Buharda pişirmenin büyüsü

Leila

Global Mod
Global Mod
Bazen, kendimi iyi hissetmediğimde, Yewande Komolafe’nin ipeksi tofu ve bitkilerle haşlanmış Tay körisini veya Hetty McKinnon’ın köri udon’unu veya Lara Lee’nin ev yapımı sambal ile ezilmiş tempehini istiyorum. Ama bu haftanın başlarında, canım bol bol tereyağlı sıcak bir Japon tatlı patatesi istedi.

Altında bir inç su bulunan bir Hollanda fırınındaki rafa koydum – derme çatma buharlı pişiricim – ve yaklaşık yarım saat sessizce oturmasına izin verdim. O zamana kadar, deri biraz gevşemiş ve tamamen hassas olan sarı etten kolayca kaymıştı. Hala sıcakken ikiye böldüm ve üzerine tereyağı, pul pul tuz ve furikake ekledim. Şiddetle tavsiye ederim.

Buharla yemek pişirmek kolay ve göründüğünden çok daha inandırıcı. Bir sebzeyi solmadan sabit, hafif ısı ile dönüştürebilir ve yumuşatabilir.. Brokolim olsaydı, David Tanis’in tereyağlı ve galeta unlu buğulanmış brokolisini yapabilirdim. Ve patlıcan yemiş olsaydım, kesinlikle Hetty McKinnon’ın güzel Liang Ban Qie Zi’sine dönerdim – bana en başta buharda pişirmeyi takdir etmeyi öğreten tarif. Bu tekniğe ısınacağımı hiç beklemiyordum ama yemek pişirmek çok sürprizlerle dolu.

Örneğin, Melissa Clark’ın kızarmış soğan ve domatesli beyaz biberiye fasulyesi hakkındaki son sütununu okuyana kadar konserve fasulyelerin içindekileri her zaman kontrol etmem gerektiğini bilmiyordum. Tuzla konserve edilmiş fasulye daha lezzetli olur. (Biliyor muydunuz? Herkes biliyor mu?) Bir dahaki sefere konserve fasulye için alışverişe gittiğimde, bu küçük bilgi parçası bana yol gösterecek.

Son olarak bazı haberler: The Veggie’den ayrılarak The Times’daki diğer işime odaklanıyorum. Ancak bu haber bülteni hiçbir yere gitmiyor. Tarif geliştiricilerin, test uzmanlarının, fotoğrafçıların, yemek stilistlerinin ve editörlerin ortak çalışmalarına dayanmaktadır. Bu editörlerden biri, ilk günden beri The Veggie’nin editörü olan ve önümüzdeki hafta bu haber bülteninin yazımını devralacak olan parlak Tanya Sichynsky.

Ayrılmak zor ama emin ellerde olacağını biliyorum! İletişimde kalmak isterseniz beni Instagram’da takip edebilir veya tejal.rao@Haber adresinden bana e-posta gönderebilirsiniz.
💌