Mesut Bakkal: Denizlispor küllerinden doğacak

Plotton

Active member
Mesut Bakkal: Denizlispor küllerinden doğacak
Spor Toto 1. Lig gruplarından Denizlispor , 5 Şubat Cumartesi günü konutunda karşılaşacağı Eyüpspor maçının hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü. Haluk Ulusoy Tesisleri’nde Teknik Yönetici Mesut Bakkal nezaretinde yapılan idman ısınma ile başlayıp, taktik çalışmayla bitmiş oldu. Denizlispor ligde 19 puanla 18. sırada yer alırken, Eyüpspor ise 36 puanla 6. sırada bulunuyor.

“Küllerimizden doğmamız gerekiyor”

İdmanda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Teknik Yönetici Mesut Bakkal, ekibin güç bir müddetçten geçtiğini tabir ederek, “Denizli’de birinci maça çıkmak 20 yıl burada hayatış biri olarak hem futbolculuk hem şampiyonluk hem kümede bırakma ve artık de tekrar bu işe soyunmak benim için maneviyat olarak inanılmaz. Biz 15 haftalık süreçte ne yapacağımızın hesaplarını yapıyoruz. Güç bir müddetçten geçiyoruz. Burada katiyen ve muhakkak 2009’du sanırım kurtardığım sene en büyük yardımı taraftardan almıştık. Katiyetle bizim ekibimizi yüzde 51’e çıkaracak. Denizli kenti isterse yapar, o denli bir güç ve potansiyel var. Ben buna inanıyorum. Bizimde buraya gelmemizin birtakım şeyleri harekete geçireceğini düşünüyorum. İnşallah hani bir laf vardır ya ‘Küllerimizden doğmamız gerekiyor’ diye. Denizli’nin de şu anda ona gereksinimi var. Ekiple ilgili olarak şunu söyleyebilirim; hiç bu kadar erken reaksiyon vereceklerini beklemiyordum. Birinci bir hafta beni umutlandırdı. İnşallah bunu birinci 15 haftaya yayacağız. Denizlispor’un layık olduğu yer Muhteşem Lig ’dir, buralar değil” diye konuştu.

İHA