Mehmet Hüseyin Dalgıç: Play-Off için kıymetli 2 puan kaybettik

Plotton

Active member
Mehmet Hüseyin Dalgıç: Play-Off için kıymetli 2 puan kaybettik
Spor Toto 1. Lig’in 29. haftasında İstanbulspor alanında karşılaştığı Ankara Keçiörengücü 1-1 birliktee kaldı. Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan İstanbulspor Teknik Sorumlusu Mehmet Hüseyin Dalgıç, şu tabirleri kullandı:

‘Play-Off için değerli 2 puan kaybettik’

“Keçiörengücü ile birliktee kaldığımız için üzgünüz. Kazanmamız gereken bir maçtı. Çok yeterli hazırlanmıştık. Keçiörengücü’nün âlâ savunma yaptığını biliyorduk. Hafta ortasında ona göre çalıştık. Oyun içine bir türlü giremedik. Konumlar bulduk. İstediğimiz kararı alamadık. Play-Off için kıymetli 2 puan kaybettik. Bundan daha sonrası için telafi etmeye çalışacağız. Bir mazeret olarak söylemiyorum, maalesef ekipler bize karşı tempo yükseltmek istemiyor.”

‘Hızımızı kesmeye çalışıyorlar’

”Devamlı kendileri yere bırakıp, taktik faul yapıyorlar. Süratimizi kesmeye çalışıyorlar. Arka arda geldiği vakit oyun içine giremiyoruz. Profesyonel seviyede olmaması gereken şeyler lakin oluyor. Bu çeşit oyunlar kimseye fazla bir şey kazandırmıyor. Kimseye tavsiyede bulunmam haddim değil. 2 puan kaybettiğimiz için bunu söylemiyorum. Futbolun gelişmesi ismine söylüyorum” (İHA)