Hüseyin Eroğlu: Bandırmaspor maçını kazanmak istiyoruz

Plotton

Active member
Hüseyin Eroğlu: Bandırmaspor maçını kazanmak istiyoruz
Samsunspor, Spor Toto 1. Lig’in 7. haftasında pazar günü Bandırmaspor’a konuk olacağı maçın hazırlıklarına Teknik Yönetici Hüseyin Eroğlu idaresinde başladı. Kadrosu ile birinci idmanına çıkan Eroğlu, futbolcularla kısa bir toplantı yaptıktan daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Bandırmaspor maçından kazanarak dönmek istiyoruz”

İlk maçından galibiyetle dönmek istediğinin altını çizen Hüseyin Eroğlu, “Bugün birinci idmana çıkacağım için sabırsızlanıyorum. Tertibe dahil oldum ancak hazırlıklıydım. Birinci işim Bandırmaspor maçına odaklanıp, kadrosu maça hazırlamak. Bandırmaspor geçen yıl play-off finali oynadı. Saha atmosferi, maç 13.30’da ve kıymetli oyuncuları var. Doğal ki bir güçleri var lakin biz epey kuvvetli bir kadroyuz. Bu ligde gayret etmeden, fazlaca istemeden, saha içi tertipleri yapmadan başarılı olamıyorsunuz. Biz de kendimizi en yeterli biçimde hazırlayıp, Bandırmaspor deplasmanından kazanarak dönmek istiyoruz. Benim de birinci maçım olacak. Oyuncularımızla birlikte yakalayacağımız bu ivme ile epeyce kararlı bir biçimde devam edeceğimizi düşünüyorum. Çağdaş futbolda defansı ve ofansı bir arada yapmanız gerekiyor. kuvvetli isimlerden konseyi bir grup olabiliriz ancak o isimlerle atak da yapmak zorundasınız, savunma da yapmak zorundasınız. Karşımızda düzgün bir rakip olacak. Her ikisini de yapıp, kazanmak istiyoruz. En değerli şeylerden biri bu süreçte başarılı olmak. Birinci 6 maç geride kaldı. Daha evvelki 2 maçta kaçan penaltılar gol olsa birinci 2 sıra içerisinde yer alacaktık. Geriyi hiç bir vakit değiştiremediğimize bakılırsa önümüzdeki maçlarda Bandırmaspor maçıyla bir arada istediklerimizi yapıp, galibiyetle dönmek istiyoruz. Saha ortasında birfazlaca parametre gerçekleşebilir. Biz de her şeye çalışıp, maçın gidişatına göre sistemimizi uygulayıp, başarılı olmak istiyoruz” dedi.

“71 puan birinci 2’den üst lige çıkmanıza imkan sağlayabiliyor”

Sezon sonu 71 puan ya da üstünde bir puan alanın şampiyonluk ipini göğüsleyeceğini lisana getiren Eroğlu, “Geçen hafta kazanan bir kadro var lakin bizim de kendi anlayışımız ve bir sitemimiz var. Oyuncuların özelliklerini biliyoruz. Ekip manasında biraz daha bunun üzerinde ağırlaşmak istiyoruz. Bir anda her şeyi değiştiremezsiniz. Küçük küçük dokunuşlarla asıl amaç kazanmak. Kazandığınız sürece üste hakikat tırmanıp, yarışın ortasında oluyorsunuz. Biz de bu süreci yaşamak istiyoruz. Maça kadar yapacağımız 4 idman epey uygun geçecektir. daha sonrasında da maça çıkacağız. Takımıma epeyce güveniyorum. Olağanda birinci yarıda alınan 35 ya da 40 puan avantaj sağlıyor. 40’ın üzerine çıkarsanız epey büyük avantaj sağlıyor. Daha oynanacak 12 ve alınacak 36 puan var. Dönem sonu 71 puan birinci 2’den üst lige çıkmanıza imkan sağlayabiliyor. Birinci yarı her maçı kazanmak için çıkacağız. kuvvetli oynayıp, gayeye yükselmek istiyoruz. Celil ve Fofana’nın sakatlıkları devam ediyor. Benim için her oyuncu kıymetlidir. Futbol 11 kişi ile oynanmıyor. Kadron 24-25 bireyse oyuncular da her an hazır olmak zorunda. En büyük özelliğim oynamayan oyuncularımızı hazır tutmak. Hangi oyuncum oynarsa bakılırsavini yapmak zorunda” diye konuştu.

İHA