Mevlüt Erdinç: Kocaelispor’dan hiç ödeme alamadım! Ligue 1’de hala oynayabilirim

Plotton

Active member
Mevlüt Erdinç: Kocaelispor’dan hiç ödeme alamadım! Ligue 1’de hala oynayabilirim
Harika Lig ‘de Başakşehir, Antalyaspor, Fenerbahçe ve Fatih Karagümrük formaları giydikten daha sonra transfer olduğu TFF 1. Lig grubu Kocaelispor ile yollarını ayıran Mevlüt Erdinç, Fransa’da eski kadrosu Sochaux ile idmanlara çıkıyor. Fransa günleriyle hâlâ olumlu biçimde hatırlanan Mevlüt Erdinç, L’Équipe’e fazlaca özel açıklamalarda bulundu.

İşte Mevlüt Erdinç’in L’Équipe’e verdiği o röportaj:

– Türkiye’den Fransa’ya ne vakit döndünüz?

“Dört gündür Sochaux bölgesindeyim (Röportaj 20 Ocak Perşembe günü gerçekleştirilmiştir). Eşimin ailesi, burada yaşıyor ve benim de konutum üzere… Omar Daf’a Sochaux ile idman yapıp yapamayacağımı sordum. Omar ile oynamıştım. Birbirimizi uygun tanıyoruz. hiç bir sorun olmadı. Sochaux, benim favori takımım”

‘Kocaelispor’dan hiç ödeme alamadım’

– Türkiye’den niye ayrıldınız?

“Geçen yaz Kocaelispor ile mukavele imzalamaya karar verdim. Muhteşem Lig’den Karagümrük ile mukavelem vardı lakin bu, ikinci lig grubu kararlıydı. Yükselmeyi hedefliyorlardı ve bana iki yıllık bir mukavele teklif ettiler. Daha fazla oynama fırsatım oldu. 32 yaşımda ülkü bir meydan okumaydı. Fakat hiç ödeme almadım! daha sonrasında artık para almadan oynamamaya karar verdim. Yeni yılla birlikte beni hür bıraktılar ki bu hafta başında da mukavelem resmî olarak feshedildi”

– Yani özgür durumdasın…

“Ve epeyce güzel bir durumdayım. İdman yapmaya devam ediyorum. Dört gündür de ağır bir kadro idmanında yer alıyorum. Sochaux, Ligue 2’de üstlerde yer alıyor. Hoş bir atmosfer var. Yeterli hissettiriyor”

– Sochaux’ya bir daha imza atacak mısın?

“Fransa’ya geri dönmek istiyorum ve Ligue 1’e geri dönmek isteyen Sochaux niye olmasın. FCSM, büyük bir Fransız grubu profilini koruyor. 34 yaşındayım, yaşlı hissetmiyorum. Bacaklarımda hâlâ birkaç dönemi çıkaracak güç var. Hür durumdayım. Benimle ilgilenen kulüpler var. Türk kulüplerinin yanı sıra birtakım Fransız kadroları da… Beni kabul ettikleri için Sochaux ve Omar Daf’a da şimdiden teşekkür ediyorum”

– Eski ekiplerinden Saint-Etienne, büyük bir külfet ortasında. Onların bu durumunu takip ediyor musun?

“Kariyerime damga vuran bir kulüp olmaya devam ediyorlar. Karakterimi ve profesyonelliğimi bilen Loic Perrin (Saint-Etienne’in yeni sportif direktörü) ile çalışmıştım. Burak Yılmaz’ı Lille’de yaptıklarını gördükçe kendi kendime ben de Ligue 1’de hâlâ bir şeyler yapabilirim diyorum”