tabirlerini kullandı.

Yunus Emre Çift: “Erzurumspor deplasmanından 3 puanla ayrılacağımızı düşünüyorum”

Kadronun genç stoperi Yunus Emre Çift de Erzurumspor gayretine ait şunları söylemiş oldu:

“Çok kuvvetli bir maça çıkacağız. Puansal manada da sıkıntı olacağını düşünüyorum. Maça en âlâ biçimde hazırlandık. Erzurumspor karşılaşmasında alacağımız bir galibiyet bizi üst sıralara yaklaştıracak. Biz düzgün bir grup ve aileyiz. Erzurumspor deplasmanından 3 puanla ayrılacağımızı düşünüyorum.”

İHA