Recep Uçar: Erzurumspor’dan alınan 1 puan pahalıydı

Plotton

Active member
Recep Uçar: Erzurumspor’dan alınan 1 puan pahalıydı
Spor Toto 1. Lig’in 24. haftasında Ümraniyespor konutunda BB Erzurumspor ile 3-3 birliktee kaldı. Karşılaşmadan daha sonra basın toplantısında konuşan Ümraniyespor Teknik Yöneticisi Recep Uçar, ligin şuana kadarki seyir zevki en yüksek maçlarından birini oynadığını belirtti ve şu tabirleri kullandı:

“Kendi oyuncularımız ve Erzurumluları kutluyorum. Maçın başında kendi yaptığımız yanılgı kararında 1-0 geriye düştük. daha sonrasında oyunun denetimini ele aldığımız, daha sonra birinci yarının sonuna kadar 3-4 konumun 2’sini değerlendirdik. Genel manada planlı atak ettik. Bu durum beni keyifli etti. İkinci yarı oyunu önde karşılamak istedik ve o denli başladık. Maalesef oyuna yanlış çıkmamız ve sıradan yanlışlarla 3-2 geriye düştük. daha sonra tekrar geri çevirmek ismine efor sarf ettik. 3-3’lük skor beni fazlaca epey memnun etmedi. Erzurumspor’dan alınan 1 puan kıymetliydi. Maçın genelinde iki kez geriden gelip eşitliği sağlayabilmek kıymetliydi. Bundan dolayı, ortaya koydukları oyun kalitesinden dolayı oyuncularımızı yürekten kutluyorum. Biz dönem başından beri bu yarışın ortasındayız. Stadımızda birinci kere bu biçimde atmosferde futbol oynadık. Taraftarımız bize önemli manada dayanak verdi. Gelenlere teşekkür ediyorum. Bu takviyelerin devam etmesini rica ediyorum. Onlar destekledikleri sürece yarışın sonuna kadar olacağız“