Kolay bir kahvaltı için 3 hızlı waffle tarifi

Leila

Global Mod
Global Mod
Kendimi waffle makinesini çıkarmaktan korkmayan kendini işine adamış aşçılardan biri olarak görüyorum. Cesur ve çılgın bir grup olarak, hamurlarımızı sıfırdan veya kutulardan yapıyoruz ve waffle yapmanın saçma gösterisinde kendimizi şımartıyoruz.

Neden? Sonunda, herhangi bir sıcak, düz yüzey, neredeyse aynı hamuru altın kahverengi (ve muhtemelen daha kolay) kreplere dönüştürür. Ancak waffle, lezzet için mükemmel bir kaptır ve yüzeyi, daha da fazla zevk için küçük kareler toplar.

Bu üç basit waffle sadece karmaşık hissettiriyor. Tuzlu waffle, güçlü tatların lezzetli bir karışımıdır: susam, taze soğan, keskin peynir, kızarmış altın rengi kahverengi. Çikolatalı gofret – gerçek çikolata severler için – şekersiz kakao tozu ile yoğunlaştırılmıştır. Kahvaltı veya brunch tabağınız için ama aynı zamanda kahve ile tatlı bir atıştırmalık olarak veya çırpılmış krema ve çilek ile tatlı olarak da kullanılabilir. 4 yaşındaki kızım Aṣa, akçaağaç şurubu ile küçük gözleme deliklerinin her birinde kendisininkini alacak, lütfen ve teşekkür ederim. Karabuğday waffle’ın glütensiz versiyonu cevizli ve limon kabuğu kokuyor. Hepsinden iyisi, meyilliye atmak istediğiniz taze veya donmuş meyveleri kabul eder.

Ne kadar genç olsalar da kızlarımı mutfağa getirmeye, onlara rol vermeye ve kendi anılarını oluşturmalarına yardım etmeye çalıştım. Bununla birlikte, bir ebeveynin devretmeyi umduğu herhangi bir eğlencede olduğu gibi, bu da karışık sonuçlar verir. Aṣa waffle yapmayı sever, ancak onları yalnızca ana malzeme çikolata olduğunda yer. 1 yaşındaki Midé’m her şeyi yer ama en çok sevdiği şey ortalığı dağıtmak. Küçük iş arkadaşlarımın ilgisini çekmek ve eğlendirmek için mükemmel olan bu tarifler, dikkatleri değiştikçe keşif anlarını düzenlememe olanak tanıyor.

Hayatım katı, hantal aletlerle dolu: pusetler, araba koltukları, mama sandalyeleri – bir ebeveyn dünyası. Karşılaştırıldığında, waffle makinem eski bir dost gibi güven verici ve cana yakın. Ortak çalışanlarınız ister uzman ister acemi olsun, her tarifi esnek ve bağışlayıcı, kapak kaldırıldığı anda neşe getirmek için tasarlanmış olarak düşünün.